Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се смятат ферми?

Публикувано от bulhomes 
Re: Как се смятат ферми?
03-10-2009 - 21:00:10
Няма ги, предполагам защото масовия българин е скептично настроен към идеята за дървена къща. Нямало е търсене - няма традиции, няма стандартизация.
Дървените покриви, за които загатва Любо, са на точно обратния полюс - разпространени са, хората си ги харесват. Има си стандартизирани сечения за дървенията, типови детайли и т.н., както и доста квалифицирани бригади, които са ги изпълнявали десетки пъти, 80% от необходимата информация е дадена във всяко помагало, дори в учебници за техникуми.
След известно време като норма за проектиране ще се установи еврокод, част 5 от него е за дървени конструкции, може и с такъв билдинг код да се сдобием.
Bulhomes, сега се сетих, че случай с подобно помещение се реши с триъгълни метални ферми от затворени сечения - правоъгулни и квадратни профили ориентировъчно 80.80.8 и 80.60.4, с вертикали през около 2 метра.Челна заварка без допълнителни планки (не знам дали на място или заводски). Доста напомняше на конструкцията на будка за автобусна сприрка. доста бързо го стъкмиха, не знам дали е било евтино и лесно.
Ако се интересуваш от литература за дървении, [www.mobilis.bg] , [www.bl-fakel.com] са примерни, не ги знам що за стока са и колко ще ти помогнат, но мисля,че може да се поръчат от нета.
Re: Как се смятат ферми?
03-10-2009 - 21:10:23
Благодаря. Първата е изчерпана, но втората - "Заявките от страната се правят по телефона в рамките на посоченото работно време."
Re: Как се смятат ферми?
03-10-2009 - 23:37:04
avatar
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------

> Между другото тайничко се надявах г-н Николов да
> ме поправи, ако решението ми е грешно, но след
> като не го направи ми се ще да вярвам, че ще
> стане.


Извинявай, чета темата отгоре-отгоре и за да не я препрочитам - какво се очакваше от мене?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как се смятат ферми?
03-10-2009 - 23:42:00
avatar
Между другото няма традиции в дървените конструкции просто защото няма потребители достатъчно, че да се формират правила. Сега е хаос. Едва ли скоро ще се намери някой в БГ да поръча те такива нещица :














А ако се намери повярвайте ми ще се учудите колко много хора могат да се справят със задачата професионално.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как се смятат ферми?
03-10-2009 - 23:46:17
А дано! *beer*
Re: Как се смятат ферми?
04-10-2009 - 10:04:36
Накратко - някоя от следните конструкции:



от греди със сечение 8х10 см и облечен като на четвъртата снимка от двете страни с технически шперплат. Светлия отвор е 7 метра. Мислех височината на фермата да я правя метър, но се чудя дали и 80 см няма да ми стигнат. На схемите е с 80 см
Re: Как се смятат ферми?
04-10-2009 - 10:28:15
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:14 от ArturDent.
Re: Как се смятат ферми?
04-10-2009 - 17:11:09
Г-н Булхоумс, сигурен ли сте, че това не са ламинирани греди?
Re: Как се смятат ферми?
04-10-2009 - 17:18:27
Г-н Артур, най-долната хоризонтална греда няма снадки(поне не са показани), а на снимките на г-н Николов в повечето случаи става въпрос за ламинирани греди.
Re: Как се смятат ферми?
04-10-2009 - 19:44:50
Какво значи ламинирани греди?
Артуре, Идеята е че средните наклонени като се натиснат отгоре се стремят да се разкрачат. Долната само ги държи, тоест тя е само на опън (за първата ми схема де) Шперплата ще оправи нещата - виж четвъртата снимка на Николов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход