Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се смятат ферми?

Публикувано от bulhomes 
Re: Как се смятат ферми?
05-10-2009 - 10:32:10
Щом от един навес можеш да извадиш информация за тенденциите в строителството...
Re: Как се смятат ферми?
05-10-2009 - 22:02:17
Запек. Първите ми напъни да открия слепени греди в Троян са безуспешни. Продължавам нататък.
Re: Как се смятат ферми?
05-10-2009 - 22:20:58
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:15 от ArturDent.
Re: Как се смятат ферми?
05-10-2009 - 22:53:22
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Порових в Гугъла и открих доста подробно описание
> - но доста от термините са ми непознати и не съм
> сигурен в себе си.
>
> Ще правя навес със едноскатен ламаринен покрив и
> светъл отвор около 7 метра. Че ще е с ферми - с
> ферми ще е, но с какво ще ме посъветвате да ги
> направя - материал, дебелина, ъгли, гъстота и т.н.
>
>
> П.С. За сефте видях дървени ферми, но като им
> гледам гъстотата ме съмнява, че ще дойде по-скъпо
> от металните.
>

Понеже темата стана доста "интересна" и "професионална" реших да се върна съвсем в началото.
На един инженер или архитект , една "картинка" говори много повече от "сюжет за малък разказ". Единственото ,което разбирам е светъл отвор 7 м. и това , че трябва да има ферми. Всички останали писания са за изчисляването на ферми , а решението може и въобще да не е толкова сложно. Булхомс , си е наумил нещо и се мъчи да го постигне - какво е то , на мен лично не ми е съвсем ясно , за съжаление имам чувството , че и на него също не му е ясно.

Фермите далеч не са прости неща и да се решават от дистанция по метода на "телефонно обаждане към лекуващия лекар и дистанционен преглед" , не е най-удачно. Защо не се взема мнението на конструктора на къщата - не ми е ясно/поне той е под ръка/.

Ако се търси специалист да изчисли зададена конструкция е друг въпрос. В развитието на темата се появиха поне трима , които посочиха начините на изчисление. Други бяха обвинени в изказване с недомлъвки и спестяване на информацията. Общо взето ситуациата мога да я определя - искам да се снабдя с компютър и сега помагайте - какво трябва да си купя , от къде , как се монтира , а мога ли да си направя сам дънна платка? IT специалистите ще помагат ли?

Прощавай Булхомс , но на твое място бих написал друго заглавие , например - идея за конструкция на открит навес. В обясненията бих илюстрирал своята идея и така може някой да ме подсети за нещо . Едновременно с това ще търся конструктор. Форумите са наистина за взаимопомощ , но не всеки е задължен да отговаря/някой път на явни глупости/. В случая отговора - Ритерови разрези , да ли е достатъчен?

Айде сега по *beer* да охладим страстите :]
Re: Как се смятат ферми?
05-10-2009 - 23:30:21
Архитекта ми е от Троян, а доколкото разбрах конструктора ще е от Ловеч. Още не сме почнали да работим с него и не го познавам. А и не съм сигурен доколко е вещ. Архитекта го беше питал за стъклена стена на бъдещия ми строеж 6 метра и той сметнал, че може най-много 5,40 да се направи. Не ми е за 60-те см, но мисля че един добър конструктор щеше да измисли как да стане.
Не знам как да сменя името на темата.
Артуре имам доста работа (не строителна), че за няколко греди за един навес да тичам до друг град. Иначе Ви очаквам.
Re: Как се смятат ферми?
06-10-2009 - 09:57:00
Булхомс, това за питането на конструктора , не го приемам за пълна истина , защото архитекта също може да си преиначава. В крайна сметка му се изопачава архитектурата или той като архитект не може да приеме да виси греда в помещението /почти всички архитекти искат гредите да са скрити в зидовете/.
Толкова ли сте зле от към строителни специалисти по вашия край? Ловеч е на една крачка.
Re: Как се смятат ферми?
06-10-2009 - 10:02:34
avatar
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Архитекта ми е от Троян, ...

В Троян познавам поне 4-ма инженери мои състуденти от Лесото, така че има решение и във вашия град. Ама от бая време не съм ги чувал....


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как се смятат ферми?
07-10-2009 - 20:15:02
Май ще мина на П-айзен (или както там му викат). Мойте измислени ферми излизат над 200 лв едната, а 12-ката П-айзен е 130. За него поне съм сигурен, че ще издържи, защото го видях на подобен навес. Намерих и слепени греди - кубика е над 1000 лв *xxx*
Re: Как се смятат ферми?
07-10-2009 - 21:31:01
.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:15 от ArturDent.
Re: Как се смятат ферми?
07-10-2009 - 21:33:19
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето за това ти говорих, иначе темата е уникална,
> нямаше информация за фермите.


:] :] :] :} :} :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход