Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
12-10-2012 - 07:49:48
Пелетерма има възможност за втори шнек (управлява го), който да дърпа пелети от съседно помещение и да ги вкарва в своя бункер
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
12-10-2012 - 15:34:03
Това е интересно. До колкото ми е известно бункера на Пелетерма е разположен от лявата страна (когато си с лице към него) на котела. При мен обаче бункера трябва да бъде от дясната му страна защото така е разположено помещението ми. А както ми казаха бункера не може да се мести.
Е, със здраве

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
12-10-2012 - 22:06:04
Бункера на Пелетерма е отдясно*smiley_ahh*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-10-2012 - 04:25:39
Лазаре извинявай, но изглежда не си ме разбрал. В моят случай бункера трябва да е разположен от дясната НИ страна когато сме обърнати с лице към котела. Или просто казано от ляво на самия котел. Грешката е моя.
Сега отворих сайта на Ерато ..... ако можеше да се поръча без бункер или поне да се сменя местоположението му цена нямаше да има. Ето за това търся други котли.
Поздрав

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-13 10:55 от el.t.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-10-2012 - 06:48:20
Geto, бункера е ниската секция - като погледнеш срещу котела ти е от дясната страна. Високата секция е топлообменника на котела (т.е. това е котела)
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-10-2012 - 19:36:15
Жив да си Лазаре! А аз си мислех че е обратно.
Значи слагам Пелетерма, монтира се допълнителен шнек който минава през нарочно направен дупка през стената и зарежда бункера на котела от съседното помещение.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-10-2012 - 22:28:06
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
14-10-2012 - 14:11:54
Снощи взех че изчетох темата от самото начало. Ами от 2009 г. е, забравя се. Прави ми впечатление недоверието на почти всички учасъници, моето също, с изключение на професионалистите. За тези вече повече от 3 год. всички търпим драматична еволюция в припознаването удобството на този различен вид отопление. За съжаление темата се подържа единствено от Лазар. Няма ги Чаро, Любо, Булкан, Фло и още плеяда уважавани професионалисти и мъченици.
Сега особено полезно е да се видят колеги със своят личен опит и проблеми със своите отоплителни системи. Та нали туй е форум за взаимопомощ! Полезно би било повече хора да кажат кой с какъв котел ще бори тежките балкански зими, равносметка от предходният сезон и перспективи пред новия.
Автора пита дали си струва? Е, сега преди новият отоплителен сезон въпроса отново застава на дневен ред. Драги колеги купихте ли пелетите? Какви са цените? А качеството?
Хайде със здраве и честит празник! Петковден, наздраве за всички именяци*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
14-10-2012 - 18:09:10
Geto аз съм автора на темата smiling smiley. След няколко години проучване предната зима LazarG ми монтира пелетерма smiling smiley. Все още нямам директни наблюдения тъй като го пуснахме един месец тестово без никой да живее в къщата. Според мен е много добро съотношение цена/качество. Ако купуваш подобно нещо можеш да ползваш енергийна ефективност и ще ти върнат 20 процента от цената на котела или максимум 1173 лева. Според мен това е по доброто отопление спрямо дърва и въглища. Няма я тази хамалогия, котела се управлява от стаен термостат което води до спестяване на гориво и отпадъка който изхвърляш е малко /зависи от качеството на пелетите/. Ами това е засега от мен, ще видим тази зима как ще е smiling smiley.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
15-10-2012 - 05:25:03
МТодоров, благодаря ти че се обаждаш. Като че ли и мен Лазар ме убеди в този котел. Но това ще ми е работа за следващото лято. Това с енергийната ефективност е интересно. Как става? До сега съм чувал, че тази система не работи!
Ще ти бъда изключително благодарен ако споделиш впечатленията си от работата на котела в реални условия. Колко излиза отоплението на къщата ти и т.н.
Бъди жив и здрав, ти и семейството ти*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход