Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
15-10-2012 - 09:28:48
Geto тази зима като имам реални наблюдения ще споделям във форума. Котела наистина не е лош, а ако се разбереш и с lazarG да ти го монтира няма да сбъркаш smiling smiley. Хубав ден и ще пишем пак.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
15-10-2012 - 13:09:19
Geto това с енергийната ефективност си работи идеално. Ние постоянно минаваме клиенти от там и до сега не знам да има някой недоволен. Още от както я пуснаха програмата имаме клиенти. Просто хората малко ги е страх, но реално няма нищо страшно.

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
15-10-2012 - 13:54:30
Благодаря пичове.
Синчо, аз на няколко пъти търсих информация на сайта на въпросната Агенция за ен. ефективност, но така и не открих някаква информация. Пак ще се поинтересувам. Все пак как става тази работа?
Поздрав

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
15-10-2012 - 21:32:57
Много е просто Geto:
1.Оферта от фирмата-изпълнител на специална бланка
2. Отиваш в банката и я представяш
3.Отпускат ти кредита
4 Разплащаш се и действаш
5.Двустранен протокол с фирмата за приключената работа
6.Носиш го в банката заедно с фактурата и ти отпускат още 20% безвъзмедни
7.*drink1*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
15-10-2012 - 22:28:54
Един съсед сега ще си слага климатици по тая програма.Аз се интересувах навремето за дограма като течеше предишния етап на тази програма...абе нещо не ми допаднаха нещата.Значи първо дограмата при фирмите, с които банката беше избрала да работи,беше около 15-20% по-скъпа.На самия кредит лихвата се връзваше с всичките такси и т.н. около 22-23%.
Сметнах го,че и да ми ги върнат после тия 20% безвъзмездно финансиране...няма голяма полза.Първо лихвата беше по-висока в сравнение с тази по стандартните им кредити,второ цените....незнайно защо-значително по-високи от тия при конкурентите.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
16-10-2012 - 08:21:43
Няма списък с одобрени фирми, има списък с одобрени продукти, т.е. - критерии, на които да отговарят тези продукти - примерно КПД над еди колко си %
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
16-10-2012 - 14:05:20
Не ми харесва банка да ми е посредник. Научил съм си урока вече. Ако ще се подпомага енергийната ефективност защо това трябва да се монополизира от банките. Няма ли начин да се работи директно с тази агенция?

Тук тези неща са опростени до минимом. Наскоро служебно бях в един магазин където имаше кампания за продажба на клозетни чинии които пестяли вода. Та значи представител на общината беше на място да дава съответната отстъпка за енергийна ефективност лично на всеки клиент. А това как ще си платиш никой не го интересува.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-16 14:06 от Geto.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
16-10-2012 - 21:37:04
Няма начин
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
17-10-2012 - 05:10:22
Аз вярвам, че да се взимат пари на заем с/у лихва е едно порочно начинание което не води към добър край, в повечето случаи. Както и да е, явно не е за мен тази ефективност.
Благодаря все пак*drink2*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
17-10-2012 - 08:07:28
Има ввъзможност да върнеш кредита веднага след приключване, има начин кредит срещу залог - пак не губиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход