Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отпление с пелети - струва ли си!

Публикувано от mtodorov 
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
08-02-2012 - 01:39:45
Не разбрах - като има мебели ще стане по-топло или по-студено???
Да, 200 лв ми се виждат доста. Все пак говорим както казваш за 80 квадрата апартамент. Аз за толкова топля 400 квадрата къща (само отопляемата площ имам предвид).
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
08-02-2012 - 11:31:28
MCZ камината от Лакал ли си я купи - [www.lakal-bg.com] - на Ген. Колев във Варна ?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
08-02-2012 - 12:50:11
Когато се обзаведе ще стане по-топло, а и много зависи човек колко топло иска да му е. Все пак в крайна сметка най-важното си остават пелетите - цена и качество. Камината я купих от Лакал.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
08-02-2012 - 14:27:44
Ако се върнем 20-30 години назад - бабите ни си палеха една печка , за да готвят на нея и да отопляват обикновено 1 стая.
Сега изискванията за по-комфортен живот изискват равномерно отопление на повече стаи + топла вода ( което се постига с парно )
както и по- автоматизиран процес за зареждане и впоследствие почистване на отоплителното тяло ( което се постига с уреди на газ или пелети )
Въпроса ми е : интересувам се от такъв вид пелетни печки на австрийската фирма Lohberger [www.lohberger.com]
ако имат водна риза - биха изпълнили основните ми изисквания с едно палене :

1. Готвене
2. Отопление на всички стаи и коридори + баня
3. Постоянно топла вода
4. Радостта от живия огън в " прозорчето "

Някой знае ли в България или по света фирми да произвеждат
ГОТВАРСКА ПЕЧКА НА ПЕЛЕТИ С ВОДНА РИЗА
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
08-02-2012 - 14:45:18
Боби, ами, тя моята е точно такава, просто не става за готвене. Всичко и е автоматизирано, има си програма с ден и час за включване и изключване. Имам постояно топла вода, тъй като бойлера е със серпентина. Самата печка е с вградени датчици, напълно си е автоматизирана. Натискаш копчето и се включва, ако го нагласиш на някакви градуси и ги достигне може и да се изключи. Ако зададеш да не се изключва просто си намаля подаването на пелети и ти намалява разхода. Колкото до живия огън и него си го гледаш. Вече въпроса е в инвестиция и финансови възможности.
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
08-02-2012 - 18:11:48
Bobi аз знам, но не съм сигурен дали още имат налични (производителя) понеже им спряха производството, защото не се търсят. Иначе са на Extraflame и модела точно се казваше Delizia Forno ако не се лъжа.

www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
09-02-2012 - 09:50:34
Quote
syncho
Bobi аз знам, но не съм сигурен дали още имат налични (производителя) понеже им спряха производството, защото не се търсят. Иначе са на Extraflame и модела точно се казваше Delizia Forno ако не се лъжа.

Умишлено влязах в сайта на талянците и ми направи впечатление,че препоръчителната мощност на кубик отопляем обем е 35 вата.Това от климатичния пояс ли е,или изчисляват по други параметри?
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-02-2012 - 11:08:34
Здравейте,
По повод това струва ли си отоплението с пелети и доколко ще ви опиша моята ситуация, а всеки натам сам за себе си да реши.
За първа година съм на пелети. Досега 15 години къщата се топлеше на парно с дърва и въглища. Казаха, че най-малката инвестиция за подобна промяна е монтиране на горелка (българска, супер успешно възпроизведен немски модел IVG...) и всички грижи с хамалогията на въглищата ще бъдат забравени, а разхода на пелети като количество ще е почти същото, дори и по-малко, защото на котела нямаше през всичките тези години помпа, но сега сложихме.
Та... ето я равносметката до момента: 4.600 тона разложки пелети, като вчера купих още един тон някакви по-слабо калорични, но само такива намерих. Разхода в момента ми е около 7 чувала на денонощие, като зададената температура е сложена на минималните 40 градуса, с оглед пестене, но уви...
Реално пуснати радиатори са само в 3 стаи, като две от тях са със сменена дограма, само в едната дограмата е стара. Температурата в отопляваните стаи в дните с около-10 градуса е 17-18 градуса... За дните, в които беше -20 и беше ураганен вятър, просто не ме питайте....Е, на това ако му викате комфорт.....

*xxx*
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-02-2012 - 18:49:57
А преди това как изкарваше зимата - с какви разходи и на каква температура в къщата
Re: Отпление с пелети - струва ли си!
13-02-2012 - 19:29:48
Ама как ще работи този котел на 40 градуса, кой го е препоръчал това? За 3 стаи - 7 чувала ? - Тези стаи да не са по 100м2
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход