Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Блог на строящи в момента къща

Публикувано от naughty 
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 23:56:45
Boby, за инсталациите сме заделили парите... вътрешната ВиК е сложена и платена, само електрото остава, но там сумата не е голяма. Батерии, мивки, тоалетни чинии и прочие ще слагаме заедно с плочките, така че ги броим в следващ етап.
Просто за канала извън парцела ВиК ни изненадаха неприятно с по-голяма сума, която за момента е за сметка на банята, т.е. изоставаме с графика към края на есента вече да можем да оставаме да преспиваме събота вечер и да свършваме нещо дребно по дооправянето и обзавеждането.

Ако спестим над 1000 лв примерно (за цялата къща) от шпакловка и боядисване, си струва. Това си е една месечна заплата все пак. А мацането с бяло за красота и аз ще го направя... не ми е за сефте, за няколко дена съм готова.
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 00:15:38
www.archdesign-m.com
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 02:13:54
avatar
иии б** ма****

някой може ли да ми каже дали у нас някой може да направи такава стъклария, ще съм много благодарен.....



в www.archdesign-m.com "модерн" и аз съм фен на кубестите както wakeop ..



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-17 02:15 от dodo2.
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 09:39:35
Аз мога да ти направя стъкларията - с блажна боя. 200 лв + осигурена салата и ракия за обяд. Дай координати.
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 09:52:16
поредния сайт с крадени картинки от нета...
с какъв акъл рекламират къщички алпийски тип за бг...
а тоя стъклен куб ако им го поръчаш ще те гледат като теле в железница
велики архитекти, няма що...
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 09:54:19
иии б** ма****

някой може ли да ми каже дали у нас някой може да направи такава стъклария, ще съм много благодарен.....


Мога да ти кажа - др. Иванов!
И това не е стъкло. Въпросът е предвидено ли е за нашите разлики в температурите, т.е.за колко време ще се амортизира ако понася -25 през ноща до + 40 нагрято при силно слънце през деня.
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 10:00:44
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
>Въпросът е предвидено ли е за
> нашите разлики в температурите, т.е.за колко време
> ще се амортизира ако понася -25 през ноща до + 40
> нагрято при силно слънце през деня.

Ще се направи една външна изолацийка от стиропор, не го мисли :]
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 10:41:57
@vivic, ми то полския сайт, от който са взети картинките, продава плановете (т.е. проектите).
Хвърлих поглед на малка къща със сходна квадратура, като нашата... проектчето струваше около 700 лв. После по него трябва да платиш да ти направят корекциите според българските изисквания, вертикалната планировка според парцела ти... предполагам частите за ВиК и електро също малко ще трябва да се пипнат.

Ето какво съдържат тези готови проекти:
[www.archipelag.pl]

Обаче не мога да разбера кое точно е РЗП - interior area или usable area.

Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 10:57:25
dodo2..питай в някоя рекламна агенция колко големи стъкла могат да обработват.Технологията е елементарна...налагат шаблон,мажат с някаква киселина и така се прави рисунката.Виждал съм го как се прави,но беше за малко стъкло.Елементарно е...Но с размерите не знам как стои въпроса.

Туй на картинката обаче...според мен няма нищо общо със стъклото...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-17 10:58 от salvador.
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 13:58:05
avatar
@salvador .. мен това, което ме впечатлява е следното (не ставаше въпрос за рисунките):
- големите площи непрекъснати (стъкла или каквото е там)
- малките фуги
- най-важното - завършването горе - че завършва от този материал, а няма греда или нещо друго там

И все пак трябва да има прозрачни части иначе ще е тъмница вътре?

Просто точно такава визия търся за една къщурка, която съм си измислил (но само някои стени, не всички както е тук) и сега това като го видях, 100% match. Ако този проект не е само плод на фантастиката, така ще мога като отида при архитект и проектант да кажа "ето това може да стане" хехехе.

Иначе съм виждал доста големи истински стъклени фасади, които приличат малко на това, но нито една не завършва горе по този начин само със стъкло..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход