Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Блог на строящи в момента къща

Публикувано от naughty 
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 00:14:35
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> фло, а кога ще видим нещо което си заслужава? Няма
> ли да пуснеш някоя темичка?

Колега,форума трябва да се уважава!Не бих посмял да снимам нещо мое от самокритичност. Имам много несъвършени неща направени,но си ги харесвам и им знам косурите обаче не искам да ги натрапвам на уважаемия форум!Тука би следвало да коментираме нещата по-принцип-да не се излагаме самодоволно, както е в конкретния случай с тоя трафопост!

*beer*
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 00:18:59
Да строиш къща и в следващия момент да правиш фокуси за да сместиш кухничка все едно си си купил боксониера... Не знам, не го разбирам.
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 00:30:08
@LKK
Под "това" имах предвид симпатичните дървени нарове с дюшечести седалки. Че нещо не си падам по дивани и фотьойли. Иначе сградата от линковете е някаква библиотека в гето... дори и там не живеят в нея smiling smiley

Подсетих се за къщите, в които съм живяла през живота си до сега и се оказва, че в тази ще разполагам с най-много жизнено пространство. Стана ми интересно и ми хрумна да издиря и снимки на къщите от детството си... къщата, в която съм родена, тези на дядовците... но май ще трябва да се обърна към родителите си smiling smiley
В моите албуми има предимно семейството на фона на къщите. Такова пренебрежение към архитектурата, тц тц тц... smiling smiley

Като разпределение ни устройва идеално. Като визия... искахме с дървен сайдинг на втори етаж и с дървена дограма, но и минималистично бяло стои прилично. Покрива по чертеж е изрязан с някакви чупки в онази част, където са сега дървените подпорни греди. Нямам идея кое би било по-красиво, нито кое е по-добро за конструкцията... мисля, че и двата варианта са компромис.

А неуките начинаещи се захванахме да описваме перипетиите си, точно защото никой професионалист нямаше интерес да се занимава с миниатюрния ни строеж. За проект успяхме да получим само преправен проект на вила, а за строеж... просто имахме късмет с кризата и с markk. Преди година нито една строителна фирма не би ни обърнала внимание. Местните бригади (разбирай нещо от сорта на "комшията, баджанака му и двамата му безработни братовчеди"winking smiley, които едва ли са построили нещо повече от собствената си семейна къща, дори и оферта не можеха да дадат, но в замяна на това ни убеждаваха, че под 80 000 евро нова къща нямало в града. Е, сега ще има.
*beer*

Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 00:42:23
wakeop Написал:
-------------------------------------------------------
За проект успяхме да получим само
> преправен проект на вила, а за строеж...

То това си личи от пръв поглед! Преправен проект на вила прави пак вила!
Шегувкам се ама се стягай за "зимата на нашето недоволство"!


Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 01:19:53
Нямам читав апарат да снимам всички завършващи се строежи наоколо,стоящи неизмазани....пълно е четворки,завъртяни с дупките навън.
От къде ще дойде студа?Нали после всичко се затваря с така любимия на всички БГ майстори стиропор...
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 01:25:17
wakeop, имаш лс.

абе хора, какво наскачахте срещу човека - като сте големи специалисти покажете хубаво изпълнен проект за скромна къща (под 100м2) с ограничен бюджет. да не би да е по-добре да бяха се нашили хората в двустаен панелен в краен квартал с ипотека? по-добре давайте идеи как да стане по-добре а не да скачате сякаш ви е виновен че не разполага с половин милион лева за мутро-къща.
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 02:20:46
avatar
фло, по темите трябва да те гони човек smiling smiley от една друга:



фло, дай снимки бе!

фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Мястото е до курорта Камчия.Там съм консултант
> на обекта по тая система!Мисля да снимам и да
> кача снимки,но това с правенето и леенето на
> полистиролбетона е толкова проста работа,че чак не
> си струва усилията да се онагледява! Виж за моя
> обект нещата стоят малко по-различно,защото
> предвиждам стените да са трислойни с обща
> дебелина 40 см.като външния слой е лят
> полистиролбетон с по-висока плътност,следва слой
> въздух или изолация и вътрешен лят с ниска
> плътност-200-250-кг/м2.Идеята ми е да следвам
> немския стандарт за външен ограден зид на
> пасивните къщи!Проекта ми още не е готов,както и
> бюджетирането,така,че живот и здраве по-натък
> през годината ще покажа и това!
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 13:10:00
@vivic... и ти имаш smiling smiley

Не, че ако се заробиш с ипотека и хвърлиш една камара пари, пак не може да стане зле... когато изляза от офиса да подишам малко нефилтриран въздух, гледката ми е тази:

линк

Апартамент от 90 квадрата в това недомислие, все още, дори и при падащите цени, струва доста повече, от това, което ще струва нашето вило-къще в напълно завършен вид. Това е алтернативата за хора с ограничен бюджет. Никой не се и опитва да ти предложи вариант, в който да се справиш добре с малко пари. Отговора на всички е: като нямаш достатъчно пари за къща, тегли кредит и си купи апартамент.

Лека и доходна работа на всички smiling smiley
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 13:21:47
Пич, абсолютно съм съгласен че е 100 пъти по-добре къща пред апартамент, дори и двор с каравана в него бих предпочел пред тия душегубки. Но все пак като строиш къща и то масивна, строиш нещо със живот доста по-дълъг от твоя и то минимум 2 години. Мисля че трябва доста неща да се залагат от рано. Като се появят децата какво - ще правиш пристройки ли? Айде пак отначало - основи, груб строеж, безброй довършителни, айде пак 2 години... Дали ще имаш нерви пак?
Abu
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 13:44:50
В темата "пазар за дървена къща" Калдерон казва, че дървена (тип сглобяема) 70 м2 му е излязла 2006-а двайсе и нещо бона, а сега би се справил за 17-18. Лева. И съм склонен да му вярвам. На мен лично ми изглежда по-добре такова, макар да е за далеч по-малко пари от твоята.
Плюсът е, че не е масивно, т.е. ако ти се прииска по-голямо, спокойно демонтираш старото, като запазваш повечето материали. При масивното, особено с бетон и четворки, почти нищо не може да използваш повторно. Може да разширяваш и пристрояваш, но е необходимо да е било предвидено в първоначалния проект (врати, прозорци, колони).
Та така - алтернатива е на двустаен по кварталите, но заедно с парцела! И тогава вече ще можеш да си позволиш не само триъгълен на свлачище до дере под жиците на енергото...

ПП Гледката от втория етаж е достатъчно оправдание за предпочитанието ти пред едноетажното. Но все пак... нека да не съм само аз да оспорвам, но твърдя, че същата чиста жилищна площ на един етаж ще е по-евтино и по-функционално. А и не мога да разбера защо толкова сте избързали с преградните стени - не вярвам на тая квадратура всичките да са шайби. Според мен при малка площ е много по-удобно масивното да е голямо помещение, а вече според нуждите и последващите идеи да се преразпределя с леки стени (т.нар. сухо строителство).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход