Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Блог на строящи в момента къща

Публикувано от naughty 
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 14:53:29
Това е графика.Така изглежда на компютъра.Ако седне да го строи някой,ще се метне във филма...Отражателни фасади от поликарбонат се правят от доста време.Но това е окачено по къщата,не са прозорци.Прозорците са си зад нея,неотваряеми...пасивна къща в най-здравите традиции на жанра.
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 15:17:46
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Това е графика.Така изглежда на компютъра.Ако
> седне да го строи някой,ще се метне във
> филма...Отражателни фасади от поликарбонат се
> правят от доста време.Но това е окачено по
> къщата,не са прозорци.Прозорците са си зад
> нея,неотваряеми...пасивна къща в най-здравите
> традиции на жанра.
>


Доста клаустрофобично.............. *xxx*
Abu
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 15:22:57
salvador,
поликарбонат ли е? А какво е nonwovens fiber glass? Наскоро гледах нещо за Burj Al Arab и остъкляванията така ги описваха... не ми е много добър английският. Не разбрах дали джамовете се произвеждат, доставят или монтират от някакви си Alstrom (идея нямам как се пише, може би Aalstrom или Ahlstrom) и защо изобщо ги споменаха. Обаче на тая Арабска кула определено има какво да се види!
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 15:38:23
@dodo2
Сигурно не е плод на фантастиката, щом поляците продават проекта. В него трябва да е описано всичко, включително и материалите.

Ето го тук:
http://www.archipelag.pl/en/house-projects/graphics/?Part=2&TypeCategory=3

Според конвертора на валути за гугъл, проектът струва 6753 лева.
Ама не пречи просто да попиташ поляците за тази къща каква част са прозорци... има си формичка на сайта и можеш да зададеш въпрос за конкретен проект.
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 15:54:34
avatar
Аз им писах още вчера, да видим дали ще отговорят..


Ето и един руски сайт за готови планове:

[www.plans.ru]

(в него има и плановете на етажите, та и от там може да се взимат идейки)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-17 15:58 от dodo2.
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 16:06:12
Абе то и при поляците има, ама са забити в менюто в дясно smiling smiley

Обаче при нискобюджетните малкоквадратурни къщички няма кой знае какво различно...
Re: Блог на строящи в момента къща
17-07-2009 - 22:55:11
Abu..погледнах в нета какво пише...пак са някакви пoлимери.Дали ще са термопластични,с нишки и т.н. е без значение...не е стъкло.Химия някаква е пак.Наистина на някои места избягват където е възможно,употребата на плоско стъкло.Причината е рециклирането или по-скоро липсата на икономически оправдан метод за рециклиране на плоско стъкло.Нямат какво да го правят после..
Re: Блог на строящи в момента къща
18-07-2009 - 09:09:38
avatar
С публикуването на снимки от този строеж исках да се пораздвижи малко форума,че беше позаспал напоследък,чак не ми беше интересно да го посещавам-гледам,че се е получило.. smiling smiley
Истината е ,че е най-лесно да се строят къщи на милионери без претенции,но тях май ги няма в тоя форум..
Попаднах случайно на блога на собствениците,станаха ми симпатични с перипетиите си покрай избора си на жилище и им предложих да им го построя ,без да съм се запознал с проекта-предварително ми беше ясно само,че са с много ограничен бюджет,а за мен това си беше предизвикателство.
Тук не става въпрос за пари-какво съм спечелил или загубил,а да се доведе започнатото до край с първоначално предвидения бюджет,независимо от промените,които трябва да се решават в движение и местните обстоятелства,някои от които бях проверил предварително,а други ме изненадаха-като например това,че кота 0 се задава според случая,че кубик греди струва 440лв,варта-130,че единственият бетонов възел,който функционираше, не винаги разполага с помпа,че местните не дават жилища под наем,където да се настанят работниците,че даже и тока от съседите ще е голям проблем,та дори и за пазаруването от местните складове трябва да се въоръжиш с голяма доза търпение(а не си струва да караш материали от друго място-едно,защото строежа е малък,друго-защото,за да си струва транспорта, трябва да караш повече материали,но големите камиони не могат да качат баира към къщата),че цените и на цимента,пясъка,лепилата са високи,защото е криза,че почти не се строи,че са купени миналата година скъпо и т.н.
Въпроса се реши,като по-леките и скъпи материали се доставяха от мои контрагенти,при които имам добри отстъпки,а останалото-от местните.
Колкото до проекта-след като го получих,се оказа ,че доста от нещата липсваха-за някои се разбрахме с проектанта,но за други беше непреклонен, а и за някои промени трябваше да се съобразяваме и с бюджета.
Пределно ми е ясно,че можеше да стане и по добре-все пак само къщите ,които съм построил,са вече 17,но нещата не опират само до желание..
Ясно ми е също така,че с публикуването на снимките ще се търпи и критика,но тези,които ме познават(а те са доста от този форум-по разлизни причини)знаят,че аз не съм човек,който бяга от отговорност и си довежда нещата докрай,независимо от обстоятелствата и от това,какво ще ми струва...
За мен целта на този форум преди всичко е за взаимопомощ и е похвално това, че собствениците на сайта са го пуснали именно с такава цел и отделят от свободното си време(а понякога и работно winking smiley ),за да споделят начинанито си и с други,които ще тръгнат по тоя път... clap:
Можех да публикувам и снимки на суперлуксозни къщи,построени за стотици хиляди,но не мисля,че с това ще се помогне на някой в този форум-милионерите даже не са и чували за него(така са ми казвали) ,а и нямат време...
За успокоение на някои скоро ще пусна снимки и от къща с по-голям бюджет–80 000 лв,за да се види,че може да стане,без да са и нужни златни колони например,за да и се искат почти двойно за построяването в тая криза ... winking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Блог на строящи в момента къща
18-07-2009 - 09:27:54
Добре де Абу, та сега човека да си окачи въжето ли? Хората си харесват къщата, щастливи са кому е работа да ги разочарова!

С поздрав, *drink1*
Re: Блог на строящи в момента къща
18-07-2009 - 15:56:17
avatar
Гето, търсих снимки от твоя строеж, ама не намерих. Какво става, докъде стигна? Има ли някъде нещо за гледане? eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход