Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Блог на строящи в момента къща

Публикувано от naughty 
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 14:29:23
Boby, пепел ти на устата... така де, клавиатурата smiling smiley Искрено се надявам деца повече да не се появяват. Виж за внуци има опасност след някоя друга годинка и по тази причина къщата трябва да е малка, че да си имаме оправдание да отсвирваме родителите им да си ги гледат сами smiling smiley

Abu, иначе за дървена сглобяема поискахме оферта. През 2008-ма за 45 кв.м. РЗП със 70 кв.м. фундамент цената, която получихме беше около 43 000 лв. Хубавите, зарибяващи цени в сайтовете се оказа, че не включват фундамент (при нас има и денивелация) и керемидите. И още куп неща (примерно транспорт и квартири на работниците), които, когато ги прибавихме, започнахме да се почесваме...
Съгласна съм, че сме хванали пика, когато всеки се опитваше да забогатее от строителство. Или просто ако само поръчаш материалите, а си я сглобяваш сам, можеш да добуташ и до много по-ниска цена. Обаче при положение, че работиш нещо друго през това време и живееш на 40 км от строежа... не става.

ПП Трябват ни повече отделни стаи, колкото и да са малки. Задължително. Ако двата ни кабинета бяха на един етаж, сигурно щяхме и шумоизолация да сложим. Виждаш ли, всеки човек си има различни нужди... за това си мислим, че тази къща е само за нас, при това за следващите макс 30-тина години. Ако доживеем до дълбока старост и не можем да катерим до горния етаж, ще я бутаме smiling smiley (когато не си задлъжнял за остатъка от живота си, за да имаш дом и не си вдигнал цял палат за поколенията, може и с бутане да решиш следващия си жилищен проблем. Не е много еко, но не е и нещо невиждано по света).
До тогава сигурно ще са изобретили вече и топлата вода в строителството и определено ще ни е по-комфортно в нова къща smiling smiley

(а, да... този, който спами тук в работно време е пичката от тандема. Пичът бачка усилено, щото няма шеф в отпуска, а сам си е шеф :} )
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 14:48:33
Мислех че това е правено само за двама души? eye popping smiley
А ти дори имаш и два кабинета?? Наистина съм заинтригуван какъв ли е плана smiling smiley
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 15:07:55
avatar
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> А що трябва да е 2 х 50, като може да е едно 100?
> А, сетих се - по-малко основи и по-малък покрив
> (щото някой им казал, че там се наливат най-много
> пари)... А че е грозно и нефункционално кой го е
> грижа? Икономията му е майката! В такава къща бих
> живял само ако е на уникално място и при никакъв
> друг компромис.
> Надявам се като се поблъскат малко в туй нещо,
> собствениците пак със същия наивно-лековат стил да
> коментират и недоразуменията от такава къща. Ама
> не вярвам да стане... То, за да критикуваш освен
> самочувствие, трябва да имаш и малко поне покритие
> - като гледам как всеки гледа да се застрахова и
> не смее да си каже какво не му харесва (не само в
> тази тема), става ми ясно и колко разбира...
>
>


Абу, ти харесваш на един етаж- аз предпочитам на два. Не заради по- малкия покрив, а заради гледката. Живея на пратер и знам какво е. 56 кв.м. на етаж ми е къщата и включва коридор, две стаи, баня- тоалетна и килер на етаж. Стълбата е вътрешна, с площадка, не вита....... и тръгва от дъното на коридора, който е широк 215см..
Защо това да не става за добро живеене? *xxx*
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 15:33:10
Boby, ето ти една задачка с повишена трудност: каква е функцията на дневната в работно време, когато къщата се обитава от двама души? Да събира прах? winking smiley

Мога да се обзаложа, че времето, през което ще изпълнява функциите на мой работен кабинет ще превишава значително времето, през което ще се ползва като дневна. При 6 годишен опит със стая, която съвместява 4 функции, разпределението е горе-долу следното:
- спалня: 8-9 часа
- работен кабинет: 10-11 часа
- дневна, трапезария и всичко останало: останалите 5-6 часа

Е... ако имаме възможност да хапваме в отделна кухня и да се излежаваме пред телевизора или с книги/списания в спалнята (защото ни е писнало да го правим толкова години до сега в дневната, примерно) - та каква ще й е функцията? winking smiley

А, да, забравих - да посрещаме гости. Предполагам, че веднъж месечно ще успяваме да прилъжем някой от приятелите, с които общуваме предимно онлайн, да пътува до Своге, за да ни гостува. За 2 години ще ги изредим повечето и едва ли ще повторят през следващите 2 години. Роднините и те умират да пропътуват България по диагонал, защото не си бъбрим всеки ден по кю-то... така де, 2 пъти годишно ги броя и тях.
Но гостите някак си не ми оправдават наличието на цяла една стая само за тях smiling smiley

Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 15:41:04
wakeop Написал:
-------------------------------------------------------
А markk направи чудеса с този иначе изначално сбъркан проект (да, нямаше изобщо детайл за покрива и доста сметки липсваха)
................................................................

Страхотни ентусиасти сте, много кефите с това *ok*
Колко жалко, че не сте поогледали проекта малко по-внимателно с помощта на специалист, за да не са налице грубите грешки, които се виждат сега......
На същата квадратура и при сходна цена може да се постигне качествено по-добър резултат.
Ама - карай, щом ви е гот на вас - да ви е жива и здрава къщата *beer*
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 15:46:25
Накрая трябва да дойде markk и да обясни какво е правено по покрива,та изглежда така.Аз го питах на лични и знам отговора...има съвсем основателна причина покрива от първоначалния проект леееко да се различава от това,което виждате на снимките.
Che
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 15:54:51
Аз лично съм впечатлен. Семейството се сдобива с къщата, която желаят и от която имат нужда. И това става в рамките на един повече от приемлив бюджет и срок.

Струва ми се, че това минималистично решение е по-скоро плод на добро обмисляне, отколкото на късогледство.

Блогът им е полезен за един начинаещ като мен. Най-малкото, защото дава идея за мащаба на една такава инициатива във време, пари, инвестирано лично време и усилия, сложност на процеса. *drink1*
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 16:12:33
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Накрая трябва да дойде markk и да обясни какво е
> правено по покрива,та изглежда така.Аз го питах на
> лични и знам отговора...има съвсем основателна
> причина покрива от първоначалния проект леееко да
> се различава от това,което виждате на снимките.
.................................................................

Ооооооо, покривът е най-малкият проблем на това соц-скудоумие / говоря за проекта, а не за собствениците winking smiley /!
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 16:20:52
А аз лично съм впечатлен от реакциите на всички Ви!!!
Значи къде е тънката граница между споделеното удоволствие от нещо построено и какво от направеното да се- и да не се показва.
Може би нещата трябва да се отделят някак си.Иначе се получава"абе айде честито,ама е кофти".И хората,направили блога остават засегнати, и по-разбиращите от строителство-също.Или дайте да уважим постигнатото от всеки,независимо от пари,замисъл и т.н. и да не коментираме техническите неща,или просто всеки пуснал снимки да знае,че го чака разнищване,в което в крайна сметка няма нищо лошо,затова пишем тук. smiling smiley
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 16:58:33
pike, има полза от разнищването и критиките, ако ще помогне на някой при вземане на решение или поне ще му даде идея за какво да пита и какво да търси като информация. То и на блога това му е целта, иначе можехме просто фирмени сайтове на няколко фирми да направим примерно - строителни, проектантски и АНИ - пълни с празни приказки от сорта на... "ние сме водещи в бранша...", "нашият млад и ентусиазиран колектив...", "нашата мисия е да...". И други подобни.
При това щяха да ни платят за труда.

Виж, аз работя като уеб и индустриален дизайнер и много обичам, когато сроковете са достатъчно дълги, бюджетът - обилен, а клиентът няма никакви претенции и харесва всичко. Обаче резултатът точно от тези проекти обикновено не ме кефи толкова... когато всичко е 6 от страна на клиента, винаги може да стане много по-добре и се ядосвам на всеки кусур, който си намеря.
Обикновено се хваля с нещо направено въпреки клиента, сроковете, обстоятелствата и бюджета, а точно в нашия случай строителят ни е в такава ситуация. Ние сме си доволни от резултата, защото можеше и да е доста по-зле. Примерно да имаме недовършен първи етаж и довършени спестявания smiling smiley

@salvador, той markk ако иска, може да обясни и защо фундамента глътна толкова много бетон, та му обърка сметките от първоначалната оферта, а ние имаме поглед от доста по-високо или защо още нямаме вода и канал... аз си трая, че все пак там ще живеем smiling smiley
Половинката харесва дървените греди на покрива, а мен не ме дразнят... но не помня причината за промяната.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход