Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: С каква боя се боядисва бетон?
21-05-2009 - 19:00:31
avatar
Пиши на лични и ще ти дам оферта....Трябва ми само квадратура

Чест и почитание
Re: С каква боя се боядисва бетон?
21-05-2009 - 19:34:46
Едва ли. За бетона дадох 1200 лв, пък само за боята да дам 1400... Ако правя 5 звезден хотел сигурно си струва, ама не правя.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
21-05-2009 - 21:04:34
avatar
При разход 300 гр на м2 мисля,че няма да получите тази цена....?!

Чест и почитание
Re: С каква боя се боядисва бетон?
21-05-2009 - 21:56:43
Гоголе, дано да не ме разбираш, че съм нещо напреки на продуктите ти. Ползвам чат-пат от тях и съм доволен, но в случая на предната страница някой каза че 144 кг са за 150-160 квадрата. Нямах много време да прочета спецификациите и предположих, че човека ги е чел...
Re: С каква боя се боядисва бетон?
21-05-2009 - 22:42:39
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> При разход 300 гр на м2 мисля,че няма да получите
> тази цена....?!
>
> Чест и почитание
>
> Gogol
>
>
>
> Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим,
> пак ще имаме по една ябълка,
> но ако двамата имаме по една идея или информация и
> ги разменим, всеки ще има по две!


300 гр на една ръка х 3 ръце е 900 грама на кв.м. Отделно и грундиране има... Гогъл, бъркам ли в сметките ?
Re: С каква боя се боядисва бетон?
22-05-2009 - 08:04:45
avatar
Привет!
След изчисления се получи 1,36 лв грунд и 4 лв за боята -общо 5,36лв.....
Мисля,че е добра офертата?!
За подземните гаражи дадох точно това и до месец след като замазката изсъхне ще се положи от мои познати и готово....
Избраха си сив цвят,че носи на мръсотия и така..... *yes*

Чест и почитание
Re: С каква боя се боядисва бетон?
22-05-2009 - 11:11:03
Доколкото видях някъде по-горе става въпрос и за слънце, дъжд и т.н. Епоксидните покрития /или по-точно по-голямата част/ НЕ СТАВАТ за това!
Има епоксиди и епоксиди. За гаражи се ползват такива, които в техническата им карта изрично е упомената устойчивост на масла, всички видове горива, киселини /електролита от акумулатора/, луга и т.н, както и устойчивост на механични натоварвания. Нали говорим за защита на бетона, а не да се сложи "нещото" каквото и да е то.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
22-05-2009 - 12:37:14
Не знаех, че трябва да защитавам с нещо бетона. Просто исках да е зелен, за да прилича малко на тревата в двора.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
22-05-2009 - 18:10:22
avatar
Bulhomes,колко ти струваше оксидната боя.
Имай предвид,че за зелена такава цената на добрите бои започва от 20лв./кг.Най-добрата ,с която аз съм работил,е на "Remei".С некачествена боя(ако си използвал такава)след 3-4 месеца пряко слънчево греене цвета става жълтеникав-така че,ако е такъв случая,не съжалявай.
Най-вероятно си направил грешката до я добавиш към бетон със сив цимент и цвета ти е станал много тъмен и различен от зеленото....
Количеството на оксидната боя трябва да е не повече от 5% от теглото на цимента и задължително той да е бял(марка42,5 и нагоре)или в най-лошия случай с добавка на сив не повече от 20%,за да се получи автентичен цвят..
Каквато и да е причината,ще ти струва доста ,за да се коригира..... sad smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: С каква боя се боядисва бетон?
22-05-2009 - 20:21:33
10 лв/килото. Но не го бърках в бетона, защото за 9 кубика сигурно трябваше да сложа 200 кг за да стане зелено. Ръсих го отгоре и с маалата (не знам как точно се пише) се замазва повърхността и се получава горе-долу цвят. Лошото е че никога няма как да стане еднакъв и се разбира чак като изсъхне. Ужас стана... засега ще кара тъй - временно за постоянно. По-нататък може да взема от боята на Гогол или ще налепя камъни или плочи...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход