Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С каква боя се боядисва бетон?

Публикувано от bulhomes 
Re: С каква боя се боядисва бетон?
29-04-2010 - 22:12:56
Quote
фло
Quote
Ivel
. Аз пробвах с оксидна боя на прах разтворена в импрегнатор за бетон. Боядисва добре ама какво ще стане по нататък, след година две не знам.

Това не сработи ли колега!Ако не е би могло да се опита и друга,течна боя да се разтвори в импрегнатора,който в повечето случай е на основа силоксани/силикон/.Струва ми се ,че това е добрия подход!

Сработи това с импрегнатора - пробвах и ми харесва как стои и не е много скъпо ама само в червен и черен цвят а ако говорим за зелено започва да става скъпо. Всъщност докато зрее бетона ще мисля и върху цветовете, но това червеното не ми харесва може би в черно поне ще наподобява асвалт.

_________________
Re: С каква боя се боядисва бетон?
29-04-2010 - 23:40:50
Зеленото става от жълта оксидна и малко индиготин ,синьо!Само няколко капки от индиготина към разтвора на жълта боя и става зелено.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
30-04-2010 - 09:41:06
добре благодаря ще го опитам и това как изглежда

_________________
Re: С каква боя се боядисва бетон?
30-04-2010 - 13:28:54
Quote
rockwall
Quote
bulhomes
ако бях слягал боята в бетона в това съотношение съм сигурен, че цвета щеше да бъде незабележим. .


а всъщност знаеш ли в какво си го слагал ???
Бетонът сам ли си го бърка или го докара бетоновоз ??? Ако е бетоновоз как знаеш колко цимент има,за да го оцветиш ??
5% не е малко.

Но ако си сложил 25% нищо чудно че излиза боя и се рони

за освежаване на стари бетони бих ползвал импрегнатори, ноноимпрегантори и разни епоксиди и дълбокопроникващи

Не съм казал никога че се рони. Вече казах, че съм го слагал върху, а не във бетона.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
02-05-2010 - 15:51:50
avatar
върху или във - каква е разликата ??

Ако се слага върху нестегнал бетон, въпреки че се сипе ВЪРХУ - оцветителят влиза и ВЪВ - нали затова го прдашат при шклайфаните/щамповани бетони

Оксидите не са покривни бои - те трябва да се смесят с циментовата (или каквато е там друга смес) и да така променят цвета й
Ако казваш че си слагал ВЪРХУ ВТВЪРДЕН вече бетон ??? има логика да се различават върху и във

Поясни, ако ти се пише

Поздрави

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: С каква боя се боядисва бетон?
02-05-2010 - 19:00:30
Вече обясних в по-преден пост - върху новоположен бетон и зглаждаме така че да се омеси с повърхностния слой. "ВЪВ" бетона разбирам да изсипа боята в бетоновоза.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
03-05-2010 - 15:10:55
avatar
с 1 дума - сложил си го ВЪВ , без да се знае %

резултатът може да е и много по-лош от неоцветен бетон, така че си имал късмет.

Оцветителите, които хвърлят ВЪРХУ бетона фирмите, правещи оцветени и шлайфани подове не са просто оксидни пигменти - затова не се е получило. Ако беше потърсил посипка, може би щеше да е по-добре


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: С каква боя се боядисва бетон?
21-05-2010 - 19:00:46
avatar
Язък за интересното и ефективно оцветяване.Колега знаеш ли,че за да се получи този декоративен ефект хора
дават луди пари за разни киселинни байцове.



Рокуел да почерпи ,че му показвам нов чалъм.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-21 19:25 от complast.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
21-05-2010 - 20:03:50
avatar
Да попитам и аз. Трябва да фугирам каменен зид в стаята. Слепван е с кал, изчагъртахме я и предложението е вар и цимент, и евентуално малко пясък..............но ще стане бяло, а камъните са тъмно- сиви. Ще стане грозно. Ако разбъркам с оксидна боя, вярно ли е че ще се отслаби разтвора?
Re: С каква боя се боядисва бетон?
21-05-2010 - 21:44:16
avatar
Да,ако теглото на оксидната боя е повече от 5% от масата на цимента.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход