Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С каква боя се боядисва бетон?

Публикувано от bulhomes 
Re: С каква боя се боядисва бетон?
27-04-2010 - 19:07:43
avatar
ако зелената боя струва колкото черна или жълта (там откъдето искате да си я купите) и са ви казали че ще е ОК ...

БЯГАЙТЕ НАДАЛЕЧ
Re: С каква боя се боядисва бетон?
28-04-2010 - 16:37:15
Прави ми впечатление сега, че като мия паркинга и от бетона излиза зелено. С боя за пътна маркировка пък бях направил клетките за паркиране - и те се лющят. Миналата година и в Карлово и в Троян правиха пешеходните пътеки на червен фон. Червеното още докато дойде ред на бялото на заебрата беше станало черно от гумите. Предполгам, че и тия бои не са много свестни.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
28-04-2010 - 23:12:04
Като цена ме устройва ама трябва да пробвам и това 7-8 метра за два слоя с едно кило ми се струва кьорфишек. Така един път се подведох с един латекс от Баумакса с техния бренд ОК. Пишеше много хубави неща като покриваемост ама беше лъша пълна и ми излезе по-скъпо ако си бях купил български фасаген или латекс. Въпреки това ще я потърся и ще купя една кофа да пробвам.

_________________
Re: С каква боя се боядисва бетон?
29-04-2010 - 09:24:46
avatar
Оксидната боя се добавя в съотношение до 5 % от теглото на цимента в разтвора,така че това не е кой знае какъв разход....

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: С каква боя се боядисва бетон?
29-04-2010 - 11:02:18
Марк, ако бях слягал боята в бетона в това съотношение съм сигурен, че цвета щеше да бъде незабележим. Тоя пак блед цвят, който постигнахме стана като солихме положения вече и изравнен бетон и загладихме повърхностно, така че боята да се омеша само с повърхностния слой на бетона. Боята слагаха в количката с разтвора за фугиране майсторите, които ми слагаха камъните. Съотношението не помня, но помня, че се наложи да ходя да търся още, защото предвиденото по разчети не получи желания цвят.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
29-04-2010 - 11:11:18
Оксидната боя в големи количества ослабва здравината на бетона и аз не препоръчам да се слага в бетона. Пробвал съм в различни пропорции, не става красиво и тя не е UV защитена с времето избелява доста. Въпроса при мен е с какво да боядисам вече положен загладен бетон ама да е на разумна цена, и да издържи поне 3 години при леки натоварвания. Най-накрая ще се ядосам и ще го мина с компресора с най-обикновенна блажна боя ама не плътно а така майсторски разнесено равномерно колкото да убие сивият естествен цвят на бетона, който в случая не се връзва с всичко останало и трябва да бъде променен.

_________________
Re: С каква боя се боядисва бетон?
29-04-2010 - 13:13:15
Quote
Ivel
. Аз пробвах с оксидна боя на прах разтворена в импрегнатор за бетон. Боядисва добре ама какво ще стане по нататък, след година две не знам.

Това не сработи ли колега!Ако не е би могло да се опита и друга,течна боя да се разтвори в импрегнатора,който в повечето случай е на основа силоксани/силикон/.Струва ми се ,че това е добрия подход!
Re: С каква боя се боядисва бетон?
29-04-2010 - 13:47:15
avatar
Щото слагате сив цимент,а се слага бял

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: С каква боя се боядисва бетон?
29-04-2010 - 14:47:23
Quote
markk
Щото слагате сив цимент,а се слага бял
Така е! Аз слагам 50:50 сив към бял и ако не се оцветява с боя излиза бял естествен, на варовик цвят на детайла ,за облицовъчен камък например,но това съотношение позволява лесно оцветяване.Обаче,като става въпрос за цял паркинг ,май е скъпо да се използва бял цимент.
Re: С каква боя се боядисва бетон?
29-04-2010 - 18:55:24
avatar
Quote
bulhomes
ако бях слягал боята в бетона в това съотношение съм сигурен, че цвета щеше да бъде незабележим. .


а всъщност знаеш ли в какво си го слагал ???
Бетонът сам ли си го бърка или го докара бетоновоз ??? Ако е бетоновоз как знаеш колко цимент има,за да го оцветиш ??
5% не е малко.

Но ако си сложил 25% нищо чудно че излиза боя и се рони

за освежаване на стари бетони бих ползвал импрегнатори, ноноимпрегантори и разни епоксиди и дълбокопроникващи

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход