Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата

Публикувано от mtodorov 
Abu
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 19:18:42
Миризмата може да е от мухъл, но може да е и от кофти цигари, пот, чорапи, бачкерско спарено и т.н. при монтажа. Влажните шпакловки дърпат много яко миризми. За щастие, лесно изветрят. Ако номерът с горенето на кафе (или с друго ароматизиране) + проветряване не помогне, значи нещо навътре в системата се е усмърдяло и ще трябва да се открехне за справка.
Спокойно, не е мишка - нейната миризма с нищо не може да се сбърка.

Аз залагам на цигарките... А и лесно може да се провери дали са пафкали хората.
LKK
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 19:27:45
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Привет!
> Виждал съм къщата на Тодоров и съм възхитен от
> коректността на майсторите с които е
> работил....Така ,че изключвам това че са го
> цакнали някъде в стил баш майстора.....
> Нали и аз мазах по същото време - от мазилката е
> миризмата - споко.....
> При мен още по стените има доста влага,но като
> запролети и затопли всичко ще се оправи....
> Боята се казва иначе флекскоут - на база акрил и
> ако съдя по това какво е преминаването през нея -
> считам я за паронепропусклива.....
> Кога ще ти правим малкия покрив,че там се
> изложихме май,а....?
>
> Чест и почитание
>
> Gogol
>
Благодаря за боята. Погледнах в сайта на Изомат и там пише:
"FLEXCOAT прави стените напълно непромокаеми при дъжд. Тя е паропропусклива и позволява на структурните елементи да дишат и високоеластична, за да предотврати напукване. В същото време има висока адхезия и отлично покритие. Освен това тя притежава отлична устойчивост при измиване."
Предполагам не е грешка при превода.
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 20:34:38
avatar
Не споря......
А и на човека още му е рано да боядисва.....
Но пък със сигурност я пробвах и покрива повече от чудесно.... *ok* *angel* :cry:

Чест и почитание
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 21:17:42
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Боята се казва иначе флекскоут - на база акрил и
> ако съдя по това какво е преминаването през нея -
> считам я за паронепропусклива.....

Гогол,
Дай някакви по-обективни данни за това твое съждение, моля.
Също и препоръчителната дебелина на покритието с тази боя.

др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
А и пак повтарям фолиото може да спре
> влагата, но не може да я абсорбира. Това означава,
> че тя ще се върне надолу.

Др. Иванов,
Колкото и да го повтаряш това, едва ли ще стане по-вярно.
Прав си, че фолиото може да спре влагата (парите по-точно) - точно затова се слага.
Я, да попитам - ако някаква сила (а има такава) кара парите да преминават през гипскартона към ватата, коя ще е силата дето ще ги връща?

И какъв им е проблема на тези пари да бъдат спрени близо до картона? Последният почти не влияе на топлоизолационните свойства на изолирана стена, демек температурите пред и зад картона са близки. Точно затова парите си остават такива. Когато им позволим да навлязат във ватата, към по-студените слоеве, картинката се сменя, както и парите е вероятно да станат на вода. Виж вече като вода могати да се завърнат обратно, след като поразят достатъчно ватата.

При Кнауф действително рядко се разглежда този въпрос, както и ватата между впрочем. Затова не ме учудва масовото подценяване на проблема - главно от специалисти по гипсокартон.
Който го интересува, как е според Кнауф може да погледне стр. 12 от:

www.knauf.bg/knauf/home.nsf/Outdoor_2008_END.pdf

Това, че там отвън е Аквапанел не променя физиката на нещата.
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 21:39:45
Много го усложнявате въпроса! Кви пари ,какъв конденз?! Влагата е от плочата,щото е имало излишък на вода в бетона . Ако имаше и фолио щеше да стане още по-голям буламач. Като се проветри и проблема ще изчезне! А за миризмата обясних по-горе!Ако някой се интересува бих могъл и да обясня принципа на обезмирисването/дезодорирането/!
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 21:58:22
avatar
clap: clap: *angel* *ok* *rose* *rose* *rose* *yes*

Чест и почитание
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 22:14:36
И аз както колегата фло съм на това мнение. Вътре в конструкцията очевидно има все още остатъчна влага, не случайно по-горе писах ДА СЕ ПРОВЕТРЯВА постоянно(денонощно), на мнение съм, че това е решението на проблема. Ако колегата има желание(финансово), може да вкара газови горелки, по-мощни ел.калорифери и т.н. за да повишава температурата и пак задължително в този случай е ритмичното проветряване. В следващите два месеца ако нещата не се променят, то трябва да се търси източник на влагата. В тази връзка един въпрос: дали сутрин се забелязва конденз по прозорците, особено през по-студените месеци?
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 23:07:52
Я, да попитам - ако някаква сила (а има такава) кара парите да преминават през гипскартона към ватата, коя ще е силата дето ще ги връща?

Ще ги връща физичното явление конденз, съчетано със земното притегляне. Ако има фолио ще ги връща фолиото, ако няма ще се върнат кагато ватата се напои достатъчно и не може да зъдържа повече.

И какъв им е проблема на тези пари да бъдат спрени близо до картона?

Истествено могат да се спрат и под картона, но ще е грозно да си налепиш тавана с найлон.

Нещо не е както трябва. Вата се слага при обличане на сгради с плочи на алуминиева конструкция при фуги между плочите, пряк достъп до влага и вода. Верно, че се проветряват през същите фуги, на едва ли ще се прави при риск от мухъл.
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 23:37:19

Изпратено от: др. Иванов (IP съхранено)

Както виждаш само милият ти строител каза точно как да се направи и какво следва да направи та човека за да не запълва фуги. Защото бани съм правил, приемал и съм къпал другарки в тях, повече от колкото всички заедно бройки тухли сте изидали.

Да а а! На др.Иванов аз му гласувам доверие заради другарките! Къпането на другарки винаги е свързано с изпарения ,конденз ,изпотяване и други съпътстващи явления! :]
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
08-05-2009 - 00:37:50
Иванов,
Фло да ти обяснява, аз се отказвам.
То по неговия любим Втори закон стават нещата.

За броя на другарките - участвам в конкурса. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход