Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата

Публикувано от mtodorov 
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 12:15:36
Аз пак не разбирам за какво иде реч. Сега се сетих, че сложих таван ГК и вата на усвоен балкон за кухня, отгоре балкона не е усвоен - обикновенна лоджия, отдолу също и по тавана няма мухъл. А там влага колкото искаш, защото се готви. Тези технологии, ако верно са толкова опасни, който ги е измислил да си ги завре в тъмното място. Кой щеше да работи с с тях, ако даваха конденз и мухъл. А и пак повтарям фолиото може да спре влагата, но не може да я абсорбира. Това означава, че тя ще се върне надолу. Търси си причините, но ако има влага във ватата не разчитай на нищо, а изхвърляй всичко и питай дядо си как са го правили преди 100 г., когато са нямали влага.
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 12:55:21
Аз като лаик да кажа - като се запечата отдолу с ГК си мисля, че не би трябвало да мирише, независимо от процеса, който протича от другата страна. А този найлон просто ми звучи като да не се мокри картона, не виждам каква друга функция изпълнява.
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 13:37:07
Възможно е да мирише и от гипсовата мазилка въпреки че я правихме преди 7 8 месеца. Ще видим какво ще стане ....
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 13:41:42
Ами напълно е въззможно след като е правена октомври-ноември месец, имай предвид че гипсовата мазилка през студените месеца много трудно съхне! Определено проветрявай постоянно помещението! Не бързай да сваляш гипскартона, просто провери навсякъде за влага.
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 14:02:20
Абсурд е да се сваля картона 400 квадрата ....
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 14:08:32
avatar
Я по-добре открий източника на миризмата - ако е картона - в коя част на картона е и т.н.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 14:09:53
ГК ще си мирише според мен докато не го боядисаш с латекс. У дома има 2 замазани с гипс дупки от един месец от свален шкаф и като влезеш на затворени прозорци си мирише, а какво остава за цял таван.
Don
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 14:22:30
Ватата без пароизолация може да изглежда така,
ако помещението отгоре не се отоплява:

Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 15:59:26
За това се мери...да се знае с какво си имаме работа.
От към принципи-хартиената обшивка на гипскартона е чудесна хранителна среда за спорите на мухъла.С това бяха свързани и лошите ми предчувствия.Създадат ли се условия,мухлясва.
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 18:36:00
avatar
Привет!
Виждал съм къщата на Тодоров и съм възхитен от коректността на майсторите с които е работил....Така ,че изключвам това че са го цакнали някъде в стил баш майстора.....
Нали и аз мазах по същото време - от мазилката е миризмата - споко.....
При мен още по стените има доста влага,но като запролети и затопли всичко ще се оправи....
Боята се казва иначе флекскоут - на база акрил и ако съдя по това какво е преминаването през нея - считам я за паронепропусклива.....
Кога ще ти правим малкия покрив,че там се изложихме май,а....? *huh* *yes*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход