Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата

Публикувано от mtodorov 
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 01:09:00
"инструкциите на кнауф" не знам какво са...но таван с вата и без пароизолация в обитаемо помещение е най-прекия път към царството на мухъла.Намери някой да измери влагата в простанството между гипскартона и тавана.Пробиват се две малки дупчици някъде,от където се вкарват сензорите на уреда.Влажноста на самия картон се мери външно-там е лесно...трябва ни влажноста на ватата.Ако излезе в червеното-нямаш избор-махаш всичко докато остане само голата конструкция за картона.



Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 01:34:51
Salvador ок да кажем измерваме влагата към момента и всичко е ок. Според твоята теория след време може тази влага между картона и ватата да се промени тоест сега може да нямаме проблем а в последствие да се появи. Направо се чудя какво да правим и как да установя от какво е миризмата и дали е нормална. За тези тавани са похарчени страшно много пари става въпрос за 350 квадрата начупен таван. За него заминаха 550 квадрата картон ....
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 01:57:05
Няма сигурен начин-мери се периодично на няколко години.Странно е,че засрахователите в БГ не го изискват...Мухъла е много гадно нещо.Всъщност те са няколко вида и всичките са гадни.Това,че не го виждаш и не го усещаш,не значи,че го няма.Усетиш ли го...и по-лошо-видиш ли го,значи вече е късно-завзел е огромна територия.Ползват какво ли не...литри с всякаква химия,озонатори,филтри,вентилирани стени и тавани...Единственият начин за борба с тая гъба е да и се отнеме влагата.Без влага не може да живее,въпреки,че спорите и-попаднали във вати,в шуплите на хоросана...изожщо във всякакви порести материали,често надживяват цялата къща.
Като изключим някои химии,свързани с обработката на дървесината и хидроизолацията,останалите материали в един строеж имат специфична миризма,която в никакъв случай не е неприятна.Сладникави миризми,миризма на "зелено",на гъби,ма мокра пръст....са специфични за мухъла.Това са миризми,дължащи са на дейноста на определени гъби или бактериални култури.
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 05:37:26
Тодоров,мисля,че след като измериш влагата и тя се окаже по-голяма от нормите,може да се опиташ да направиш 2-3 дупки/където най-малко се виждат и са лесно поправими после/ и да направиш по този начин естествена вентилация на тавана.А защо не и принудителна вентилация?!
Това ми дойде на акъла,като първи опит за борба с проблема ти!Успех!
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 08:03:50
venciev аз дори не съм убеден дали е реален проблема. Просто ми се струва че има странна миризма от там се пораждат съмненията умен. Тавана е монтиран преди 2 3 месеца т.е твърде кратко време.
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 08:06:49
avatar
Приятелю,имаме хидроизолационна боя която ще спре преминаването на парите към тавана,но при теб миризмата идва от гипсовата мазилка - просто проветрявай... *beer*

Чест и почитание
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 08:11:07
gogol мерси за мнението дано да е така. Струва ми се че тя се появи след поставянето на картона но може и да не е така. Голям проблем ли е ако парите преминават към тавана доста сайтове разгледах и разни инструкции на кнауф никъде не пишат за пароизолация.
LKK
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 09:06:55
gogol, и каква е тази боя, която не е паропропусклива?
Хидроизолациите често са дишащи...
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 11:04:44
Гледал ли си филма Баш майстора с Апостол Карамитев - най-големия български комедиант. Ако си, значи се сещаш кво правеше той с лошите си клиенти. Може майстора да ти се е изк..ал зад стената и затова да ти мирише :} :} :} :} :} :} :} :}
Re: Странна миризма след поставяне на гипскартон с вата
07-05-2009 - 11:33:18
Актьорът който играе в ролята на Баш Майстора е Кирил Господинов smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Иначе сериозно за тая миризма, не е задължително да е от мухъл, от много неща може да е, дори от разни отмъщаващи си "баш майстори". Например много неприятна е миризмата от умрели мишки. Все пак трябва да се проверят няколко възможности преди каквито и да било мероприятия особено когато са свързани със сериозни суми. Ако стените са измазани с мазилка например гипсова, се появява една специфична миризма по време на съхненето. И понеже гипсът изсъхва много по-бавно от вароциментовата мазилка, мухълът може да е по стените а не по тавана. Най-добре е да замериш нивото на влагата навсякъде, да анализираш евентуалните източници на влага и псоле да търсиш решение, което може да е тривиално!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход