Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще строя! Дайте ми съвет за бригада

Публикувано от sisill 
Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
05-03-2009 - 18:05:39
Здравейте,
Другата седмица ще подаваме документи за разрешение за строеж и скоро ни чака приключението : Да строим в България!
В момента знам че цените на строителните материали и на работната ръка са паднали, но нямам никакъв ориентир. Може ли да ми помогнете с информация за:

- добра бригада която работи в района на София - става въпрос за вилна зона Ярема това е над Железница.
- цени на тухли
- арматура
- бетон
- покрив - дървен... и т.н.

Мога да дам и повече подробности за строежа, ако ще ви помогнат...
Благодаря на всички които се отзоват smiling smiley
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
05-03-2009 - 18:42:50
Sisill,как смяташ да го организираш,-ти купуваш материалите и само труд от бригадата, или търсиш оферта за работа + материали на кв м. ?
*ok* и успех в начинанието!
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
05-03-2009 - 19:33:14
До Ярема бетона ще ти се стори златен ! Я премери едно разстояние от местото ти до най-близкия бетонов възел на околовръстното или който и да е .
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
05-03-2009 - 22:32:46
И двата варианта подлежат на обсъждане - само труда от бригадата, както и работа + материали.

А за бетона - ясно ми е колко ще излезе. От бетоновия възел в Самоков идва чувствително по-евтино, нищо, че е с 10 км по-далеч.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 09:41:56
Лоша услуга си правите с тези бригади ! Те нямат право да подписват документи и актове ! После как ще узаконявате строежа ? Да не се набутате с пари толкова , че да излезе работата солена !? Съвсем скоро имах такъв случай . Човека беше на ръба на нервна криза .......... ама пуста евтинийка ....
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 10:02:43
avatar
Не съм имал случай досега в който привидно по-евтиното да излезе по-изгодно.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 10:08:53
Хора , разберете , че комплексната цена винаги излиза по-изгодна . Защо не слагате в себестойността своето време и нерви или ви гони страстта на откриватели на топлата вода ? Защо трябва да ви измамят на първия обект с материалите , когато вие ги доставяте ? За да сте подготвени за втория си обект ли ?
Защо в България никой не остойностява собствения си труд ?
Това ако не е феномен , здраве му кажи !
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 10:32:52
avatar
Колегите са много прави.Дайте и малко повече инфо за строежа,за да се знае как да се помогне.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 11:17:57
Здравейте,
Знам, че всеки ще се опита да ме излъже от доставчика на бетона, до тези които ще наема да ми слагат паркета.
Незнам дали ще строя с бригада или някоя фирма - сега проучвам. Казвали са ми, че с бригада цените са по разумни затова питам за бригада.
Аз не съм богата, имам някаква сума от кредит с която ще се опитам да затворя къщата до началото на студените месеци, затова дали ще е фирма или бригада при мен наистина зависи от цената.

Сега повече за къщата:
става въпрос за къща на 2 етжа със скосен таван.
1. къщата е без мазе
2. кота 0 на къщата ще е вдигната на около 80см от сегашния терен
3. идеята е да са ивични основи, както и изкоп за "помийна яма" тези с контейнера за твъди отпадъци и "преливника"
4. 1ви етаж - 136,63кв/м - гараж, гостна, дневна, малка бания техническо помещение
5. 2ри етаж - 88.79кв/м - 3 спални и 2 бани. Другата част ще е равен покрив в/у гаража нещо като тераса в/у гаража
6. подпокривно постранство - няма да е много високо 1.30 е стената
7. 140кв/м покрив като от северната страна ще е по-стръмен а от другата страна ще е полегат няма ниакакви чупки. Дървен покрив и 2 комина.
8. къщата е правоъгълник - 17.6 на 8.30 1 етаж; 2ри етаж 8.30 на 11м;

Ще съм благодарна ако ме ориентирате за цени на труда и на основни материали за груб строеж.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 11:20:29
Я ни ориентирай за отстояние в км от Самоков или от околовръстното на София . При теб транспорта ще е основно перо !
Ток , вода има ли ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-06 11:20 от MB2316.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход