Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на сутерен

Публикувано от др. Иванов 
Re: Цена на сутерен
24-03-2009 - 17:49:30
avatar
Другарю.......
Моля , слезте от балкана - вече НАШИТЕ са на власт....още малко....!
С удоволствие приемам да ми строите за 100-120 евра,а аз ще продавам на 350....Нищо ,че ще се мина.....
Кви МОЛ-ове,кви глупости бе другарю - стига комунизъм.....
Нима Ви харесва Слънчев бряг така?Ако - да - то вие сте за Марс !
И като сте такъв разбирач и сметач - ха ми направете количествена сметка за обект 1200 м2 РЗП - вярвайте ,че цената ще е доста над 100 евра....
Пък после и ще си поприказваме относно качеството на вложените материали!
Нали вие искахте да се строи качествено?
Очаквам офертата ви....

Чест и почитание
Re: Цена на сутерен
24-03-2009 - 18:29:03
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Те сладките приказки край нямат, особено когато ми
> говорите екологични глупости, но въпросът беше за
> цени.
>
> Една тайфа строители и разбирачи, дето обясняват
> как трябва предприемачът да продаа за 250-300Е/м2,
> това което са му построили за 350.
>
> Лично аз предполагам, че за по малък обект цената
> би трябвало да е 100-120 максимум. Поне върху
> толкова ще я сметна.


Напротив , големия обект е по-евтин !!! *book*
Смятай твоя на 160 , за да няма грешки и изненади !
Честито ! Имаш и надзор .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-24 18:36 от MB2316.
Re: Цена на сутерен
24-03-2009 - 18:38:46
Аз говоря за сутерен, не говоря за сграда. И го казвам, защото всички обясняват как строителството било 150-200Е и затова предприемачите трябвало да продават по 300. Аз не продавам нищо евтино, тези 1200 и да ми ги подари някой, аз ще ги продам за колкото струват. Това, което съм видял с очите си и съм чул от собственикът е, че грубият строеж на 1000 м2 във Св.Влас, сложна конструкция с голяма разлика във височината на терена, строителят взе 90Е/м2. Собственикът няма да ме лъже, защото аз му правих градоустройството. Плащаха се 12 лв. м2 баня фаятс и теракот, 1 месец по късно тук във форума четох за цени по 25-40 лв. в София. Докато в София взимаха по над 13-14 лв. на точка, там един турчин с лиценз, заедно с още 2-3 бадженаци, го прави за 5,50 лв. Това, че цените в София са по-високи е обяснимо, защото тук работниците трябва да плащат квартира, транспорт и по-скъпа храна. Но да ми искат по 200 за груб строеж ми е много, защато ще взема два фургона, ще ги сложа на съседен парцел и ще докарам бригада от провинцията или което ми е най-лесно, ще загубя малко площ и ще го направя по една коментирана тук система за строителство, за която ми искаха 120Е/м2 за завършен груб строеж и 1000 м2 ги правят за 1 месец.

А това, което виждам е, че като изключим големите софйски сторители другите на Св.бряг няма да ги вземат за пазачи на обекта.
Re: Цена на сутерен
24-03-2009 - 18:45:11
Ама , човек , аз ти казах - дай ми чертежите да видя колко бетон и армировка имаш и си готов с цената за сутерена ! Ама ти не даваш !? След като си толкова в час и знаеш цената , тогава ми кажи колко да са дебели бетоновите стени , колко фундаментната плоча какви колони вървят нагоре с техните сечения , шайбите също !

Аз ще сложа ориентировъчни количества за армиране (има си принципи разни и разни практики ) и ще ти дам сметката !
Имай предвид обаче , че сграда с фундаментна плоча се разтоварва като армиране нагоре . Самата плоча си е сериозно армирана .
Виждаш ли , че не може да се говори за цена на м2 на сутерен !? За цялата сграда можеш да осредниш след това !
Айде успех и на теб ! smiling smiley
И с тия два фургона ще се омиришат след два дни , освен ако не ги къпеш с маркуча !?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-24 18:52 от MB2316.
Re: Цена на сутерен
24-03-2009 - 19:03:59
Дюлгерска работа, цял живот ще бъхтате по обектите, защото не ставате за търговци. Нали за да ти дам проект трябва да го платя, това ви обяснявам: искам приблизителна цена за София, за да знам какво да възложа. Ако ми дойде много въобще няма да правя сутерен.
Никой не може да ми даде точна цена в строителството и затова не се напъвайте да я смятате. Какво цена ще ми дадеш, нали я смяташ по цените в момента, строи се година и половина средно, по какви цени ще ми строиш накрая, по офертните или ще кажеш материалите скочиха с 30%. Няма точни цени, казваш в момента сутерен върви средно 90-110 или едиколко си. Като седнем да се договаряме по чертежи, тогава няма да ми кажеш между 90 и 110, а 105,50Е/м2 при цени на материалите в момента. Това е.
Ако сутерена е 150 и ми излезе за 150 м2 23 хил. евро и убия 3 месеца, какво ще продам от него, за да покрия парите и забавата? Само външните стени са ми 20 м2, стълбищна клетка 30 м2, коридори още 10, на мен мазетата ми излизат на 300 , на колко да ги включвам цената? Без сутерен 700 м2 ще ги построя за 3 месеца, защо да се гърбя с глупости? И затова питам, а точна цена никой не може да ми даде, освен ако не се пазарим пред склада и купя всички материали в същият момент.
Re: Цена на сутерен
24-03-2009 - 19:13:01
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Дюлгерска работа, цял живот ще бъхтате по
> обектите......

Карма ! Не може всички да сме учени !

:-[
Re: Цена на сутерен
24-03-2009 - 21:45:31
avatar
Имайки в предвид,че има договори и сериозни фирми - цените за 1-1,5 години към съответния човек ще са си едни и същи независимо от останалото.....
Изглежда работите с най малките и наистина ще ви вадят душите при всяко вдигане на цимента..... :]
Ама забравих ,че сме дюлгери,а и че сме прости.....
Ама за къде ли без нас.....
Човече с такова отношение просто виждам до година две как от търговец на нищо няма да замязаш...най малкото щото нямаш отношение с работника...
А и както са казали - няма по високо от хляба.....
Щото и ти го ядеш.....

Чест и почитание
Re: Цена на сутерен
25-03-2009 - 08:20:57
Гогол , забелязваш ли че само аз , ти и още може би един двама души , му обръщаме внимание на Иванов !? :]
Като е във форума - ЦЕНИ - там себестойностите са от 700 евро нагоре , а като е тук - 100 евра са му много .... :] :] :]
Хем боли , хем сърби ! :} :} :}
Re: Цена на сутерен
25-03-2009 - 09:44:55
Естествено, сутерена оз трябва да го плащам, но това е цената. За малък обект може и да е повече, но едва ли чуствително повече. На определени места може и да е много повече, защото такива са цените. Ако 5 човека в София ми кажат, че цената на грубото е 300, значи е толково независимо, че в Хасково е 100. За да я заобиколя няма да се пазаря с тези 5 човека, а ще сметна дали да водя хора от провинцията или да платя 300.

За да държиш цените 1-1,5 г. значи си си сложил 100% надценка и върху труда и върху материалите. Лошо няма. Лошото е после, когато започнеш да тръбиш навсякъде какви мародери са предприемачите и как трябва да си продават апартаментите на 300, същите дето ти си имги строил на 450. Защото пазара веднъж като се оцапа трудно се оправя.
Re: Цена на сутерен
25-03-2009 - 15:43:00
Иванов, ще ме простиш, ама с това мислене не апартаменти а банани трудно ще продаваш... Ами вземи среди цени, заложи риска, разчети непредвидени, инвестирай и ако е дал господ и имаш късмет ще направиш пари. Ти искаш всичко наготово и да става както допреди година - докато построиш и тя цената по 3, густо майна, броиш кайметата. Е, сега може и да се вади, ако искаш да си в играта рискувай - питай батко Стоичков, той знае, каза го навремето....
Ако чакаш, -а така се получава- някой да ти каже колко ще струва без да знае кое а ти не казваш щото и ти не знаеш точно какво като КСМ, а не знаеш защото който може да ти каже не го е направил или сметнал а той на свой ред не го е сметнал/начертал/остойностил понеже не си го поръчал, а ти не си го поръчал, щото не знаеш има ли смисъл, понеже не знаеш колко ще струва... Параграф 22.
Имаше една крилата мисъл "Трудно се хваща черна котка в тъмна стая... Особено ако там няма котка..)
Не се учудвам че толкова предприемачи сега вият, то че има криза е факт, ама че и те трудно могат да се ориентират е също факт. И че ги е шубе да се яхнат на влака, докато е спрял. После като тръгне ще е по-трудно. А че накъде ще тръгне е риска, спор няма...
Строителите са прави да са объркани с цените - виж какъв е качамак, нали може да подпише договор и после като не може да го изпълни по обективни причини ще го осъдиш, затова и се застрахова с горница....
Ами и инвеститорите - ако държат да правят точно това точно сга би трябвало, според мен да имат подобно поведение - да се застраховат с цените и да са готови да чакат с реализацията. Кога и доколко - всеки си знае според региона, продукта, сегмента, нишата. Оттук всеки следва да си направи сметката - е ли му е изгодно да се случи това строителство - ако да - възлага, ако не - чака да мине бурята.
Ненапразно 90% от инвестициите са замразени. Хората изчакват.
Моето скромно мнение е, че това е правилната политика на относително сития за риск инвеститор с алтернатива за капитала си. Ако обаче си гладен за риск и си упорит и си убеден и си "луда глава" - рискуваш. Може пък и да направиш диви пари, но тогава следва да приемеш неяснотата, колебливостта и витиеватите условия на фирмите. Те и без това са си башка в нашата географска ширина , сега още повече е нормално да бъдат.
Но като начало - без проект за сутерен не очаквай точна сметка, без да съм в бизнеса, където си ти ми е ясна тая простичка аксиома - едно нещо може да струва и 2 и 200, е. при Хасан може и две за лев ама ментета...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-25 15:55 от StefanB.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход