Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на сутерен

Публикувано от др. Иванов 
Re: Цена на сутерен
20-03-2009 - 17:16:45
avatar
Задължително стопли плочата преди да направиш етажа-после много студ ще бере човека който го купи- парите няма да са много.Какви ще са основите?
Цена на хидрото - приблизително 4,20 за м2 с ДДС без полагането,но доста зависи и от изпълнението - поне ще е надеждна-може и да направя оферта за всичко разбира се.....
Фондалин не ми трябва - просто не го залагай ако го няма в заданието.....
При всички положения сложи хидро - ще патиш доста иначе!
Дай детайли и ще изчисля какво ти трябва....за цени после ще говорим ........ *book* *rose* *angel*

Чест и почитание
Re: Цена на сутерен
20-03-2009 - 17:50:08
Аз отгоре правя апартамент на два етажа за мен, затова не ми трябва топло в сутерена, точно за да спя в него през лятото го правя, защото жената настива от климатик. Освен това ще правя голям аквариум с морски риби, а тях ги мори топлото през лятото. Останалото са още 6 мазета за апартаментите, които са за продаване. А и основните помещения са по калкана на една къща на алкохолен бос, дето я топли с парно цялата, барбар с гаражите. А нагоре ще строя или с японска изолация или с двойният панел-кофраж на Прима продукшън - Сливница, пластмасовата дограма също ще е двойна/два стъклопакета/ и нямам проблеми с изолацията.
Re: Цена на сутерен
20-03-2009 - 19:32:10
avatar
Желая успех щом сте на това мнение.... *rose* *angel*

Чест и почитание
Re: Цена на сутерен
21-03-2009 - 10:28:39
Отворих файла .
Едно уточнение обаче ...... колите , които са дадени там са фактически паркоместа в двора , нали ? Така е към момента на този чертеж .
Ти искаш това "Т" да се вкопае или да не е само то , а и тези паркоместа да станат подземна част ?
Защото ако вкопаеш само Т-то долу за автомобили няма да стане .

Този сутерен за мазета ли ще е или ще е мазета и гаражи ?
Re: Цена на сутерен
21-03-2009 - 10:52:41
gogol , ти със стиропора ли ще защитиш хидроизолацията в основите ?
Re: Цена на сутерен
21-03-2009 - 11:37:52
Паркоместата са на кота терен. Под тях няма сутерен, а между колите ще дойдат калоните, които крепят изнесената част от сградата. Парцелът е много малък и не можахме да вкараме колите в сутерен, затова наалих квадратурата на партерният етаж, за да се съберат колите в двора, а където няма коли ще се задигне на 80 см. и под него ще има сутурен. Така че сутерена съм го дал в два варианта:
1. Голям, със централното стълбище и асансьор, машинното за асансьора, с мазета за всички апартаменти и 70-80 м2 под моят апартамент;
2. Малък, само под част от моят апартамент, като до него се слиза с вътрешна стълба/общата стълба и асансьор са от партерният етаж нагоре.

И в двата вариантасутерена е 80 см. над земята, 60 см. светло, с обща светла височина 240 см. В северният край съм сложил английски двор.

Сложи и изолация в цената, а аз ще видя дали ще остане или не, можи би ще трябва за да не дава конденз.
Re: Цена на сутерен
21-03-2009 - 11:52:06
Виж си мейла
Re: Цена на сутерен
21-03-2009 - 12:14:24
Видях го, но дай някакви приблизителни цени за сутерена.
Re: Цена на сутерен
21-03-2009 - 12:22:54
Какви цени бе човече , написах ти цени за изкоп , гогол ти каза за хидрото , искаш ся и бетона и армировката ли ? Какво значи цени за сутерена ?
Re: Цена на сутерен
21-03-2009 - 13:31:14
Колко ще струва целият сутерен завършен със всичко, така че да се тръгне нагоре, за да преценя дали да го правя голям, малък или въобще да го няма
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход