Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще строя! Дайте ми съвет за бригада

Публикувано от sisill 
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 21:08:29
Абе кой ви свикна на тая "тънка лайстна" ? ? ? :] :] :] Стограмка !?
Строителство е туй еййййй .....
Шегувам се !
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 21:12:07
Нямаш проблеми MB2316, ще удебелим " лайстната", ти само помагай *drink1*
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 21:16:56
Аз бях обещал една сериозна бригада на Сисил , ама ще я разочаровам .....
То може хората да си питат по 2-3 месеца , ама добрите фирми и бригади си имат работа . Извинявам се Сисил , но това е положението ! *bow*
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 21:28:39
Парцела трябва да е над 600кв м поне в нашия случай - вилна зона

всяка от точки 2,3,4,6 изискват определено време което се определя от общината, така че подавай молба за виза докато си търсиш архитект с отбор.
При нас архитекта беше ясен - той ни е познат. а по принцип всеки архитект си има "отбор" с който си работи.

сега нашите срокове, но това са срокове за община Самоков...
2. скица - по закон 2 седмици (на нас 1 месец ни отне)
3. ПУП или ВИЗА
- трябват копия от нотариален акт и виза
- трябва вече и от архитекта "доклад" в който да е "нарисувано" в/у копие от скицата къде може да бъде разположена къщата - като изрично са посочени плътността, кота корниз, кота било, както и разстоянията от съседи и улици - като всички тези неща е хубаво да са в НОРМИТЕ (за всеки парцел си има такива законови определени норми). Ако излизат от нормите трябва да търсиш съгласието на всичките ти съседи и община за пътищата, което отнема време!!!
- при нас 2 месеца за ПУП без да сме излизали от нормите и да сме искали съгласия
4. Енерго, ВиК - ние нямахме
- сПУП копие от нотариален акт, скица ходихме в ЧЕЗ и взехме предварителен договор - 1 месец
ВиК - за 15 мин стана в самоков предварителния договор пак ти трябват ПУП копие от нотариален акт, скица
- ако имаш незнам какво се прави...
5. През всичко това чакане си работиш и с архитекта после той си дава проекта на отбора....
това незнам колко време ще отнеме много е субективно.
6. Разрешение за строеж -
всичко което изброихме се дава
- ние първо отидохме да попитаме главния архитект дали вижда проблеми уж не видя сега чакаме тва разрешение и търсим фирма, бригада.
- срок 45 дни за издаването на разрешението и молитви да не ти го върнат.

на нас засега ни е отнело - от 06.08 и сега чакаме Разрешението за строеж.

- дано съм била полезна.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 21:35:17
Аз се чудех, защо се бавиш с офертата MB2316, а ето защо било sad smiley
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 21:44:59
Не е само затова ! Ще ти пусна офертата , само ми прати на мейла ако имаш ценоразписа на бетоновия възел в Самоков , че много транспорт има да плащаш до горе. А тия бетоновози взимат добре . Още един съвет от мен . Много да внимават тези които ти строят !!!
Нека такива етапи да правят (говоря за количества бетони , които трябва да се наливат) , че да са или на точно половин машиносмяна на бетонпомпа или на цяла .
Ако се договорите с бетоновия възел , че просрочвате половинката машиносмяна с 5 или 10 м3 бетон да не ти хващат цяла МСМ на бетонпомпата , ще е добре .
Ето пример за да е ясно - Повечето възли определят цена за 1/ 2 МСМ като 30 м2 бетон или 60м3 за цяла МСМ . Ако преминеш 30-те м3 с 4-5 кубика ще ти хванат помпата за цяла МСМ и бетона ти скача поне с 10 лв/ м3 .

То не е само дай вар , дай киреч ! И акъл ТРЕБЕ !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-23 21:46 от MB2316.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 21:49:35
Казали са, че цената на бетонопомпата се определя за прекаран кубик през помпата, но в момента не мога да кажа цената...
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 21:57:30
Парцела е малко над 700 кв м, в община Божурище. Проблема е, че е малко тесен, с лице на улица. Ще трябва да погледна в ЗУТ за изискванията в това отношение. Но ще го разширя със "съседката" (все пак ми е тъща) надявам се. :] Взех го с една постройка, стая с покрив, в която има ток с електромер и партида и вода. Надявам се поне тук да няма проблеми. Май ще трябва да отида до община Божурище.
Пак благодаря за отзивчивостта. Мога ли да започна да вадя виза за проектиране, без от архитекта "доклад" в който да е "нарисувано" в/у копие от скицата къде може да бъде разположена къщата ?
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 22:01:36
Имаше едно изискване , че парцели с лица под 12 либеше или 14 метра не могат да строят самостоятелно , а с ....... тъщата ! :] :] :] Ама това разширение в най-безболезнения случай е да е определено като строеж на границата , като къща близнак ! Иначе тая година няма да хванеш строителния сезон .
Най-добре си е да си можеш сам и да ти даде съгласие тъщата да се приближиш извън нормативите .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-23 22:02 от MB2316.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 22:02:48
ами незнам чесно казано, по добре питай в общината.....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход