Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще строя! Дайте ми съвет за бригада

Публикувано от sisill 
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
08-04-2009 - 12:44:15
Дали ще доживеем да видим и такава обява?
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
08-04-2009 - 22:38:57
val_50 Главния архитект на Божурище...определено няма да ти е най-лесния за работа човек на света.Имай го предвид и си направете проекта както трябва,без да се опитвате да се движите по границата на закона.Тоя номер,дори да минава в Бояна,в Божурище не минава.Просто мястото си има специфики,хората си имат някаква стратегия за развитие на града и си я следват.От година почти ми се въртят из главата разни еретични мисли за едни пущинаци в тоя район,та си дадох зор да проуча нещата.Положението не е много черно,но определено не е и розово.Доста проекти не минават.Така,че...ако ще правите нещо там,подхождайте сериозно.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-04-2009 - 20:16:45
Благодаря за съвета ,salvador. Вече говорих с човека. Подсказа ми някои неща, които са от моя полза. Беше много коректен. Наистина държи всичко да е законно. Но крайно време е всики в тази измислена държава да го правят.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-04-2009 - 22:17:12
Изглежда строителите много са изпоснели напоследък, я как се нахвърлят на планктона.

_________________
tao
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
10-04-2009 - 00:05:24
Бригадите се намират в Кърджали, Димитровград и Хасково.
Там се цанят.
От Сф. се зима само техника и евентуално надзорник ако е нужно.
Не препоръчвам да работите с помаци.
Ако може да избирате работете само с турчета от Кърджалийско.
Цената е каквато ви обявят тука -30% ако идете на място.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-10 00:06 от tao.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
11-04-2009 - 10:39:42
Ivel , какво те подтиква към злорадството ти ? Радваш се , че строителството е в криза ли ? Какво злобееш ? Само за твоя информация , на много фирми цените са били винаги ниски , независимо криза ли е било или не !
Не всички гонят 200% печалба ! В момента освен арм. заготовки , почти нищо друго за строителството не е на "кризисни" цени . Дървения материал , който неминуемо се ползва и унищожава в едно строителство е с двойна цена от преди 3-4 години . Нали всички искахме ЕС !? Ами за съжаление само цените на суровините са като за ЕС .Ако в теб се таи комплексът на прецакания купувач на 1300 евро/м2 не си го изкарвай тук . Мога да ти препоръчам силни транквиланти и спа центрове .... ако са ти останали пари за това !? :g: :g: :g:
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
27-04-2009 - 21:29:46
Взех виза за проектиране. Давайте съвет за добра бригада с технически ръководител. Мисля да ги ползвам обаче, само за основи, колони и плочи. Останолото си е от мен "с помощ от приятели" *drink1*
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
28-04-2009 - 14:17:15
С основите и бетона върви хидроизолацията (но ако ще слагате се доплаща за труда), дренаж около къщата?, топлоизолация на основите? без нея отвътре по стените кондензира вода и пак мухлясва - ...за тях приятели ли ще викате или?...така и така ще копаете, като отворите дупката за къщата хубаво е и да положите някоя и друга тръба за отводняване на двора, ... лесно ще е и да закопаете някой резервоар за вода за поливане ... и др. такива.
Преди да започнете да строите - консултирайте се за това какво, как и с какви материали да направите. Има много неща, които убеден съм в архитектурния ви проект не са направени или са направени колкото да мине пред Общината, но не и да ВЪРШАТ РАБОТА.
- Не е добра идея да си кавате - "аз да вдигна грубия строеж ...а за останалото после ще му мисля" - ще ви вкара в сериозен разход или просто няма да можете да поправите грешките. Строителните операции изискват технологичен порядък, и да се изпълняват правилно. Не е добра идеята да ги пропускате с цел - да е ПО-еФтино!!! ...
val_50 - звъннете ми, мога да ви дам и консултация как да строите за да икономсате до 40% от разходите за труд и материали, без това да се отрази негативно на качеството на строежа, мн. др.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
01-05-2009 - 20:57:29
Ivo.NovDom, ако сте толкова добранамерен и щом сте толкова добър в тази област, (не се съмнявам в това), защо не ми дадете консултацията тук. Много хора ще са ви благодарни.Или поне обявете цените си за консултация. Това е смисъла на форумите. Взаимно да си помогнем, а не да набираме клиенти.

Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
02-05-2009 - 12:07:10
Sisil , ти започна ли строежа ? Похвали се , все пак темата е твоя ! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход