Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще строя! Дайте ми съвет за бригада

Публикувано от sisill 
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 16:55:01
А за NYSE - по-добре почивай до понеделник да не стане грешка, че утре ще си тейкнат профита...
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 16:59:46
Ооооо , борсови играчи , а ! :] :] :]
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
13-03-2009 - 12:08:35
Благодаря за изчерпателния отговор на Стефан
Четох някъде , че около дори и над 30% от топлината преминава през покрива и плочата над неотопляемите помещения/в моя случай гаража/.Поради това съм изолирал покривната плоча отгоре /тавана ми е необитаем/ с 10см ХПС и замаска. Мисля отдолу/тавана на стаите+коридорите/ също да сложа каменна вата или ХПС и отгоре ГКартон.На тавана на полуподземния гараж+мазето също ще сложа 8 см ХПС и ще измажа с бял теракол.Върху хидроизолацията на гаража и мазето също има залепен ХПС на 3 см а в последните 60см до кота 0 ,ХПС-а е 6 см. За цокъла-това което Стефан казва да бъде с 2 см навътре съм напълно съгласен/аз също разсъждавам така/. Къщата е опасана с тераси които по проект умишлено не са "вързани"към къщата, но пък са със солидни основи и рандбалки.Това ,което се чудя е относно изолацията на самия цокъл.Останала ми е битумна хидроизолация 4 мм/ наистина е много здрава /, която бих могъл да използвам при изолиране на цокъла на 25см височина под ХПС-а, така че да захване и терасите с 25см. Опасявам се че поради бъдещи слягания в годините е възможно същата да "дръпне" и разруши целия цокъл, затова може би ще мажа с хидроизолация/ естествено на Кьостер-добра е /нямам нищо общо с фирмата/.А връзката цокъл-тераси да направя с някаква хидролента, които се ползват за бани, та ако има слягания същата да се скъса,без да повреди цокъла-какво ще кажете ?Друго- мисля си ,че дюбелите,които ще държат мрежата/5бр.на м2 като петицата на зара/ за цокъла биха могли да компрометират хидроизолацията?!!Някои ще кажат да пълня със силикон, но в камерите на тухлата ще идат огромни количества, а и дебелината на ХПС-то 8 см и прахта ще пречат. Остава варианта долния ред дюбели/на HILTI естествено/ да е на около10 см над терасите или ?
Успех на всички бъдещи и настоящи строители smoking smiley
П.С.Може би тук не е мястото на тази дискусия, но пък темата е жива *write*

Всички търсим истината!
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
19-03-2009 - 13:02:53
Аз поставям топлоизолацията въху кофража и отгоре арматурата и заливаме с бетон.
това си го правя на всяка плоча, инвестицията е минимална а ефекта огромен, особено на последната плоча smiling smileysmiling smiley
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 17:47:51
аз мога да ти я построя мога да ти помогна и с документите 0885995716
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 18:26:28
Здравейте на всички . И аз реших да се присъединя към клуба, т.е. да строя. sad smiley
И да мина през всички кръгове на "ада". И на мен ще ми трябват проектанти, технически, бригади и т.н. Във форума има адски много неща, но все пак ако някой напише накратко (1,2,3,... ) какви са етапите за започване има една малка стограмка от мен *drink1*
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 20:24:33
1. Парцел - наличност на вода и ток?
2. Вадим скица на парцела
3. ПУП или Виза
4.Предварителни договори - енерго, ВЕИКА
5.Архитект с отбор
- водихме геолог и геодизист на мястото
проекти
-архитектура
-конструкция
-веика
-електро
-отопление и вентилация
-вертикална планировка
- план за безопасност и здраве (нашия парцел е на 2 улици)
-геоложки доклад
-озеленяване

платихме към 5300лв 12EUR кв метър като на нас не ни трябваше проект озеленяване

6. Разрешение за строеж

намиране на коректна фирма, бригада...
това мога да кажа за сега
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 20:31:38
Искам да попитам знаещите... Казаха ми, че за ивични основи можело да мине и без хидроизолация на тези основи, ако има дренаж - дренажа е от траби.
Основите са на 2м дълбочина....
Тоест въпроса по скоро е може ли да не се прави хидоизолация на основите(на 1та плоча ще има хидроизолция), и ако да при какви случаи? И какъв е рискът, ако не се направят тези хидроизолации.

благодаря за отговорите!
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 20:58:11
Това ти го е казал някой мързелив майстор ! Я да помислим дружно - всичките дъждовни води при теб и само при теб ще стигат до дренажа без да намокрят нищо друго !?

Зарежи кой какво ти разправя ! Прави си изолацията и не се ше гувай с водата ! *ok*
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
23-03-2009 - 20:59:36
Благодаря sisill , имаш "стограмката" *drink2* няколко пъти. Парцела с налични ток и вода го има, остават другите неща.Ако помогнеш и за точки 5 (Архитект с отбор ) и 6 (коректна фирма, бригада) може и банкетче да спретна *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход