Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще строя! Дайте ми съвет за бригада

Публикувано от sisill 
ozi
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 17:15:43
Ако на вид е добре - устройва ме ; за мен е важно да има топлоизолация и да е бяло.
Няма да стоя да я гледам по цял ден от близко, че да слагам разни чудеса.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 17:29:15
Ози , май се пообърка нещо !? Дай пак сега , ама лекинко smiling smiley
Искаш ли топлоизолация или не ? И от кое искаш да икономисаш ? От последния слой мазилката върху стиропора ?
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 17:51:50
Иво,
Влез в нета, най-добре не по българските сайтове и прочети де що намериш за мазилки и бои, влез и погледни и сайтовете на големите с традиции. просто ще си създадеш представа как се прави. Сега идва Стройко, отдели няколко часа и поговори с някой от техническите консултанти на щандовете на гигантите световно признати в сферата на изолациите и мазилките като Баумит, Вебер, Изовер (за изолации), там ще видиш как се правят и как трябва да се правят нещата, тогава ще се изумиш като видиш на първия строеж стиропор 3-ка по сновите под обратния насип или 5-ца на еркер от ангро или екструдиран ПП (фибран) 2-ка на тераса...

Просто доста от фирмите сега гледат да оцелеят, хем да не уплашат клиента с високи цени, а още цените са високи, нищо че гигантите направиха тук производства - и мазилки и керемиди и тухли, но за качествените неща искат европейски цени...
Та на въпроса минерална мазилка - боя, в този смисъл - да по-евтино е и ти казват, че може със силиконова боя после... Ами я сметни след мазилката грунд и боя - труд и цена няма ли да ти стъпи като едно мазане на 10 кинта квадрата (цена отпери кризата) Ми то латекса е 1 лв грунд и 4 боя,, е, защо две операции с двама тиквеника по фасадите като може с една ?
Последното го казвам с илюстрация: моите като мазаха взели че обърнали одна бака светла мазилка на керемидите, те са черни. Какво мислиш родил 3-грамовия мозък - след като старателно мили керемидите и те не станали черни (бетона е с пори иняма шанс) отишли и НАПРАВИЛИ БОЯ С ЦВЯТ ОТ ЛЕВИС, и боядисали, да не видя. Да, ама след месец под слънцето тя избледня и всичко излезе, та добре че не бяха приключили, смениха си керемидите.
Е ти можеш ли стоя на главата не на една а на две бригади - и мазачи и бояджии, освен цената...
Стените се правят веднъж, по идея. За да не ги правиш два пъти заложи на хора с опит и недей цеди стотинката, не казвам да се оливаш, но сложи добра изолация и сложи надеждно покритие. Пък ако не е късно защо да не вкараш иолацията в стената, но това е друга дълга тема, да не спамя тук - ако ти е интересно отвори, писали сме много.
И научи руски, там е истината за нещата в строителството за непрофесионалисти - лщбизнателни по неволя като мен и теб....
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 18:49:28
Днес имахме среща със строителна бригада която ми беше препоръчана от мой познат чиято къща са завършили миналата година. Още тогава информативно го
бях попитал за цената само за труд и дали е доволен от строителите, човека ми каза ,че е доволен от тях и се бяха договорили на 40лв за труд на груб строеж. Сега половин година по късно на нас оферираха 60лв eye popping smiley без армирането и покрива. Може би защото сме любезни и винаги с добър тон говорим и хората си мислят,че сме в кърпа вързани. Желязото със заготовка в Нови искър в бетоновия център е 1,20лв с ддс, а на околовръстното Люлин - 1лв. с ддс, Бетон В20 /Нови искър/ 125лв/м3 в Костинброд 131лв/м3 общо взето днес въобще не сме доволни от себе си. *beer*
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 18:54:42
Ееееее , тия Бат Пел са се оляли направо с тоя бетон ! Да не му плащат винетка баси !? :] :] :] Ако е 125 с ДДС е добре цената .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-09 18:58 от MB2316.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 19:02:31
Чакай, тоя бетон да не е с транспорта?

Аз наливах в събота от Истър-Враня , 103 е Б20 без ДДС, помпата е 320 кинта една мсм, съответно 160 половината, транспорта на големия бетоновоз е 6.65/км, честкубикувия е 5.70.
ozi
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
10-03-2009 - 13:18:36
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ози , май се пообърка нещо !? Дай пак сега , ама
> лекинко
> Искаш ли топлоизолация или не ? И от кое искаш
> да икономисаш ? От последния слой мазилката върху
> стиропора ?

Стиропора е задължителен, и мрежата и гипса. Въпроса е в мазилките , които струват по 100 лева кофата и на мен ще ми трябват сигурно 20
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
10-03-2009 - 13:39:35
Смятай материалите за стена - комплект 17-18 лв/ м2 всичко , без труд .
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
10-03-2009 - 16:45:05
Ози, можеш да направиш бяла пръскана мазилка,но не само с пръскане. Първо рдиш стиропора, после замазка с мрежа- сиво, втора замазка бяло, пръскана мазилка накрая. Продават я готова в чували и няма нужда да правиш смеси. Това лято правих една къща - става супер и избора ти е добър. Ако не шпакловаш с мрежа ще се напука между стиропорите а може би въобще няма да задържи пръсканата.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
10-03-2009 - 17:15:34
И казваш , че излиза по евтино от драсканата в баки ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход