Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Питане за цени

Публикувано от T.Ivanova 
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:40:23
мисля че нещо обърках- като на неспециалист ми обяснете .
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:43:57
avatar
Точно това имам предвид и аз под груб строеж,дограмата много зависи от цвят,камери и т.н.,а в довършителните работи просто прибави всички останали проценти,като имаш предвид ,че това не са само общи части и външна фасада,а и мазилки,шпакловки,бои,настилки,врати(не само прозорци).Не разбирам какъв договор ще сключваш с хора,на които няма да им е ясно (?)какво трябва да се прави и на каква цена *huh*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:51:15
T.Ivanova ,мислех ,че Вашия проблем се нарича "оферта за строително-ремонтни дейности" и има много компании,като ........Ремонтстрой и Еди Кой си Строй Ремонт ЕООД ,които имат публикувани цени! После се сетих ,че едва ли обекта има някакъв статут след 10 години престой в насипно състояние.Така,че повече биха ви помогнали в юридическата дискусия,предполагам!
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:54:38
avatar
Мога да бъда по конкретен, ако сградата е пред мен и виждам какво точно има да се прави по нея,колко има за събаряне,изправяне,колко м2 са светлите отвори за дограми и т.н. *huh*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 12:09:33
Не питам за цените на бъдещите действия, а ще оценявам досегашните извършени работи . затова питам грубо колко е грубия строеж, колко излиза дървената дограма на кв.м и колко довършителните работи към момента, защото по закон трябва това, което е извършено досега да се оцени по сегашните цени на материалите, а не по цени от преди 10 години .

дограмата сложена в момента е дървена, а не пластмасова.

не питам за да сключвам договор със строитела фирма , а със моите съсобственици , които са технически най-неграмотните хора които може да срещнеш и варианта да ти скъсат нервите по всеки въпрос който не им е ясен е 1000 % . за такива хора се правят най-просите сметки , така че да ги разберат . в договора межсу мен и съсобствениците ми ще се записва вложеното до момента по сегашни цени / вече няколко пъти го написах това /- затова питам какви цени ориентировъчно да заложа на кв.м. за груб строеж и какви за довършителни работи.

това, което разбрах , е че твоето 'архитектура ' трябва да го сложа към моето 'довършителни работи '.

за бъдещите работи по сградата изобщо не питам за точни цени , нито за това, което ще се събаря, нито за това което ще се прави по строежа занапред - имам дадена оферта с цени , писах я в началото на темата .


Re: Питане за цени
21-02-2009 - 12:12:41
Ами не, не е оферта за строително ремонтни работи, за съвсем друго питам и вече няколко пъти написах какво питам.

проблемът от юридическа гледна точка съм го коментирала вече с адвокат , няма нужда да го коментирам тук , нито питам за юридическата страна на въпроса .
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 12:20:37
avatar
Т.Иванова,правилно си ме разбрала и аз правилно съм ти отговорил,само за дограмата сега стана ясно,че е дървена и кой знае в какво състояние е(все пак е слагана преди 10г.,с колко стъкла е?),ако дадеш м2,бих ти казал приблизително колко струва по сегашни цени

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 12:36:30
завършен апартамент по БДС се води - апартамент с дограма , ел. ВиК инсталации , стените на шпакловка без да са боядисани , подовете на замазка без да са сложени подови настилки , без да са завършени бани, тоаленти, кухни и т.н. Общите части прилежащи към апартамента - също на шпакловка, замазка , стъпалата с мозайка и завършена външна фасада и покрив .

груб вид се води - бетона + тухлите + дограмата+ покрива

довършителни работи - всичко друго до докарване във вид завършен по БДС .

за такова завършване питам - по БДС .


боядисването на стените , ламинати или теракот по пода , кухните , обзавеждане на бани и тоалетни - не се включва като довършителни работи по БДС , а се води завършване 'до ключ. '

от тия 420 евро / кв.м.- колко % отива за груб вид, колко % за довършителни и колко за 'до ключ' ако ги разпределя - 30 % -груб вид, 50 % довършителни и 20 % до 'ключ' в грешка ли ще съм ?


Re: Питане за цени
21-02-2009 - 12:41:21
Маркк, ще съм ти благодарна, ако ми кажеш цената на дървената дограма към момента.

прозорците са 1.50 х 1.40 - с две стъкла са. вратите като гледам са 2.30/0.75 .

Благодаря ти , че ме ориентира . smiling smiley
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 12:52:50
Аз по скоро бих казал 45 - 35 - 20 , поне при мене някъде там се заформя, ама аз съм с къща, не с апартамент.
Така или иначе грубото е винаги повече от 30 %...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход