Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Питане за цени

Публикувано от T.Ivanova 
Re: Питане за цени
20-02-2009 - 17:09:03
avatar
Ivanova,много е относително това ,на каква цена излизат грубия строеж и довършителните работи-правило е колкото по-малко РЗП,толкова по-скъпо излиза,защото съгласете се ,че едно е да се изкопаят основите и да се вдигнат 10 етажа,друго-2.Много зависи и от това,колко надълбоко се слиза,дали има гаражи,мазета.Само за сведение-преди седмица подписах с инвеститор да му построя 650м2РЗП,от които 60м2 под кота0, до ключ за 420? с ДДС,като в цената влизат и настилки(паркети,теракоти) и ОВ заедно с котела.При определянето на цена за довършителни работи е много важно как е завършен грубият строеж-без да се види е много трудно да се каже,цената ,в зависимост от степента на завършеност и качеството на материалите варира,като долната граница за довършителни работи е 200?,а горна.......няма smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 10:57:28
няма да строя в груб строеж , защото вече е построен . качеството му е доста лошо , ще трябва да се събарят стени и да се строят отново / жалко че няма как да съборя и бетона / трябва да оценя по сегашни цени това , което е извършено до момента , защото ще го пиша в договор . ще си наема лизензиран оценител, който да направи по-тиочна оценка на място, но искам за себе си да си направя сметката , защото този оценител ще мери след като сключа договора - да съм наясно ориентировъчно за какви пари става дума като ще подписвам договора . има обекти които са само на груб строеж без дограма има и изцяло завършени , общите части и мазите са само на груб строеж без мазилки . затова питам колко излиза груб строеж на кв.м и колко довършителните работи ориентировъчно за кв.м. - с дограма и без дограма към момента . грубият строеж е строен преди 10 години.

при мен - 183 кв.м са под кота О . сградата е партер 180 кв.м + 4 етажа х 207 кв.м + 157 кв.м. тавански стати + покрив / не мога да го сметна него / .

в тия 420 евро би ли ми казал колко от тях отиват за груб строеж , колко за довършителни работи, колко за настилките и ОВ-то заедно с котела. не питам за точни суми, а ориентировъчни.



Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:05:49
Около 40-45 % е грубия строеж , но ми е интересно какво ще напише Марк ! moody smiley
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:08:51
avatar
Пак повтарям,че зависи от конкретния проект и изкоп(колко е дълбок и дали има скала напр.),но съвсем ориентировъчно,на прима виста:
-груб строеж(зависи без или с дограми и какви)-30-40%
-ОВ,ЕЛ,ВиК -по 5-10%
-Архитектура(пак според зависи)-50-70% smiling smiley
Има проекти в които например зидариите са дадени към Архитектура,в други-към грубия строеж,в трети-външните-към грубия,а вътрешното разпределение-към Архитектура.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-21 11:24 от markk.
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:22:33
скали нямаше - изкопа мисля 4 метра беше дълбок , но не съм сигурна. а този, който го прави не е жив за да го питам .

архитектура няма да има защото ще има заснемане на сградата - понеже се води незаконна и за там архитекта ми казах 10 лв/кв.м за заснемането.

нищо не му е особеното на проекта така като гледам- няма никакви сложнотии и финдифлюшки - съвсем обикновен проект .


Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:25:50
а завършването на общите части и въшните фасади към кои дейнсти да го броя - защото тия 5-10 % нещо много малко ми се виждат .

Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:27:28
avatar
Нещо бъркаме понятията-в по-горния си пост го вмъкнах.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:33:21
avatar
T.Ivanova Написал:
-------------------------------------------------------
> а завършването на общите части и въшните фасади
> към кои дейнсти да го броя - защото тия 5-10 %
> нещо много малко ми се виждат .
>
>


Опитвам се да помогна,но какво разбирате под "ОВ","ЕЛ","ВиК",и особено "Архитектура"

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:34:17
при мен не знам кое къде е дадено .


калкулация кое къде е включено- нямам . трябва аз да си я направя - затова питам.

разпредели това 'архитектура' между груб строеж и довършителни работи . не ми го давай отделно от другите , защото нито на мен ми говори нещо, а на тия с които ще подписвам договор хептен нищо няма да им говори , а да се налага аз да им обяснявам , такива нерви за трошене нямам.

сложи в грубия строеж - бетона и тухлите и покрива ; дограмата отделно колко би излязла

в довършителните работи - ел, ВиК, ОВ , завършване на общите части и външната фасада.
Re: Питане за цени
21-02-2009 - 11:38:31
писах че не съм специалист, и моля ви не ми обяснете ми като на неспециалист .

според ЗУТ :
- груб строеж е сградата завршена в груб вид - вкл. покрива - т.е. бетон+ тухли + покрив . не е посочено дали в грубия вид да има дограма или не затова я давам отделно .

- довършитени работи е всичко останало - ел.инсталациите, ВиК , вентилации, домофонни и звънчеви инсталации , мазилки, шпакловки и т.н. до завършване на страдата по БДС .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход