Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камината като част от носещата конструкция?

Публикувано от Don Balon 
Re: Камината като част от носещата конструкция?
10-02-2009 - 00:41:32
Мерси Фло. Когато става дума за бетон винаги слушам съветите ти *drink1*
Pike, tazi e ubiec!!
Re: Камината като част от носещата конструкция?
10-02-2009 - 10:33:28
Между другото по темата:аз си направих единия комин с шест плътни единички на квадрат с отвор 30/30 см,а в средата изтеглих с тръба отвор ф25см и яко тъпкане на в/ц разтвор отстрани/м/у тръбата и тухлите.Някой му казват класически комин.По моя преценка се получи една много здрава конструкция.А сега си го представете това с двоен пояс единички/преплетени/ и както каза Фло,в това нещо вградена бетонна колона и армировка в бетона.Цялостно става нещо като тухлена антиземетръсна шайба.Не е задължително да е квадрат,а по скоро според замисъла.Струва ми се че ще е доста носещо като за покрив. smiling smiley
Re: Камината като част от носещата конструкция?
10-02-2009 - 13:12:28
В коминните тела няма армировка отдавна.Едно време са слагали много тънко желязо-Ф6 и надолу.Оказало се неудачно...желязото има прекалено голямо температурно разширение и всичко се разпада,появяват се пукнатини,започва да изпуска и да тече,просмуква се под изолацията на покрива и т.н.Но най-важната част от комина си остава дефлектора.Без него...все едно нищо не си направил..
Re: Камината като част от носещата конструкция?
10-02-2009 - 15:00:58
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> В коминните тела няма армировка отдавна.

> т.н.Но най-важната част от комина си остава
> дефлектора.Без него...все едно нищо не си
> направил..

Това за желязото ясно.Но желязото в една колона е на 2 см навътре в бетона,след това в/ц,след това тухла плътна 25 см/поне/.Е колко да се нагрее това желязо на такова отстояние?А отделно може да има тръба,замазка и т.н.В крайна сметка всички комини минават през бетонни плочи по етажите-е там излиза че плочата си заминава..

Re: Камината като част от носещата конструкция?
10-02-2009 - 17:35:15
Салвадор, вече говориме за камина струваща 2-3 хил. $! Не за "направи си сам". Дефлектори, клапи и всичко друго си е там. За тебе остава да я монтираш.
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
10-02-2009 - 18:28:21
Доне, гледах, гледах сайта и почти нищо не разбрах. Сигурно грешката си е в мен, английският съвсем не ми е най-силната страна, затова моля те да ме поправиш ако съм м грешка.
1. За чугунени каминни тела въобще не става въпрос.
2. Там където има цени, то те са без облицовката.
3. Клапата отгоре преди комина я водят като екстра.
4. Част от моделите се захранват с първичен въздух /отвън/, което е много добре, ако правилно съм разбрал.
5. Смущава ме, че за малко от моделите КПД е над 65%, защо така?
6. Най-добрите модели са с каталитично /вторично/ горене и с система за обдухване на предното стъкло, срещу зацапването му със сажди.
Моля те да направиш коментар на това което съм разбрал/недоразбрал, защото миналата събота почнах да рутя ъгловото огнище на вилата и ми предстои избор на камера за вграждане. Абе май влезнах в приключение с тия камини. *xxx*
Re: Камината като част от носещата конструкция?
10-02-2009 - 18:35:42
ЛКК, там където цената е под $1500-$2000, почти всичко останало е екстра. Довечера като се прибера ще поразгледам целия сайт, понеже сега се забих в тази на втория линк. Има и много ефтини "куче марки"-така че човек трябва да се пази!! Маджестик, Наполеон, Хийт анд Глоу- са част от имената които съм чувал.
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
10-02-2009 - 18:46:54
Благодаря ти Доне, довечера като се прибереш ще обсъдим.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
11-02-2009 - 01:00:50
ЛКК, трябва да гледаш измежду tezi
за по-високоефикасни камини. Всичко друго е просто за красота или за малки помещения. Ако искаш двустрана камина, вземаш 2 и ги слагаш с гръб една към друга :]
Re: Камината като част от носещата конструкция?
11-02-2009 - 01:33:02
ЛКК ETO нещо за тебе като ценител!! *drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход