Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камината като част от носещата конструкция?

Публикувано от Don Balon 
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
08-02-2009 - 18:30:52
Ясно ми е за кои каменинови тръби говориш. Щом си решил да ги ползваш твой избор.
За конденза нещата са елементарни:
Преди да палнеш камината коминното тяло ти е студено. Като я палнеш долу почва горене, и се образуват димни газове, които съдържат всичката вода от дървата и участващият в горенето въздух във вид на водни пари. При среща със студените стени на коминното тяло тази влага кондензира и почва да се стича надолу по стените. Номерът е максимално бързо да се затопли коминното тяло, за да престане този процес. Именно затова се изолира коминното тяло по цялата му дължина. Да не говорим, че чак когато ти се загрее коминното тяло имаш реална тяга на димните газове и няма пушене на камината. Ако тази "каменинова" тръба, я вградиш в камъка мисля вече може да си отговориш какво ще стане. *drink1*
Re: Камината като част от носещата конструкция?
08-02-2009 - 18:39:50
Ясно. Ще трябва да се поразгледат разните му сайтове или камини които са вече в експлоатация. Не е проблем да се изолира коминното тяло и тогава да се изпълни облицовката със зидарията.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
08-02-2009 - 20:13:26

Kak да не ти се прииска такава камина. Ще трябва да се проектира бунгалото съобразно тази камина. Малко от рода на "ще си ушия балтон дето да подхожда на копчето което много ми харесва"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-08 20:19 от Don Balon.
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
08-02-2009 - 20:37:21
Браво Дон Балоне, и ти ги напипа нещата.
Още в началото ти говорих за този тип камини но нямах снимка. Това е истината, хем топли, хем е кеф да я гледаш, хем е и архитектурен център на помещението. Тази камера, която си я показал е с вратички, които се отварят, за да метнеш дръвцата. Има и такива, при които с механизъм стъклата се вдигат нагоре и леко навътре и се скриват зад облицовката. Тогава кеф ти открито огнище да меткаш скарата вътре, кеф ти закрито да стоплиш кокалите с чашка р ръка. *drink1*

Колкото до приказката "ще си ушия балтон дето да подхожда на копчето което много ми харесва", бая скъпо копче си си намерил. :]
Re: Камината като част от носещата конструкция?
08-02-2009 - 21:00:59
Чувам,че напоследък са станали модерни комбинациите waterfall+fireplace.Това е някаква такава модернистична камина,вградена в средата на водна стена.
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
08-02-2009 - 21:08:40
Аз бих я вградил под аквариум с русалки /ама от тия истинските, по поръчка/ :]
Re: Камината като част от носещата конструкция?
08-02-2009 - 21:45:44
Не е лъжа че тази каминка може да ми излезе на една цена с бараката *drink1*
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
08-02-2009 - 22:02:38
За сметка на това, не дай си боже, барачката може и да я отнесат, но каминката ще си стои. *drink1*
В случая тя е недвижимата собственност. :]
Re: Камината като част от носещата конструкция?
08-02-2009 - 22:15:48
Мислиш ли?? :]
Re: Камината като част от носещата конструкция?
09-02-2009 - 00:55:52
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз бих я вградил под аквариум с русалки /ама от
> тия истинските, по поръчка/


Супа от русалки??
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход