Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камината като част от носещата конструкция?

Публикувано от Don Balon 
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 21:12:09
Дон, ако правиш преградна стена. защо тя да не бъде носеща? А може да намали значително КПД-то на една камина една подсилена конструкция. Когато правиш идеи 2 в 1 често се ограничаваш за много неща, които би направил ако нещото има само една функция-т.е. идеята става компромис.
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 21:17:14
Сигурно ще е добре за виличка, а и при тези размери 40-45 м2 може и да се напрегнеш да обединиш функциите на носеща колона и комин. Задължително се посъветвай с професионалист относно нагряването на железобетона, срещах подобни мнения за направата на железобетонен резервуар за топла вода.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 21:19:50
Мисля си дали няма да е по-добър вариянта зидана от камък носеща колона с необходимите размери и вградена каменинова тръба??



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-07 21:26 от Don Balon.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 21:26:55
За можене-може...ама какво е правиш с толкова дебела централна колона...



*bow*
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 21:30:15
:] :} :] :} Salvador, ама аз няма да пека вол в тази камина бре човек. Погледни размерите и. Според мене 1.2х1.2 в основата си колона е достатъчна, а горе може да излезе на 0.80х0.80, като се вземе в предвид че наклона на покрива ще е с повече от 30 градуса наклон- каквато и тежест да има снега все ще го издържи. Ти погледни само какви са размерите на къщите в снимките ти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-07 22:07 от Don Balon.
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 22:17:24
Доне, при тия размери от 40-45 м2 това си е 6х7 основи.
Сигурен ли си че ти трябва централна колона? След ката тавана е катедрален, то и цялата постройка може да стане катедрален тип. Тогава си правиш каквата си искаш каминка посредата, а нагоре кюнците. Има доста пипнати кюнци, дето могат да се впишат във всеки интериор.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 22:18:20
Що ве...някакво си 10-15-метрово емпоре...жива далавера... :] :] :]

Сега сериозно...бая зор ще е,до колкото прочетох из нета.На железобетона и по-точно на металната му мрежа и се разказва играта от високите температури. Става на нещо такова:

Заради това отдавна са престанали да армират бетонните коминни тела.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
07-02-2009 - 22:27:52
Съгласен съм и с двамата. ЛКК, според мене покрива може да се "върже" за камината на 2 места, или на височината на етажа с 4 хоризонтални греди-по 1 на всяка стена, а от там нагоре няколко стратегически "попа". Другия вариянт е покрива да се "върже" в изходната част на комина. Сигурно първия вариянт е по-лесен и по устойчив. Просто ми се ще цялата височина да е със зидан камък, по красиво ще е.
Салвадор, признавам те за цар на Гугъла. На 5-тата минута измъкна снимки с централно разположени камини. На мене ми отне половин ден да открия моите. Както казах вече, не мисля да изливам железобетоно кумино тяло. Мислиш ли че вариянта зидане с камък и вградена каменинова тръба ще е подходящ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-08 05:42 от Don Balon.
LKK
Re: Камината като част от носещата конструкция?
08-02-2009 - 18:06:19
Дон Балон, разбирам те че искаш да е от камък, да стои естественно, както си е редно за една вила. За камениновата тръба не те разбирам, поне аз не съм попадал на случаи, когато тя се ползва за коминно тяло. Там има някякви глинени по френска система или пък познатите бетонни коминни тела. Във всички случаи коминното тяло трябва да се топлоизолира от останалата част от конструкцията, защото иначе ще имаш жесток конденз при всяко палене. Трябва да си предвидиш и ревизионен отвор отдолу на коминното тяло със съд където се събира конденза, не е правилно такава камина да се изпълнява огнището отдолу и над него комина. Това което си намерил по интернет е от красивите дизайнерски решения, за които никой не ти казва доколко работят. Да не говорим за снимките от Салвадор, където огнището не е опушено дори. Ако искаш и да си я палиш тази камина задължително независими конструкции за комина и огнището от една страна и облицовката от друга.
Re: Камината като част от носещата конструкция?
08-02-2009 - 18:20:45
ЛКК, не знам дали се казваха каменинови тръби, но едно време имаше едни дебели керамични тръби които се използваха за обратната вода с Ф-около 20см. направени с "мъжко" и "женско". Този проблем с конденза не ми е много ясен. Ако допуснеме че комина е изпълнен с тази "каменинова" тръба, която ще бъде вградена в камъка, то тя ще има поне 30см. зид около себе си дори в часта над покрива. Може би ще трябва да изолирам само в часта над покрива??
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход