Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
09-03-2011 - 09:32:55
avatar
Quote
markk
Гофретата и конзолите за електрическото осветление са заложени в плочата.


Това е една от причините конструкторите да си добавяме по някой сантиметър към необходимата (минимална) дебелина на плочата.
На картинката се вижда че вертикалите са доливани с плочата - така трябва се прави за да не се избегне преливането им, защото ....

Пари си имам... акъл ми дайте.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-09 11:28 от krakalski.
Re: Започвам да строя....пак
11-03-2011 - 08:28:04
avatar
Quote
krakalski
Quote
markk
Гофретата и конзолите за електрическото осветление са заложени в плочата.


Това е една от причините конструкторите да си добавяме по някой сантиметър към необходимата (минимална) дебелина на плочата.
На картинката се вижда че вертикалите са доливани с плочата - така трябва се прави за да НЕ се избегне преливането им, защото ....

Сигурно искаш да кажеш "да се избегне преливането им"smiling smiley
Колкото до дебелината на плочите-няма нужда да се увеличава.Гофрето минава между горната и долна армировка и не би трябвало да влияе на дебелината на плочата,ако се положи грамотно.
Аз ползвам такова гофре -много е здраво,не се мачка и е с жица за изтегляне.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
11-03-2011 - 09:47:24
avatar
Quote
markk
.....Колкото до дебелината на плочите-няма нужда да се увеличава.Гофрето минава между горната и долна армировка и не би трябвало да влияе на дебелината на плочата,ако се положи грамотно....



Ако се полага в средата на плочата като висяща няма проблем.
Ама обикновено се полага директно върху кофража (под долната армировка) защото е по-лесно...
Чувал съм много "обяснения":
че играе роля на фиксатор за долна армировка
че са виновни електричарите...
и т.н.
А иначе за преливането ...
Аз предписвам и изисквам да се прелива над "шапката" над колоните, така че да се осигури минимум 2 см покритие ,осигуряващо съвместната работа на армировката и бетона. Причината е че столчетата се пускат с една височина ,а горната армировка е с различни сечения....и съответно различно (по-височина) позиционирана. Различната дебелина на плочата се компенсира с замазка.

П.П. Горното важи безгредови (фундаментни) плочи. За плочи с греди спокойно гофретата може да се полага върху кофража успоредно на (до) първи ред долна армировка.

.......така трябва се прави за да се избегне преливането..........

Пари си имам... акъл ми дайте.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-03-11 10:14 от krakalski.
Re: Започвам да строя....пак
24-03-2011 - 21:30:40
avatar
Привет от строеж № 9.
Хубаво време,добра за изкопаване чиста почва.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
24-03-2011 - 21:32:48
avatar
Изкопа отне 2 дни време(2 машиносмени)


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
24-03-2011 - 22:30:24
*drunk*Честито!
Щеше да е и полезно да кажеш,че това което правят юнаците на снимката е шнурово скеле и с воден нивел пренасят кота "0"smiling smileyЛюбопитно е за хора ,които тепърва се запознават със строителството,като видят снимките да не се чудят кво става!
Re: Започвам да строя....пак
25-03-2011 - 16:09:45
markk,

като видя хубава работа ме хваща малко носталгията :cry:

И все пак един въпрос ме гъделичка.
С какво вибрираш и как стягаш кофража в долната част на пояси и греди.
Може би снимките са малки и не мога да видя детайла.
Ето тук:



[media.snimka.bg]
Re: Започвам да строя....пак
25-03-2011 - 19:55:42
avatar
Вибрирам,както обикновено-с вибратор,но много внимателно и за кратко,като целта е накрайника да докосне дъното.
За кофража в дъното на греди и пояси правя т.нар. "клещи",разпробивам с много дълга бургия и стягам с шпилки или гладка арматура Фи 6 или 8 с ръчно направени въртоци.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
26-03-2011 - 15:41:35
Благодаря, markk,

Успех ти желая!
Re: Започвам да строя....пак
26-03-2011 - 22:22:04
avatar
Работата по строеж 9 продължава-фундаменти.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход