Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
02-11-2009 - 19:53:26
avatar
gurgata Написал:
-------------------------------------------------------
> markk,
> тази хидроизолация става ли за ОСБ,имам предвид
> панелна конструкция анкерирана върху фундамент
>


Става,но използвай начините ,описани по-горе,за да е по-ефективно...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
04-11-2009 - 10:03:37
avatar
privet,markk
за по ефективно да,но имали по ефтин вариант да си направя външната стена на къщата(както писах по горе ОСБ 3 влагоостойчиво) може ли направо да се шпаклова върху него?

за което благодаря winking smiley
Re: Започвам да строя....пак
04-11-2009 - 11:03:01
avatar
Колкото и евтино да искаш да ти излезе и да е влагоустойчиво това ОСБ,все пак е външна стена и трябва да се обработи и чак да шпакловаш изолацията не ти препоръчвам,но може да я нанесеш с мече поне на 2 ръце и чак след това да мислиш в/у крайното покритие.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Abu
Re: Започвам да строя....пак
04-11-2009 - 11:25:02
Гюргя,
пак ще опитам:
Хидроизолация и влагоустойчивост на материала са съвсем различни неща.
За да защитиш ОСБ-то от влага, допълнителната обработка само помага - колкото повече и по-качествена обработка, толкова по-добре.
За да защитиш СТЕНАТА (ватата в нея, инсталациите, финиша отвътре), понякога не е достатъчна само влагоустойчивост на материалите. Трябва изолация, т.е. херметично покритие - отвън и отдолу. Вида на изолацията се определя от много фактори, но най-вече от натоварването, иначе казано от очакването да протече. Колкото повече възможни причини, толкова по-висок клас, бюджет и т.н. за хидроизолация.
Ако правилно прецениш нещата, една-две ръце грунд или лак върху плоскостите може да са достатъчни. Но това не е универсално решение!
Re: Започвам да строя....пак
04-11-2009 - 11:40:35
avatar
само да уточня,
между ОСБто има полиуретан 10 см. който запечатва и образува отлична хидроизолация на вътрешната стена.
проблема е как да измажа къщурката отвън
по прицип навън слагат паропропъскливо фолио и после сайдинг,но аз него харесвам иначе е ефтино и бързо за изпълнение

имам и едно друго решение но ще ми отнеме средства и време;
да грундирам осбто и после да облека стената с зидан речен камък 15-20см.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-04 12:01 от gurgata.
Abu
Re: Започвам да строя....пак
04-11-2009 - 12:03:16
ОК, полиуретанът изолира, но снадките на панелите? За там трябва нещо запечатващо фугата.

Надземните части наистина най-лесно стават с фолио, но задължително трябва да му осигуриш вентилация (от външната страна), т.е. между него и сайдинга.
От друга страна, стената ти не е паропропусклива и от най-важната функция на това фолио нямаш полза. Ако стената ти е горе-долу добре защитена от дъжд, няма смисъл да го слагаш, но пак повтарям, снадките между панелите, връзката с фундамента и т.н., е добре да ги обработиш с нещо армирано, еластично и херметично. Освен ако не си решил от там да ти диша стаята...
Re: Започвам да строя....пак
04-11-2009 - 13:03:09
Марк,
Ще прощаваш, ама имам забележки към дискутираното по проекта на Гургата.
Ще ги споделя тук, макар да е редно да ги прехвърлим в Темата за СИП.

1. Не го твърдя, но се съмнявам пяната в тези панели да е добра хидроизолация.
2. За мен тези стени СА ПАРОПРОПУСКЛИВИ.
3. Това което ща бъде на панела отвън, според мен има поне три функции:
- хидроизолация, въздухо и ветро непроницаемост, паропропускливост.
4. Забелязвам, вероятно по канадската технология, паропропускливото фолио!! То не е случайно там и не върви само със сайдинга. Положено правилно решава и трите функции, включително и тези с фугите.
Точната технология не ми е ясна при измазване, но я има зад океана - звучи като Стуко.
5. Посочените функции сигурно могат да се постигнат по 100 начина и с различни слоеве, но според мен всичко трябва да се преценява във връзка с т.2.
Ако лакове и др. мазила НЕ СА достатъчно паропропускливи (запечатат ОСБ отвън), очаквам проблеми с вътрешната влага, достигнала до външното ОСБ и кондензирала там.
Възможни решения са:
- паробариера отвътре и свобода отвън (не го харесвам лично);
- достатъчно паропропусклив финиш;
- други, за които не се сещам.
Re: Започвам да строя....пак
04-11-2009 - 13:08:25
avatar
абу,аз няма да слагам саидинГ!!!!!!!!!!!!
колкодо до снадките те се обрабитват с полиуританова пяна за фуги и покнатини,така че там проблем няма.
на основата се поставя двойно залепваща лента СИКА 15 см,
за предпазване на памела от бетона.
отвън е проблема какво да правя с надземните части?
Abu
Re: Започвам да строя....пак
04-11-2009 - 13:22:22
Разбрах, че няма да слагаш сайдинг. Какво ще е завършващото отвън? Помисли за варианта, който коментирахме с Фло - циментова шпакловка с накована мрежа. Не пречи преди това да грундираш панелите. Дървените плоскости с нищо не са по-лоши като основа от ЕПС например. Ако става дума само за влагата от шпакловката, нямай никакви грижи, чак толкова и фабричното им лепило издържа. Ако очакваш обливане на стената, ще трябва повечко ръце мазано и по-дебела шпакловка. За 100% гаранция - истинско хидро, така че сам преценявай според опасността...
За фугите разбрах - това имах предвид.

Любо, полиуретанът в сандвича е със структура на ХПС, после плоскостите са многослойни с доста лепило между слоевете. Само тези двете не пускат ама грам пара. За мен стената е напълно недишаща и последният грунд, лак, хидро или циментова шпакловка, не променя нищо.
Re: Започвам да строя....пак
04-11-2009 - 13:32:38
avatar
Абу,много ти благодаря за съвета с циментова шпакловка с накована мрежа.
Вече сън сигурен,ще се спра на нея.
има ли някаква количествена и ценова сметка на кв.м.
просто все още не сам много в час с цените :cry:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-04 13:34 от gurgata.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход