Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2009 - 11:07:40
камелия написала: Имам септична яма, до която води канализационна тръба фи 110. Същата тази тръба, в другия си край, трябва да излезе през покрива, за да не "ухае" от ямата. Има си чертежи, по които се е работило. Навсякъде е с това фи. Въпросът е, дали ще има отрицателни последствия, ако в горната част, която ще излезе през керемидите, направим преход и тръбата стане фи 50? Идеята е, да се пробие една керемида, да се покаже през нея, като отстрани се залее с.............нещо, не помня какво, за да не пропуска вода. Ако се ползва фи 110, трябва да се махне цяла керемида и изолирането става по- сложно.



Абсолютно същото съм направил, и до момента нямам проблеми с "уханието".
Тръбата /2 метра/, която влиза във фи 110 и излиза над керемидата, е по дебелостенна. Успех *ok*
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2009 - 11:13:19
avatar
Съгласен съм с горните,нямам какво да добавя... clap:
Друг е въпроса,че изкопаването,кофрирането,армирането и бетонирането на 1 септична яма като цена не се различава съществено от монтирането на малка пречиствателна станция за отпадни води winking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2009 - 17:58:03
markk dai primer koq stanciq e blizka do cena s iamata.
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2009 - 18:29:46
avatar
Кохх,имам специална цена от вносителя за станциите "Kessel",a гледам,че има и промоции на български такива тук- [www.bioteh-bg.com]

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2009 - 19:51:51
markk Написал:
-------------------------------------------------------
> Съгласен съм с горните,нямам какво да добавя...
> Друг е въпроса,че
> изкопаването,кофрирането,армирането и бетонирането
> на 1 септична яма като цена не се различава
> съществено от монтирането на малка пречиствателна
> станция за отпадни води
>
> Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане
> глава не боли,но от избързване.......много.
>


Маркк аз имам въпроси относно септичната яма. Вярно ли е че през период от няколко години все пак септичната яма трябва да се почиства? Ако се мине на вариант пречиствателна станция за еднофамилна къща къде се излива преработената вода ?
Не можах да видя от спецификациите тези помпи енргийно ефективни ли са - каква консумация на ток имат средно ?
Благодаря предварително!


Re: Започвам да строя....пак
12-07-2009 - 20:19:28
avatar
smiling smiley Септичната яма се източва,когато се напълни,с едни камиони,които се наричат с не много приятно име winking smiley
При пречиствателните станции преработената вода може да се използва за поливане..
Колкото за потреблението на ток,за тези на "Kessel" дават 0,080KWh на копресора,който работи 2-3 часа на ден и 0,010 KWh за контролния панел,който работи непрекъснато-или при сегашната цена на тока се получава годишен разход 30-35 лв

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2009 - 20:27:22
avatar
markk Написал:
-------------------------------------------------------
> Кохх,имам специална цена от вносителя за станциите
> "Kessel",a гледам,че има и промоции на български
> такива тук-
>
> Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане
> глава не боли,но от избързване.......много.
>


Марк, за съжаление, тези цени нямат нищо общо с изграждането на една изгребна яма на село! :cry:
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2009 - 20:42:28
avatar
Зависи-правил съм изгребни ями към къщи,които съм строил на морето и смея да твърдя,че професионално направена такава,с армировка,плътно затваряне с капак и т.н. 6-8м3(за да не се налага да викаш всеки ден л.йнарката,ако е по-малка) не излиза по-евтино от 4000лв,колкото струва една малка станцийка,която не изисква такива....грижи winking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
12-07-2009 - 21:48:55
markk Написал:
-------------------------------------------------------
> 4000лв,колкото струва една малка
> станцийка,която не изисква такива....грижи

Малка станцийка на цена 10 пъти по-ниска може да си направи човек и сам ,ако знае принципа на действието и, а той е елементарен! Основава се на действието на два типа бактерий върху отпадните води.Бактерий се продават на литър около 40 лв. в Нектон например,но по принцип тази станцийка,която специалистите наричат биологичен реактор се зарежда сама за около 30 дни! Най-простия реактор се състои от два съда-първия е утайник-преливник,плътно затворен с капак ,където се развиват анаеробните/безкислородни /бактерии,както и в канала дотам! През преливника мръсната вода преминава в друг съд ,снабден с лъжливо дъно.Над дъното се разполагат топчета от най-различен материал обикновено стиропорени ,през които минава мръсната вода и се събира на дъното.По топчетата на голяма повърхност живеят аеробните бактерии/кислородни/ и затова този съд се вентилира ,като му се вкарва атмосферен въздух ,чрез компресорче или вентилатор.Анаеробните бактерии превръщат амониевите съединения в нитрити,които аеробните обръщат в нитрати и предпазват от образуване на амоняк. В крайна сметка от отпадната вода се получава не-миришеща чиста и бистра течност ,богата на нитрати и идеална за торене на зеленчуци,особено марули и салатки!

Re: Започвам да строя....пак
12-07-2009 - 22:48:52
Какво им се плашите толкова на тия станции...технология,евтина до безобразие и работеща абсолютно безпроблемно с години.То на това няма какво да му се счупи,стига собственика да не прекалява с дезинфектантите в домакинството.Иначе ще трябва периодично да подновява бактериалната култура.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход