Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
26-03-2009 - 17:15:23
avatar
Кой за какво рИве,човек не може малко работа да си свърши,без някой да се е разрИвал. :]
Сега сериозно-много работа и пътувания ми се събраха напоследък и поради тая причина почти не ми остава време за влизане в нета и затова не мога да прочета всичко написано във форума.
От утре съм В София и района-пишете на ЛС,скайп или по тел.(кой каквото има)-ще се видим. smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
20-04-2009 - 00:57:43
мерси за ценната информация markk! *ok*

особено полезна защото искам да вдигам къща. чакам да одобрят и на второ четене устройствения план на св. никола във варна и живот и здраве се хващам на хорото.
на първо четене го приеха наскоро и имам право на 2 етажа (7м ... аджеба нямам представа тия 7м до върха на покрива ли са или до тавана ...). ще ми резнат няколко м2 за асфалтиран път с тротоар но ако наистина го направят ги давам с удоволствие.

според това което пишеш себестойноста на грубото едва ли ще излезе повече от 130евра/м2 - мястото е с денивелация и високи подпочвени води но затова пък идейния проект е без фльонги - два етажа по 70-80м2, без сутерен.
апропо, ако приемем че себестойноста наистина е някъде около 130евра/m2, за колко би се хванал да го направиш? въпроса ми е от една страна хипотетичен защото това гласуване на второ четене на градоустройствения план може да се проточи и годината да се изтърколи но ако вземе че го приемат ще искам да започна с грубия строеж лятото и тогава ситуацията става съвсем реална. ако изпълнителя на грубия строеж се справи добре ще има опцията да направи и довършителните работи но естествено с малко закъснение.
Re: Започвам да строя....пак
20-04-2009 - 07:55:55
nearvana -тия 7 метра са ти до кота било,а това ще рече че покривното просранство не влиза в тях
Re: Започвам да строя....пак
20-04-2009 - 10:35:14
мерси creobg! това е добре, защото не обичам тия ниски тавани на 2.5м ... уж по лесно отоплението ама си е клоустрофобийка
Re: Започвам да строя....пак
21-04-2009 - 10:00:03
avatar
Nearvana,благодаря за доверието!
Несериозно е да се коментира цена,без да съм видял плановете и терена, а и не държа да строя на всяка цена и то не защото го правя скъпо.
В този форум е пълно с анонимни"инвеститори"с по няколко ника,половината от които са строителни фирми,които чрез мними оферти си сверяват часовника или търсят някой,който даром да им направи или коригира количествените сметки.Пращат ти всевъзможни планове и изменения и след като им свършиш работата,се покриват и спират да отговарят на всякакви съобщения на единствения имейл,който са ти дали.Мога да посоча и примери,но...да са живи и здрави..
Има и една друга категория,които са си криви по природа,комуникацията с тях е ужасна,постоянно си менят настроенията като времето навън-с такива хора също не искам да имам нищо общо.
Опитвал съм се ,според възможностите си,да помогна на всеки,който е потърсил мнение или съвет,могат да го потвърдят всички,които са ми писали на лични.На никого не съм отказал среща,понякога и за незначителни неща.Такъв съм и сигурно ми е късно вече да се променям,но някои неща ми идват в повече....
Та ако не си от горните категории smiling smiley ,пусни координати на лични,скоро имам пътуване към Варна,може пък и да намерим общ език и да си стиснем ръцете,въпреки че рибата е още в морето... smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
21-04-2009 - 19:43:33
*bow* *bow* *bow* *bow* *bow* Markk !!! И клиенти има такива - сверяват си офертите дадени им от 68 фирми !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-21 19:59 от MB2316.
Re: Започвам да строя....пак
26-04-2009 - 19:08:22
avatar
И 69 позиция не е лоша,ама .........в Кама Сутра.... :}

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
26-04-2009 - 19:12:51
Е може и да не е само Сутра , може и по-късно да е ! :] :] :] :] :]
Re: Започвам да строя....пак
10-07-2009 - 20:39:19
avatar
Качвам темата в отговор на многобройните запитвания и за да си спазя обещанието,че ще публикувам снимки на мои строежи,за които инвеститорите нямат нищо против.
Това е една симпатична малка къща на 40км. от София,която вече се довършва(всъщност е най-малката къща-87 м2 РЗП,която съм строил) winking smiley
Понеже имаше и запитвания за цени,за къщата в този си вид инвеститорите (по-късно разбрах,че и те са във форума smiling smiley ) ми платиха 43 000 лв. за материали и труд,вкл.хидро и топлоизолация на кота 0,подови замазки на двата етажа,дограми,2 врати за баня,4 интериорни,1 блиндирана входна,топлоизолация със силиконова мазилка,ВиК..



-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-10 20:41 от markk.
Re: Започвам да строя....пак
10-07-2009 - 20:47:39
avatar


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход