Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЖСК - Предложение 17-18 страница !

Публикувано от MB2316 
Re: ЖСК
13-01-2009 - 17:35:37
avatar
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Имам вече 99.99% изчислена себестойност на
> продукта с една трета собственост от парцела в
> завършен вид до измита теракота , ламинат и
> прозорци , готово за внасяне на мебелите .
> Подарък 200 кг пелети за печката !


Каква квадратура на един апартамент излезе
Re: ЖСК
13-01-2009 - 17:49:12
Квадратура от 130-140(150) м2 , като при вариант с плосък покрив и излаз от втория етаж , може горните два апартамента да са тип мезонети . Горе да си имат нещо като градина , за което ще се осигури съответната топло и хидроизолация .
ДОН , минах на пелети за да объркам ФЛО с вятъра ! :] Сега трябва да преизчислява или през КПД или през калории :] :] :]
Това е моя строеж в Доброславци !!! Да не се бъркаме !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-13 17:50 от MB2316.
Re: ЖСК
13-01-2009 - 22:00:22
Надявам се да не попреча на колегата, но ви пускам стратовата идея:
Re: ЖСК
13-01-2009 - 22:23:38
Браво колега , добре си аранжирал пространството ! *ok*
И моята схема ще е подобна .
Re: ЖСК
13-01-2009 - 23:03:11
avatar
@partzalev

мисля, че не са необходими толкова беседки - на едното ми място ние сме 4 семейства с една беседка за барбекю и почти никога не са ставали колизии. По добре направи една по-голяма беседка, един пясъчник, пързалка, басейнче за рибки на другите места. Хубаво е да има и външна тоалетна, защото е тъпо като пиеш бира и да търчиш нагоре до WC smiling smiley
Re: ЖСК
13-01-2009 - 23:14:00
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> @partzalev
>
> мисля, че не са необходими толкова беседки - на
> едното ми място ние сме 4 семейства с една беседка
> за барбекю и почти никога не са ставали колизии.
> По добре направи една по-голяма беседка, един
> пясъчник, пързалка, басейнче за рибки на другите
> места. Хубаво е да има и външна тоалетна, защото е
> тъпо като пиеш бира и да търчиш нагоре до WC

Исках да подчертая, че всеки ще има точно определена част от мястото, за което изобщо не е задължително да има толкова беседки - въпрос на манталитет!
Re: ЖСК
14-01-2009 - 08:57:57
Има резон в мнението на dodo2 ! Ако се съберат едно семейство с приятели , е по-добре да са в по-голяма беседка за да са заедно . Или покрито барбекю с маси и пейки както в последните години има навсякъде по градовете и черноморието . Хубаво е да се предвидят и сваляеми прозорци , които лятото да се махат . Една каминка и всичко заспива . Оф , нещо ми замириса на скара рано рано ! :] *beer*
Re: ЖСК
14-01-2009 - 10:52:24
Всичко на чертеж и на маса/във форум/ е лесно.

Разумният човек когато иска да направи нещо минава през 3 етапа:
1. Какво искам да направя;
2.Как да го направя;
3.Има ли смисъл да го правя.

Какво искате да направите?
Според вас - барбекю в двора. Според мен кръчма под прозореца.

Как ще го направите? Нямате никаква представа. Това е барбекю, което пуши и мирише. Сега питайте жените дали е хубаво балкона с прането да е над нещо, което пуши и мирише? Значи коминът трябва да е измеден над покрива, но той е плосък и ще мирише на този дето е купил последният апартамент. Този апартамент по принцип ще е празен, ако долните се топлят с брикети от дърва и въглища.

Има ли смисъл да се прави барбекю? Ами да си го представим. С трима подивили тинейджъри в къщата. Всяка събота и неделя, от следобед докато дойде полицията, целият квартал огласен от дива музика и крясъци.

След това кой ще чисти? Ще чисти портиерът. Ама вие сте три апартамента. На портиера след 2 години заплатата му ще е 600 лв. минимум + осигуровки. Това са по 300 бв. на апартамент, отделно другите разноски.

Човек цял живот си живее в редово жилище и си представя ако беше той какви хубавини и удобства ке си направи. Но като придобие определен опит е хубаво да се запита: Абе тези другите, дето проектират и строят, толкова ли са тъпи, че на се се сетили за тези работи? И разумният човек си отговаря: Сетили са се и явно не става, както си го представям. Ние сме градски хора, живеем в апартаменти, караме коли, веселим се в ресторанти. На плажа ползваме шезлонг и чадър, а в планината аутан срещу комари и лифт. В къщата си почиваш, а не обикаляш по балкона като картагенец с кофа вода в ръка са да поливаш обезумели младежи в 3 сутринта.
Re: ЖСК
14-01-2009 - 11:09:30
Хайде сега и ти , дай да избием тийнейджърите ! Ми те тогава ще отидат на друго място и родителите им ще плащат двойно и тройно за същите глезотийки . И кой знае още какви простотии ще им се случват !? Да вземем да ги заключим с белезници за радиаторите ? smiling smiley За 20 кебапчета няма да се предизвика екологична катастрофа върху ландшафта на изпраните дрехи ! Не говорим за колбасарски цех с кръчма към него я ! smiling smiley
Re: ЖСК
14-01-2009 - 11:57:00
др. Иванов,
Искам само да уточня нещо!
Апартаментите са три, но в проекта на колегата МВ......, а при мен са 5.
Затова съл сложил 5 беседки и 5 двойни паркоместа.
Портиера задължително ще е от провинцията, за да бъде работлив и да няма друга алтернатива. Неговата заплата ще се дели на 5, а не на три и към нея винаги ще се прибавя наема, който той няма да плаща, така че се получава над 700 лв. към днешна дата, към която може да се прибави и заплатата на съпругата му, ако си намери работа в София, пък и децата им ще имат възможност да учат в София!
А ако обърнете внимание на размера на беседките, щ се изясни, че вътре в тях една кръгла маса с диаметър 1,5м. може спокойно да събере над 6+ души!
Но не беседките са основното в проекта - те са само пример.
Има вариант, при съгласие на всички, на ъгъла между двете улици да се построи, като временна постройка, едно малко магазинче за хранителни стоки и от неговия наем да се покрива голяма част от общите режийни разноски!
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.