Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЖСК - Предложение 17-18 страница !

Публикувано от MB2316 
Abu
Re: ЖСК
12-01-2009 - 08:10:40
Маломерни/луксозни - не е там противоречието! Лукс е решението (възможността) Парцалев и MB2316 да продават изключително евтино. Самата им стока не е луксозна засега, ... но може и да стане.
За мен лукс е когато един имот предлага нещо, което друг не може да даде. Нормално е това да се отразява в цената, но не е задължително. Лукс сега са тишината, сигурността, свободните пространства, качественото изпълнение (не разточително, а качествено по най-високите стандарти), функционалното разпределение (не толкова големината) и т.н.
Отдавна се изкушавам от идеята за луксозна къща, в смисъл недостъпна за масовия клиент. Недостъпна не като цена, а като предлагане. Примерно, продажба само за одобрени проучени кандидати, които да отговарят на определени условия. Не виждам друг начин за подобаващо оценяване на умствения труд, вложен в един градеж... Т.е луксът може да води до свръхцена, но тотално се обезценява, ако попадне у неподходящ човек, още повече когато стане общодостъпен.
Тъй че, ако Парцалев предлага нещо, в известна степен неповторимо или уникално за нашия пазар, нищо чудно да се окаже, че предлага лукс!
Re: ЖСК
12-01-2009 - 10:17:48
clap: clap: clap: Това е идеята Abu ! Не толкова квадратура , а като костюм по мярка на клиента . Вярно , че е по-бавна схемата , но разумната цена , условията които се предлагат , малкото хора обитаващи и ползващи екстрите на околното пространство , си струват труда ! Повярвайте , че колегата Парцалев има възможността да вдигне РЗП-то и над 1000 м2 , но не иска и с право ! Аз също мислех за 4-ма души в къщата , но точно за един ден се отказах и сега ще сме трима ! Няма да се прескачаме я ! Тук изобщо не говорим за някаква печалбарска схема от типа - събудих се милионер , а за един продукт забравен отдавна. Има апартаменти , не е да няма , никой не кара никого насила , но съм сигурен че схемата работи ! Единствено началото е по-трудно , когато хората трябва да са повече и съобразяването с интересите и желанията им трябва да се отрази в Проект .
НО , бързане няма . Единственото водещо е да се хване ниска (относително) себестойност и хората в най-ниска степен да са обвързани с кредити ! Сигурен съм , че търсене има , но не на цените и качеството в обявите !
*book*
Re: ЖСК
12-01-2009 - 10:26:06
Започващо строителство от гола поляна в момента - 4-6000 м2 РЗП в "Бай Х.... долина" , на цена 700+ евро/м2 на Ш и З !!! Кажете ми според вас , кога ще започне и още повече кога ще завърши ??? Да не стане , че 30% е финансирането , а за останалото няма пари !? Тогава какво правим ? Човека си е хвърлил аванса в един изкоп и фундаментна плоча , някакви колони и шайби и после deep freezing ..... И един бъдещ клиент в тази "долина" откъде може да знае строителя има ли клиенти и колко ? Никаква информация. Честно ви казвам , че аз лично на такава покупка не съм фен !
Нали се открояват разликите в познатата схема последните 6-7 години и това за което говорим !?
Далеч съм от мисълта да "поучавам" хората пишещи в този подфорум ! По -скоро го пиша за евентуалните заинтересували се от офертата - Моята и на Парцалев !
*book* *book* *book*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-12 14:51 от MB2316.
Re: ЖСК
13-01-2009 - 08:59:18
Вчера пак посмятах с един или друг вид довършване и материали . Както каза ФЛО , думата луксозно е доста кофти определение , за нещо което в 21 век просто трябва да е нормалното ! smiling smiley Самото строителство не е скъпо , но обурудването и глезотийките не са евтини въобще . Но все пак се оформя доста прилична цена за готово строителство , с всичките му салтанати - отопление на 100% , осветление , настилки , филтърна система за входящата вода и т.н. и т.н. До най-малкия детайл ! smiling smiley Плаша се какви неща могат да се вкарат в една къща , за да ти е комфортно и да се лишиш от "удоволствието" на някакви приключения в бъдеще !
*ok* *book*
Re: ЖСК
13-01-2009 - 09:41:48
zdraveite vsi4ko do tuk e dobre samo ne razbrah kolko ste stryva na kvadrat tazi kooperaciq men sasto me interesuva no nikade ne vidqh kolko pari4ki ste mi struva , a ima i drugo tozi koito ste q stroi ima li nqkakav opit s takav vid stroitelstvo......... zastoto nali znaete ima maistori i maistori.
Re: ЖСК
13-01-2009 - 10:12:27
Ако питаш за Доброславци , т.е. при мен ще ти отговоря на лично съобщение иначе коментирай с Partzalev . smiling smiley
Re: ЖСК
13-01-2009 - 10:13:21
Започващо строителство от гола поляна в момента - 4-6000 м2 РЗП в "Бай Х.... долина" , на цена 700+ евро/м2 на Ш и З !!! Кажете ми според вас , кога ще започне и още повече кога ще завърши ??? Да не стане , че 30% е финансирането , а за останалото няма пари !?

Мисля, че няколко пъти повторих за парите. Те се осигуряват предварително.

1. Прави се идеен проект и се публикува;

2. След набиране на желаещи и даване на някакво капаро, могат да се направят малки промени, с които всички са съгласни, но това е малко афиф работа, по дабре да се строи безгредово и стените да се правят на произволни места по избор/без мокрите помекения/.

3. Прави се оферта за строителството от професианалист. Под професианалист нямам предвид собственикът, а такъв дето строи постоянно - сериозна строителна фирма. Така ще се придобие представа за разходите поетапно.

4. Открива се гаранционна сметка от определена сума, която да гарантира участието на всеки.

5. "предприемачът" започва обекта със СВОИ ПАРИ поне до етап Кота цокъл/кота 0/ да се излезе от земята, или по напреднал - готова бетонна конструкция. Това дава сигурност на участниците/поради трудните времена/.

6. Гогава всички влагат парите за които са се разбрали в банкова сметка по строителството. Тези пари се усвояват при актуване с подписите на упълномощен участник или на всички.
Парите може да са различни, един да плати до етап - тапа, друг за завършено и т.н.

Така се гарантират всички участници:

Собственикът,че няма да прави промени м проекта за лудо, защото всеки е дал капаро, пък било то и по 2000Е.

Собственикът, че няма да започне да строи със свои пари без да получи другите.

Клиентите, са вложили парите в гаранционна сметка и в случай, че предприемачът не стигне до определен етап - кота 0, за определен срок си ги получават обратно.

Криентите започват да финансират по-късните етапи и то срещу актуване. Напр. прави се плоча на 1 етаж и срещу дакументите за приемането й, от банката отпускат парите.

Това е схемата.

По тази схема MB2316 и Парцалев да започват проекта, ако искат да направят нещо.
Re: ЖСК
13-01-2009 - 10:31:49
При мен са три големи жилища и схемата е доста по-гъвкава предвид малкото хора .
Иначе за голямото РЗП , идеен проект ще има и ще бъде оповестен . *ok*
А за цитата в синьо нямах предвид никой конкретно , а нещо в класическия вид досега ! Покупка на зелено с неясен брой участници !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-13 10:33 от MB2316.
Re: ЖСК
13-01-2009 - 17:30:13
Имам вече 99.99% изчислена себестойност на продукта с една трета собственост от парцела в завършен вид до измита теракота , ламинат и прозорци , готово за внасяне на мебелите .
Подарък 200 кг пелети за печката ! :]
Re: ЖСК
13-01-2009 - 17:35:32
А с Фло разбрахте ли се за вятъра, или просто си завишил количеството на цепениците? :]
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.