Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЖСК - Предложение 17-18 страница !

Публикувано от MB2316 
Re: ЖСК - Предложение 17-18 страница !
24-01-2009 - 10:26:44
Струва ми се само парапетите ако се пипнат в смисъл да не са от този романски стил , ще стане още по-хубава фасадата . Тези елементи ако са от истински камък са ужасно скъпи , а тези по складовете са пак скъпи , но за сметка на това са доста некачествени . Нещо от сорта на инокс или алуминий със триплексово стъкло . За такова количество сигурно цената ще падне до около 90-100 лв./ линеен метър !? *huh*
Re: ЖСК - Предложение 17-18 страница !
24-01-2009 - 10:48:32
avatar
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Струва ми се само парапетите ако се пипнат в
> смисъл да не са от този романски стил , ще стане
> още по-хубава фасадата . Тези елементи ако са от
> истински камък са ужасно скъпи , а тези по
> складовете са пак скъпи , но за сметка на това са
> доста некачествени . Нещо от сорта на инокс или
> алуминий със триплексово стъкло . За такова
> количество сигурно цената ще падне до около 90-100
> лв./ линеен метър !?


Съгласен съм че парапетите малко идват в повече.Защо не прекрачиш към дърво, разбира се ако и другите от групата ти го харесват.С тези тераси ще е страхотно*yes*
Re: ЖСК - Предложение 17-18 страница !
24-01-2009 - 11:01:19
Дърво .... много грижи и .... Нали все пак се гони ефекта на завършеното до ключ на ниска (приемлива) цена . Предполагам , че за 70 м2 доста хора биха извадили по 40.000 евро , за нещо в чието строителство най-общо казао са участвали и те с избор на довършителни работи и материали по техен вкус !? smiling smiley
Re: ЖСК - Предложение 17-18 страница !
24-01-2009 - 17:55:03
avatar
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Дърво .... много грижи и .... Нали все пак се гони
> ефекта на завършеното до ключ на ниска (приемлива)
> цена . Предполагам , че за 70 м2 доста хора биха
> извадили по 40.000 евро , за нещо в чието
> строителство най-общо казао са участвали и те с
> избор на довършителни работи и материали по техен
> вкус !?

Дърво само за парапетите.
*beer*
Re: ЖСК - Предложение 17-18 страница !
24-01-2009 - 23:10:45
Става , но ако се сложи например нещо от сорта на ковано желязо с дървена ръкохватка отгоре , ще е красиво , но като се познавам , ще сложа някакво скъпо дърво и няма да има кой да го плати . smiling smiley Ще взема и аз като додо2 да се отплесна към разни тикови дървесини и супервлагоустойчиви изпълнения . Красиво е не отричам , но много грижи изисква и си мисля , че в крайна сметка ще се получи една шарена фасада заради това , че един се грижи , а друг не и става ........... confused smiley
Re: ЖСК - Предложение 17-18 страница !
25-01-2009 - 00:20:03
Когато гледате тези парапети си представяте, че фигурите са обли, а в действителност ги виждате в 2D измерение. Представете си, че те наистина са в 2D измерение от достатъчно дебело бичме със същата форма, импрегнирано по правилата и захванато на железен винкел. Визията си остава същата!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-25 01:15 от partzalev.
Re: ЖСК - Предложение 17-18 страница !
25-01-2009 - 18:10:31
Зависи все пак и от стила на архитектурата на сградата ! За моята идея ще си използвам или инокс или алуминий с или без триплексово стъкло . Харесва ми дърво , топлота има в него , но ми се струва че трябва да има повече детайли по фасади или покрив от дърво за да се използва и за парапетите !? Ако е за класическа , дори Възрожденска къща съм съгласен 100% *book*
Re: ЖСК - Предложение 17-18 страница !
26-01-2009 - 11:38:57
Ето карта на Доброславци с мястото на бъдещата постройка - [dox.bg]
Re: ЖСК - Предложение 17-18 страница !
26-01-2009 - 16:36:36
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето карта на Доброславци с мястото на бъдещата
> постройка -


Колега MB2316,
позволявам си да кача метоположението на моя парцел. Ако досаждам в твоята тема, кажи и веднага щего махна!

Re: ЖСК - Предложение 17-18 страница !
26-01-2009 - 16:58:25
UR Welcome ! *beer*
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.