Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
18-12-2008 - 20:40:15
АБЕ НЯКОЙ ЧУВАЛ ЛИ Е ЗА ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ:


LINK


ИЗГЛЕЖДАТ БАЯ ГОЛЕМИ БАХТИ.

СИГУРНО СЕ СЛАГАТ МНОГО БЪРЗО. smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-18 20:42 от vanko7700.
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
18-12-2008 - 21:05:12
Ти ли ще правиш зида !? :] Пет тухли - 30 минути почивка ! :] Виждал съм монтаж на подобни , но май бяха по-големи блокчета , но не беше ръчно .
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
18-12-2008 - 21:14:56
mi brato tam pi6at 4e stavalo 4 puti po-burzo. puk i ti naistinali smqta6 4e ima normalen proizvoditel deto6te napravi tuhli deto se slagat po 5 s 30 min po4ivka?
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
18-12-2008 - 21:22:38
Пошегувах се ! :] Ествествено , че производител няма да накаже работници с такова нещо . Виждал съм монтаж на такива блокчета , но доста по-дебели . Ако ти прави впечатление , тези са доста тънички .
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
18-12-2008 - 21:27:35
Така като ги гледам има си тухли за облицовка например - те няма смисъкл да са дебели.
после койе казал че преградните стени трябва да са дебели дувари? и трето в нормалните държави се строи с двоен външен зид, на което тези тухли ми се струват много удачни.

и забележи, че размерите са 70х50 аз не съм срещал такова нещо
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
18-12-2008 - 21:37:36
avatar
мисля, че в някои случаи са просто незаменими...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
18-12-2008 - 22:00:16
Това за двойния зид с по-тънките е трепач! Бах-ти изолацията става! Даже може да се пусне стеничка отвън до стара зидария!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-18 22:00 от partzalev.
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
18-12-2008 - 22:03:13
avatar
И сега, дами и господа, най-важното..... кви ли пари са тези хитрини? winking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
LKK
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
18-12-2008 - 22:16:17
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Това за двойния зид с по-тънките е трепач! Бах-ти
> изолацията става! Даже може да се пусне стеничка
> отвън до стара зидария!
>

Браво Парцалев, ти си не само архитект, но и конструктор!

Наскоро един колега от форума laki 131, говореше за тези тухли, че ги е ползвал за двоен зид с изолация в къщата си.

Така и не разбрах как се анкерира външният зид към вътрешният с изолация на термомостовете при двуетажна къща с еркери.
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
18-12-2008 - 22:38:47
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> partzalev Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Това за двойния зид с по-тънките е трепач!
> Бах-ти
> > изолацията става! Даже може да се пусне
> стеничка
> > отвън до стара зидария!
> >
>
> Браво Парцалев, ти си не само архитект, но и
> конструктор!
>
> Наскоро един колега от форума laki 131, говореше
> за тези тухли, че ги е ползвал за двоен зид с
> изолация в къщата си.
>
> Така и не разбрах как се анкерира външният зид към
> вътрешният с изолация на термомостовете при
> двуетажна къща с еркери.
>


Според мен е достатъчно да затвориш въздуха между двете стени. А за анкериране винаги може да се използва нещо пластмасово от хилядите домакински щуротии, които се предлагат на пазара във вид на кошници, кошове за пране и др. - просто си КЛЪЦКАШ с клещите еднаквите елементи......, които си остават зазидани!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход