Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

въпроси за фибран и подова замазка

Публикувано от edeam 
въпроси за фибран и подова замазка
28-12-2008 - 00:33:44
имам няколко въпроса към по-запознатите.на пролет ми предстои подова замазка,която доскоро бях решил да направя директно в/у плочата,само още не беше уточнено каква да бъде-саморазливна или циментова.но от няколко места ме навиват да сложа преди това по пода фибран и отгора да направя замазката.проблема идва оттам,че разстоянието м/у пода и тавана,и двете са на плоча.,е максимум 2,40 м.на 2-ия етаж дори е 2,30 м.с подова замазка бих изгубил по мои наблюдения около 2-3 см максимално,докато с фибран и замазката в/у него става поне 5-6 см.
искам да попитам първо,фибрана трябва ли да се нивелира при поствянето,защото пода е доста крив или изравняването се търси от замазката в/у него?ако сложа 2 см фибран,колко минимум мога да направя подовата замазка,някъде ми казват 2 см,другаде поне 4 см?ако се нивелира фибрана при поставяне,мога да направя тънък слой самоазливна и да спестя височина,но ако трябва да е със циментова,ще трябва да се простя с повече сантиметри.какво ще ме посъветвате вие?да направя замазка в/у плочата или първо нивелирана фибрана(ако така се поставя) и тогава някаква замазка?подовото покритие твърдо съм решил да е някакъв вид естествен паркет.
тепърва почвам да оправям къщата и имам много неясноти по нея,така отсега нататък ще задавам все повече въпроси
весело изкарване на празниците на всички
Re: въпроси за фибран и подова замазка
28-12-2008 - 08:19:36
Ако слагаш фибран мин 3см замазка и то и добре да е армирана с мрежа по средата,демек да има огъвна коравина все пак ката слажиш един гардероб да не потъне.Има разновидности на фибрана които са по плътни (с по голямо обемно тегло) и са точно за подове.Според мен нивелащията става със замазката.Виж колко ти е крив пода да не се окаже че ти идва разлика 7-8см в денивелация.Първо виж денивелацията като цяло на подовата конструкция за целия етаж,помисли какви настилки ще слагаш знаеш примерно какви дебелини ти трябват и от там си оправяш нивата.Ако правиш чиста замазка може да тръгнеш от 1.5см в най високата част.
Re: въпроси за фибран и подова замазка
28-12-2008 - 10:35:13
Ето и моето предложение!Намираш си бетонобъркачка и си приготвяш смес за подова замазка в следната последователност: 1/2 кофа вода,1 кофа цимент, 1 кофа пясък,2 кофи гранули полистирен/ стиропор на топчета от ф-ма Максим-1чувал от 430 л. е 60 лв./Време за разбъркване до 2 мин. Ако ползваш цимент от зелените торби /R42,5N /по-бързо втвърдяващ от обикновенния ,на другия ден може да редиш теракот,паркет или каквото ти харесва.Тази замазка е едновременно термоизолационна,нивелираща и основа за финишното подово покритие и ти решава проблемните сантиметри,както нивелацията,денивелацията,кривините и вдлъбнатините по плочата! *drunk*
Re: въпроси за фибран и подова замазка
28-12-2008 - 11:32:26
това с гранулите полистирен е наи доброто решение. преди някоилко седмици правих такава замазка с цел шумоизолиране и съм много доволен. слагах гранулите на око колкото поеме да не се получи прекалено постна сместа. ако е прекалено много полистирена изплува жърху замазката и после се рони
Re: въпроси за фибран и подова замазка
28-12-2008 - 11:56:42
bate dimo Написал:
-------------------------------------------------------
. слагах
> гранулите на око колкото поеме да не се получи
> прекалено постна сместа.


*drunk* Разбира се ,че ние,хората на изкуството на лекия бетон-бетониерите можем да си позволим артистизма да творим на око ,както се казва,но на останалите препоръчвам да се спазват рецептите-горе съм дал една! *beer* *drink1*
Re: въпроси за фибран и подова замазка
28-12-2008 - 14:44:50
avatar
И недай боже да си слагаш паркет и да лепиш със ацетатно лепило.....
Пиши си бегала замазката....
Твърдо седя зад фибрана-не губиш нищо с тия 5-6 см-нали? *yes*

Чест и почитание
Re: въпроси за фибран и подова замазка
28-12-2008 - 15:36:32
благодаря на всички за отделеното внимание и отговорите
gogol,всъщност мисля да слагам естествен паркет отгоре,какъв може да проблема м/у замазката и лепилото?ако може малко по-подробно да ми обясниш.не мога да постна снимка тук на някоя от стаите,но има такива с височина м/у пода и тавана(и двете са на плочи) от 2,30 м.ако фибран+замзка е около 4-5 см съм готов да го приема,но ми казват че фибран под 4-5 см и замазка под 4 см не вършат никаква работа.затова всяко мнение и съвет са ми от полза
фло,някъде бях чел че в някой замазки за придобиване на по-голяма лекота и топлоизолация използват перлит вместо пясък,чувал ли си нещо подобно и ако знаеш какви са пропорциите?
давам линк към същата тема в направи си сам форумите,за да може да видите снимка на една от стаите с височина 2,30 м- [www.napravisam.bg]
Re: въпроси за фибран и подова замазка
28-12-2008 - 16:21:45
avatar
Ацетона разлага топчетата пяна и разхода на лепило става убийствен.....
Получава се нещо подобно на Аерошоколад-като визия,иначе якостта не пада драстично....
Макар,че като се замисля,ако това се просмуче до фибрана цялата система ще се пропука независимо от това че е армирано....
Задължително изчакай след полагането на замазката 50 дни-за да няма остатъчна влага,че ще съжаляваш ако сложиш хубав паркет-или ще се надуе или фугите помежду частите на паркета стават като каньон-кой оставям на въображението ти....
За твое сведение самият аз ще си слагам паркет и също ще чакам - нищо че съм под наем и ще загубя доста пари от това.... *yes* *beer*

Чест и почитание
Re: въпроси за фибран и подова замазка
28-12-2008 - 17:25:48
edeam : в замазката с перлит пак се слага пясък
1:3 е пясъка с перлита ..за количеството цимент питай фло
Re: въпроси за фибран и подова замазка
28-12-2008 - 18:16:38
gogol Написал:
-------------------------------------------------------

> Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим,
> пак ще имаме по една ябълка,
> но ако двамата имаме по една идея или информация и
> ги разменим, всеки ще има по две!

Драги,в интерес на плодообменянето искам да ти припомня да не разделяш фибрана от другите стиропори по неговото отношение към ацетона-същото е!Фибрана е марка стиропор!Докато при полистирен-бетона/стиропорбетона/ топчетата са обвити с цимент и става устойчив по отношения на тези твои страховити ацетонови лепила.Може и да не ти се вярва, но е и устойчив и към открит огън!По-скоро ще ти изгори паркета,отколкото да се запали подложката му- замаската от сиропор,пясък и цимент!
*drunk* *drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход