Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.

Публикувано от vanko7700 
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
20-12-2008 - 22:59:05
Някой да каже все пак цената на тези тухлища!
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
20-12-2008 - 23:43:51
По този начин строят училища магазини др. по-големи билдинги. Сериозно ви казвам, не съм видял външна изолация. Жилищните сгради до 4 етажа са дървено-скелетни, всичко останало е на този принцип.
П.С. имам в предвид това което ЛКК е изровил в нета.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-20 23:45 от Don Balon.
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
21-12-2008 - 11:20:34
LKK,поздравления за линка! Вижда се,че точното място на топлоизолацията е в средата на зида.Крайно време е двамата форумни "специалисти по топлоизолациите"да научат нещо за зидарията и да спрат да заблуждават хората с измислената полза от външна топлоизолация !Ще добавя и един щрих за икономическия смисъл!Зидайки по конфигурацията на трислойния зид с поставяне на топлоизолация в междинния слой, спестяваме между 45 и 50 лв.,а при по-голяма дебелина и повече от 50 лв/м2 от това ,че не слагаме изолацията отвън.Спестените средства за една типична еднофамилна къща са между 8000 и 10000 лв. и даже повече, можем да пренасочим в модерна автоматична система за климатизация на къщата.
LKK
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
21-12-2008 - 11:31:47
Фло, мерси за поздравленията, но хайде да престанем да повтаряме една и съща песен, като развалена грамофонна плоча. Ако прочетеш какво пише в линка ще видиш, че тая работа с трислойният зид не е "топни та лапни", а икономическата обосновка всеки, който може да смята с калкулатор ще си я направи.
В строителството няма еднозначни истини.
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
21-12-2008 - 12:04:03
LKK Написал:
-------------------------------------------------------

> В строителството няма еднозначни истини.

Тука ще ти опонирам! Не бъркай строителството с изкуството,макар ,че имат и нещо общо в процеса на създаване.Например автора съзнателно или не е направил нещо,което после критиката обяснява,така и архитекта с един художествен размах създава проект,който после конструктора изчислява и му дава практичен смисъл.Това е за нееднозначните истини,иначе строителството си е чиста физика в действие и малко химия ,разбира се,т.е. строителството като процес се основава на точните науки!

Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
21-12-2008 - 12:27:50
avatar
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
>
> В строителството няма еднозначни истини.


То никъде няма. Има различни гледни точки.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
21-12-2008 - 14:33:50
Това ,че до сега в строителството се допуска известна фриволност и свобода на духа от страна на изпълнителите не значи ,че ще продължава и занапред.Вървим към пълна и всеобща стандартизация.Например в момента всички строителни материали за жилищно строителство са с въведени производствени системи за контрол на качеството и анализ на съответствието т.е. няма материал за жилищно строителство без декларация за съответствието,или ако има такъв на пазара подлежи на санкция!Лицензирани са и проектантите и остава да се лицензира и допуска до работа в строителството състава от майстор включително и нагоре.Така бавно и полека строителството ще се професионализира напълно за по-добър резултат!Поради това,че тоя форум не предполага дебат от професионална гледна точка винаги ще има диаметрално противоположни мнения,но пък това му е забавното! *yes*
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
21-12-2008 - 15:30:10
Много ще съм доволен ако има някой, който да ме консултира дали е възможно да се изградят външни стени с ГОЛЕМИТЕ еднокамерни тухли на няколко сантиментра от стар тухлен зид на тази къща?




Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
21-12-2008 - 17:11:40
новия зид вънка на 4-5 см / в които предполагам искаш да има изолация/....кой ще го крепи ?

лично аз мисля да ги пробвам вътрешно тея "тухлички" /напролет/
Re: ТУХЛИ ГОЛЯМ ФОРМАТ 70СМ. Х 50СМ.
21-12-2008 - 17:23:22
gateff Написал:
-------------------------------------------------------
> новия зид вънка на 4-5 см / в които предполагам
> искаш да има изолация/....кой ще го крепи ?
>
> лично аз мисля да ги пробвам вътрешно тея
> "тухлички" /напролет/

И аз над това мисля. Как и на какво да стъпят от вън. Камъка е 50 см., а е необходимо да има основа на ГОЛЕМИТЕ на около 10-15 см. от сегшния зид. За вътре не го мисля, че и без това стаичките не са големи.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход