Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
06-03-2010 - 08:51:15
Quote
partzalev
Quote
slun4o
Че аз съм под връх Ботев. Това според теб къде е?

Когато някой е под върха на друг, е нормално да е ограничен!
(това ги измислих преди малко)

Абе, хора, вие не спите ли?

Парцалев, простено ти е за недомислието, предвид часа, в който си го постнал.

И за мен не е срамно да съм под Ботев в какъвто и смисъл да влагаш там - и като връх, и като револююционер, и като поет, и като съпруг, и като каквото още се сетиш там...
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
06-03-2010 - 10:33:25
Със снимките дадох приемри за съвременни къщи в тоя стил.
"Възраждането" не е тема,в която искам да влизам...там нещата чисто исторически са си достатъчно спорни и без проблема с архитектурата.

p.s. нямам анадолски корени.Поне известните са предимно из Шоплука.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
06-03-2010 - 11:13:51
Слънчо,
благодаря ти за опрощението и извинявай!
Исках да ви обърна внимание, че темата е доста дебатирана.
Имаше качени снимки и от Бурса и от Истанбул, както нови,
така и много стари. Тази тема още ми е в съзнанието и не скривам,
че беше интересна.
Ако някой продължава да се интересува от нея или свързани с нея
факти и въпроси, просто да си сложи собствено заглавие и да привлече
и други съфорумци за дебат или просто за споделяне на информация.
По този начин със сигурност ще влизат хора, които не са чели старите
неща, а пък тези които си ги спомнят няма да я отварят.
Най-малкото това го считам за честно пред мечтите на bezopit!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
06-03-2010 - 13:29:46
clap:clap:clap:
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
11-03-2010 - 18:49:25
Ками, къде скри миндерлъците???Чакам да качиш някоя и друга снимка.
Венци снимай и твоите,имам жив интерес да ги видя.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
26-03-2010 - 16:54:54
Времето се оправи и нали пусто сърце не трае бегом на обекта,че още колко работа ме чака :]
Започнах с една от неизбежните и трудоемките работи а именно септичната яма.


Сърцето ме заболя като гледам дворчето как ми го разбутаха,но няма начин.*huh*Без това няма начин да се мине.


Важното е,че времето вече е хубаво и може да се работи.Специални Благодарности на markk за указаното съдействие с техника и съвети.*ok*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-06-2010 - 21:46:22
И така време е да обърна поглед и към вътрешните работи.Прецених,че ще е добре да измажа първо къщата отвътре и след това да направя изолацията.След зимните премеждия с братята мангасарян пуснах електрото, ВИК,задължително СОД,видеонаблюдение, жива охрана все пак в България сме!!!Дойде ред и на мазилката.Изпих един горчив хап като Венци да сме живи и здрави *smiley_ahh* разбрах,че много,много да не кажа хич на съфорумци не е здравословно да се разчита.Все пак имаме си и поговорка "Интереса клати феса"хубаво е да не се забравя тази поговорка каквито и приказки да ви говоря винаги си имайте не едно а 100 на УМ!Имаме си обаче една също не по-лоша поговорка "Всяко зло за добро"Попаднах случайно на МАЙСТОР на мазилката,и тъй като идеята ми е след мазилката да варосвам без шпакловки и тинтири минтири останах много доволен от мазача.Съжалявам,че на снимки не може да се прецени и види перфектната му за мен работа.





Тук чупката все още не е пердашена.Майстора си има чалъм за пердашенето и се получава супер.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-18 21:48 от bezopit.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-06-2010 - 21:59:52
avatar
Здравей bezopit , много интересно мазача както казваш е добър но не виждам линиите от предваритерно пусната нивелация по която е правил "майките" и мазилката му е напукана също така не виждам да е положен шприц преди мазилката ,а може и да бъркам.
Но това явно не те бърка,може ли да сложиш мастари по стените и ъглите и да снимаш ще е интересно ако ти се занимава разбира се.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-18 22:02 от MASTERCAM.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-06-2010 - 22:36:52
MASTERCAM,Много си ми изкуствен и БЕЗЛИЧЕН,чак пък се научи и ЗДРАВЕЙ да пишеш ХА,ХА,ХА,ХА.Когато си махнеш подписа от който твърдиш,че нямаш нужда и задаваш обосновани въпроси съм готов да си комуникирам с теб!Докато играеш селски хитрец ще прощаваш за израза,но ти си такъв дръж се на разстояние!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-06-2010 - 23:35:57
Браво, СЪС опит clap:

Най-накрая да видя някой, който да иска мазилка!

Устата ме заболя да обяснявам, че това е най-доброто като микроклимат за живот. Писна ми от тъпия гипсокартон! Бил изправял стените! А хлебарките зад него?!

Па за мнението на колегата отгоре - много е лесно да се намират кусури! И от такива ми е омръзнало....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход