Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
01-09-2010 - 10:16:30
Сега като погледнах по добре -къщите на Аргонавт и на Безопит са еднакви по архитектура ама до сантиметър.Явно аритектите и на двамата мислят еднакво или са заимствали един модел -което е вярното.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-01 10:18 от filmatoplo.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
01-09-2010 - 19:48:05
Екипа правил двете къщи е един и същи и аргонавт е част от този екип.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
01-09-2010 - 19:48:30
Quote
filmatoplo
Сега като погледнах по добре -къщите на Аргонавт и на Безопит са еднакви по архитектура ама до сантиметър.Явно аритектите и на двамата мислят еднакво или са заимствали един модел -което е вярното.

Имаме участник познал верния отговор :]
filmatoplo, виждал ли си двама архитекти да мислят еднакво? Аз не съм. Моята къща е с дървена конструкция , докато на bezopit е стоманобетонова. Архитектурата не е заимствана , тя е авторска.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
07-09-2010 - 10:20:15
Моя строителен жаргон е такъв-аз не съм архитект -моля за извинение.Имах предвид -външния облик -който ми харесва.Сега имам възможността да си построя една вила , но е със готов план доста модернистичен космически модел който не харесвам и май ще се откажа .Понеже местото е отстъпено право на строеж не ми се занимава да сменям проекта, ако беше частно место щеше да се навия.Тоест друг човек си преостъпва местото с готов план , ама аз трябва да построя поне до акт 15 груб строеж и тогава да дирим прехвърляне -май има и клауза че след 5 години -много сложно ми се вижда.Ако беше такава къща като вашата и подобна можеше да рискувам .
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
07-09-2010 - 20:13:41
Quote
filmatoplo
Моя строителен жаргон е такъв-аз не съм архитект -моля за извинение.

Споко и аз не съм архитект. :] За твоя случай правилно се замисляш , защото общината като собственик на земята може да наложи ограничения. Парцела едвали е уникален.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
08-09-2010 - 18:54:44
Отказах се от строежа на вилата -върнах плановете - понеже е модернистичен проекта , ако беше възрожденски тип -бих се навил.Терена също е с наклон на към север -ако беше на юг или исток.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-09-08 19:01 от filmatoplo.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
03-10-2010 - 19:45:29
Дойде време и за външната топлоизолация и мазилка.Заложих на топлоизолация неопор а лепило,дюбели,шпакловка,мрежа и мазилка на баумит. Предпочитано време за нея са април,май и от септември нататък.Аз се спрях на края на септември и не збърках времето се оказа прекрасно за външна топлоизолация.











Разбира се с това не се приключва работата по-фасадата на къщата предстои още доста работа докато бъде завършена.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
03-10-2010 - 20:13:38
Накрая реши да е бяла. Много е хубава. Капаците гледам, че си ги мазал. И на мен ми се увидя билната лента и нарязах хидроизолация с посипка и ще мъча да мина с нея.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
04-10-2010 - 19:20:31
Браво Безопит,свършил си доста работа!!!Механата,ако е готова да не ни забравиш....smiling smiley
Поздрави!!!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
04-10-2010 - 20:11:17
Сега на тоя балкон ако не му сложиш един парапет от стъкло и полиран алуминий...язък за старанието.. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход