Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-07-2009 - 16:43:33
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
>
> А знаеш ли как се казва монтажа им -
> гергелек кючек

Не знам,но и този кючек ще игрем

:] :] :]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-07-2009 - 16:55:10
venciev Надниците и цените у нас са много разтегливо понятие аз поне чух много различни цени от 35 до 70лв.Всичко зависи от договорката от това дали каменарите са свободни от самия камък и т.н.Не скромнича просто различните очи виждат различно.На мен също ми харесва как става а по-постовете тук виждам,че и на вас ви харесва.Жалко само,че сме много малко мераклиите за такъв вид строителство.
LKK
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-07-2009 - 16:58:30
bezopit, clap: clap: clap:
Аз толкова хубав каменен зид и на снимки не бях виждал! Това си е направо за учебник.
*beer* за добрата работа,
*beer* и за Майстора каменар.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-07-2009 - 17:52:47
LKK Благодаря ти за хубавите думи *beer* Мен естественно ме сърбяха ръцете да позидам малко и за първи път пипнах камък.Моята зидария е почнатия ред над сантрача.

LKK
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-07-2009 - 19:04:11
bezopit, *beer*
Не се обиждай, ама не се мешай в работата на Майстора. То и аз съм гледал как рисуват картини, но повече от посредствен латекс не докарвам. Има някаква хармония между по големите и допълващите ги камъни в зида, която не всеки може да я догоди. На мен ми пълни душата крайният резултат.
Много добре си подбрал материала за зидарията. Специална поръчка ли е или така се е случило?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-07-2009 - 19:54:24
Камъкът захванат ли е по някакъв начин за зида?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-07-2009 - 20:11:40
Рядко влизам тук, по съвпадение един мой приятел тези дни ми праща добре илюстрирани пътеписи от саксонския град Оснабрюк. Впечатлила го е една старинна зидария, ето я по-долу. Известна като силезийска, монашеска, готическа, била разновидност на наричаната в Лондон фламандска зидария. Не знам дали са тухлите четворки и кога са произвеждани...
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-07-2009 - 20:42:23
Тухлите са като нашите единички,но гланцирани.Произвеждат се с декоративна цел.В момента на пазара има от същия вид,но тънки за облицовка.
На снимката изпълнението е много лошо.Оставили са си ръцете майсторите.
Изглежда като груб строеж.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-07-2009 - 20:48:48
Ох, лошо, моят приятел уж само стари къщи снима, пък гледай как се е минал!
И с тази ли е така?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
31-07-2009 - 08:11:55




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-31 08:20 от Nasko.Stoykov.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход