Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Струва ли си да преработваме проекта?

Публикувано от wakeop 
Re: Струва ли си да преработваме проекта?
18-11-2008 - 17:29:19
wakeop Написал:
-------------------------------------------------------

> До сега, каквото и да направим покрай жилищните
> въпроси, все сме изпуснали момента и сме на загуба
> или в неизгодна ситуация. Така де... ще ми се да
> стопираме кофти серията

Абе да ти кажа,то май доста хора сме така.След години мотане и харчене на грешни пари,накрая се сетихме да строим.То пък дойде криза.Квото е-това е!
Имай предвид обаче,че ако се захванеш трябва яко да се "ограмотиш"-цени,складове,труд,проекта трябва да си го знаеш наизуст и т.н и т.н.
Колкото си по-грамотен пред хората насреща,шансовете са ти по-добри и най-вече ще можеш да си планираш загубите.Това е най-важното.Другото е тръпката...
Имай предвид,че в строителния бранш се разчита все още на неинформираността на клиента,а да се разчита на това в 21 век е просто смешно.Тея дето си строим къщички сме като малки сладки бонбончета за бранша и ни лапат за удоволствие.


Re: Струва ли си да преработваме проекта?
18-11-2008 - 17:41:41
Според мен това е много малко. Като почнеш ще се ядосваш , че не сте я направили по - голяма. В нашите 176кв.м. чиста жилищна площ е около 90кв. + стълбище , тераса и коридор - ползваема площ стават 134. Ние сега сме в 64кв. с две деца обаче и е ужасно тясно.
Re: Струва ли си да преработваме проекта?
18-11-2008 - 17:59:07
Quote

Имай предвид обаче,че ако се захванеш трябва яко да се "ограмотиш"-цени,складове,труд,проекта трябва да си го знаеш наизуст и т.н и т.н.
Колкото си по-грамотен пред хората насреща,шансовете са ти по-добри и най-вече ще можеш да си планираш загубите.

Това още от проекта го усетихме...
На практика показаха ни един готов проект, принципно го харесахме и казахме, че искаме нещо такова... платихме капарото и от тогава насам - 2 месеца ни среща да си синхронизираме вижданията, ни нищо. Накрая се оказа, че вече имаме готов проект, трябвало само да си го вземем.

Та не знам какво ще получим утре и за това се притеснявам. Поне знам как би трябвало да изглежда тази документация, защото като купувахме парцела, той вървеше с проект за къща (прекалено голяма и с кофти разпределение, за да ни върши работа, но все пак изчетох няколко пъти всички папки от кора до кора).

Не се притеснявам, че ще ни излъжат нещо на етап проект, а че без никаква обратна връзка е свършен една камара труд. И то не по наша вина... телефони дадохме, звъняхме профилактично да питаме какво става... за разни по-нормални начини за комуникация дума не можеше да става, човеко не знаеше какво е електронна поща даже.

И аз не знам що така се получи smiling smiley
LKK
Re: Струва ли си да преработваме проекта?
18-11-2008 - 21:23:02
wakeop Написал:
-------------------------------------------------------

> Това още от проекта го усетихме...
> На практика показаха ни един готов проект,
> принципно го харесахме и казахме, че искаме нещо
> такова... платихме капарото и от тогава насам - 2
> месеца ни среща да си синхронизираме вижданията,
> ни нищо. Накрая се оказа, че вече имаме готов
> проект, трябвало само да си го вземем.
>
> Та не знам какво ще получим утре и за това се
> притеснявам. Поне знам как би трябвало да изглежда
> тази документация, защото като купувахме парцела,
> той вървеше с проект за къща (прекалено голяма и с
> кофти разпределение, за да ни върши работа, но все
> пак изчетох няколко пъти всички папки от кора до
> кора).
>
> Не се притеснявам, че ще ни излъжат нещо на етап
> проект, а че без никаква обратна връзка е свършен
> една камара труд. И то не по наша вина... телефони
> дадохме, звъняхме профилактично да питаме какво
> става... за разни по-нормални начини за
> комуникация дума не можеше да става, човеко не
> знаеше какво е електронна поща даже.
>
> И аз не знам що така се получи

Според мен няма място за притеснения. След като сте изчели няколко пъти всички папки от кора до кора, на проекта който е вървял с парцела, защо смятате, че утре при получаването на вашият проект трябва да си платите безмълвно и да си го вземете, а впоследствие като го изучите да възникнат сумати питанки и съответно допълнително пари. Още повече никой не Ви е търсил за синхронизиране на вижданията, въпреки Вашето желание за диалог. Вземете го, благодарете и кажете, че ще се запознаете с това което са направили и ако нямате възражения ще си получат останалата част от сумата в приемлив срок. През това време можете дори да се консултирате и с други разбирачи /ако трябва и срещу заплащане/. Не подценявайте важността на проекта. Успех!


Re: Струва ли си да преработваме проекта?
18-11-2008 - 22:01:00
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> >


колега ако обичаш , ЧЕТИ ПОСТОВЕТЕ фНИМАТЕЛНО, когато смяташ да отправиш коментар или да отсъдиш некво мнение/още повече невярно/ за тях!!!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-18 22:01 от elpigroup.
Re: Струва ли си да преработваме проекта?
19-11-2008 - 13:02:23
Уф, нещо започвам да се нервирам... нашият човек на 2 пъти отложи срещата за по-късен час.

Не си спомням кой беше казал в този форум, че човек трябва да избира хората, с които работи, така че да му пасват по начин на живот, възгледи и т.н., но си признавам, че в това отношение сбъркахме. Целият ми ден отиде на кино sad smiley


Re: Струва ли си да преработваме проекта?
19-11-2008 - 13:09:43
elpigroup Написал:
-------------------------------------------------------
> r_stoma Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > >
>
>
> колега ако обичаш , ЧЕТИ ПОСТОВЕТЕ фНИМАТЕЛНО,
> когато смяташ да отправиш коментар или да отсъдиш
> некво мнение/още повече невярно/ за тях!!!
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 11/18/08
> 10:01PM от elpigroup.

Е колега, нали човека иска да намали сградата - явно ще има съществени промени и от там - екзекутив няма да му свърши работа. Защо изобщо го споменаваш?
Re: Струва ли си да преработваме проекта?
02-12-2008 - 19:55:15
малииииииии
слушам и невярвам на очите си
аз още не съм започнал а вече ме заболя главата
*sos*
но 40 кв на етаж - не си заслужава
*drunk* *drunk* *drunk*

при нас гоним архитекта от май месец :]
трябваше да изкарам документи за строеж на калкан но това което ми каза няма нищо общо с истината / изкарах душата на комшията да се подпише на декларация която нищо не струва + гонидба на кмета един месец защото подписа трябва да се положи пред него /
*xxx*
и така сега съм на етап изкарване на виза / шъ изкърта кочината /
а междувременно архитекта ми вдигна цената с 1200 лв smoking smiley
а ощи не е започнал да чертае *book*
за 5 месеца аз станах половин архитект както върви с тези темпови може и да запиша още едно висше - архитектура / вече имам извесни познания в някои от архитектурните програми *pardon*
искам да отида при архитекта с максимално изяснен план / за да му спестя мисловната дейност защото и тя е скъпа spinning smiley sticking its tongue out
та за 6 месеца почти нищо не свърших
смятам да проектирам 200 кв,м и въпреки това ми се вижда малко / два етажа по 100 кв.м/
и при мен въпроса с парите е актуален
ако се вместя в 80 000 лв за груб строе ще е добре
и един съвет от мен
пазари се като евреин СЕГА НИЕ КОМАНДВАМЕ - ИНВЕСТИТОРИТЕ / ИНТОСИЯСТИ
МОГА ДА ТИ КАЖА ДО ПОЛОВИН ГОДИНА СТРОИТЕЛИТЕ ЩЕ СЕ РАДВАТ ДА СТРОЯТ И КЪЩИ КАТО ТВОЯТА - ГЛАДА Е ПО-СИЛЕН ОТ ТОКА *drunk*
А АЗ АКО МОЯТ АРХИТЕКТ НЕ СКЛОНИ ЩЕ ТЪРСЯ ДРУГ :]
УСПЕХ НА ВСИЧКИ
*angel* И СИ КУПИ ПУШКА ЩЕ ТИ ТРЯБВА
Re: Струва ли си да преработваме проекта?
02-12-2008 - 20:23:36
Приятелю, чуй един съвет от мен. Никога нищо не намалявай в един проект!!! Нито размера, нито парите! После ще съжаляваш горчиво! *beer*
ozi
Re: Струва ли си да преработваме проекта?
10-12-2008 - 14:00:37
Здравейте,

Проектът и без това е много малък / като РЗП / по- добре не го намалявайте допълнително.

Може да довършите и обзаведете само първия етаж , а втория да го затворите с дограми и изолация и да чака по- добри дни.

Ако все още не сте платили на архитекта по- добре да го смените - щом се крие и не иска да работи по нормален начин - все пак които плаща той поръчва музиката така, че не може да си чертае нещо без да ви пита.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход