Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ленен безир - кога?

Публикувано от Petar 
Ленен безир - кога?
10-12-2008 - 18:57:48
Монтираха ми 3 външни дървени врати.
Взел съм и 3 кутии ленен безир за тях, но..... не е ли малко студено да се нанася сега ? *huh* Препъръчително ли е да изчакам пролетта както и за лака или смело с рогите напред ?
Иначе знам че ако се ползва е добре да е затоплен безира за да попие по добре в дървото smiling smiley
Re: Ленен безир - кога?
10-12-2008 - 19:20:11
За мен безира е отживелица . Виж има лакове на водна основа , които са много добри и имат страхотни цветове. Просто недей с безир. Върху него после нищо неможеш да правиш.
Re: Ленен безир - кога?
10-12-2008 - 21:08:55
На балкона имаме дюшеме и преди 2 години го намазах с безир.Стратегическа грешка!Още смърди като го напече слънцето.Безира върши работа ако след това дървото го оставиш само на безир и с уговорката да не ти е вътре в къщата.
Re: Ленен безир - кога?
10-12-2008 - 21:12:46
avatar
Пепи привет-не си се чувал отдавна....!Надявам се да си добре!
Какво му е на времето ,давай смело с безира напред - просто го нанасяй сутринта за да поизветрее,че виж нощем как падат температурите.....
После и лачец и си готов тия дни на макс....
Желая успех... *bow*

Чест и почитание
Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 07:50:29
Quote

Просто недей с безир. Върху него после нищо неможеш да правиш.

И защо пък да не мога нищо върху безира???
Ми нали всички челни дъски на къщата ги минах с безир (верно, не беше ленен), после лазурен лак и най накрая яхтен. Стана добре.

Обаче за вратите смятам безира (ленен) сега и водоразтворим лак на Сикенс напролет като се постопли. Верно че е скъпичък лака, ама си заслужава мисля.
Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 07:54:18
avatar
*bow*

Чест и почитание
Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 08:46:24
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Просто недей с безир. Върху него после нищо
> неможеш да правиш.
>
> И защо пък да не мога нищо върху безира???
> Ми нали всички челни дъски на къщата ги минах с
> безир (верно, не беше ленен), после лазурен лак и
> най накрая яхтен. Стана добре.
>
> Обаче за вратите смятам безира (ленен) сега и
> водоразтворим лак на Сикенс напролет като се
> постопли. Верно че е скъпичък лака, ама си
> заслужава мисля.

Колега недей моля те... след една -две години ще видиш резултата от това което си направил sad smiley Най добре - лак на водна основа, желателно Сократес (чешки) - железен е!
На първата ми къща, която строих преди 5 години - не е мръднал.
Безири и яхтени лакове - комбинцията студ - слънце им разказва играта. Следва набръчкване, олюпване, опадане и си до там.


Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 08:59:27
avatar
Безира се комбинира само с безир и така всяка година без изключение, иначе дава фира дървенията.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 14:18:26
Пепи зарежи го тоя безир наистина има по-съвременни и удачни решения. В първия ми апартамент имах дюшаме и един пишман(пиян) маистор ми каза да сложа безир. Груба грешка! Така смърдеше и се захаби толкова бързо че едвам дочаках по-топло време и започнах да го цикля. Там в какъв филм се видя маистора не ми се разправя. Не знам колко шкурка изхаби но беше много. Дори по едно време стегна багажа да си ходи но успях да го върна(естествено с финансов стимул). Два дена се пинка човека с 22м2. После сложих Садолин(не Салдолин защото е менте). Лака е датски - железен. Никакви оплаквания, изобшто до каквото датско съм се докоснал - добро е. От Сиккенс също съм доволен. Щом е за навън може и с яхтен лак но нямам наблюдения над марки. Само не слагай яхтен лак в закрити помещения - хе е добре. Успех! *ok*
Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 14:26:50
avatar
*write* в моента се подготвят за публикация няколко материали именно за повърхностната обработка на дървенията и се надявам до няколко дни да излезнат...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход