Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОЛИСТИРОЛБЕТОН

Публикувано от rejoice 
LKK
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
11-10-2008 - 18:59:28
Ами то и затова има различни видове хидроизолации!

В случая, може би са по-подходящи тези на циментова основа, Аквамат примерно.....
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
11-10-2008 - 21:47:27
avatar
Аквамат е подходящ САМО за вътрешно полагане.....
Както и всичко съществуващо на циментова основа!
Ако не ви се ближат рани впоследствие......... :]

Чест и почитание
LKK
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
12-10-2008 - 17:27:58
Нямах предвид този вид хидроизолация да е финишно покритие. По-скоро визирах случая за хидроизолация на тераса, която е комбинирана с поставянето на плочки отгоре.
Ако хидроизолацията трябва да е и финишно покритие може да се ползват еластични мембрани на акрилна основа.
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
12-10-2008 - 23:25:25
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
.
> Днес правих изолация и ползвах изоцианид/вид
> полиуретан/ и какъв беше ужаса като видях всички
> полистиролни топчета да са стопени от материала
> ми....
> Айде сега да ми дойде акъла всичко отначало.....

Стопени са ,щото си правил изолация върху стиропор, а не върху полистиролбетон!Там не може да се получи това ,защото топчетата са обвити със циментен камък,даже и газо-пламъчно третиране не ги стапя,особенно когато има и пясък в рецептурата.Аман от стиропор можеш да кажеш за външната топлоизолация,която е съвсем излишна ,когато стените са от полистиролбетон.Точно заради тези външни изолации с цена от 35 -50лв./м2 плюс тухлите и гипскартона ,отвътре след пароизолацията ще се наложи полистиролбетона .Дали ще се наложи масово ,за БГ никой не може да каже,защото строителството е изключително консервативно,но който има интерес може да си ползва тая технология.Има я! smiling smiley
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
13-10-2008 - 07:54:49
avatar
eye popping smiley clap:

Чест и почитание
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
13-10-2008 - 11:46:41
100% съгласен с ФЛО. Направих си експеримент да отлея блок с размери 300х300х600 и
се получи перфектно. Мисля, че тази технология позволява всеки, който е решил да
строи еднофамилна къща да си ги отлива на място. Като цена се получи около 3.60лв.,
при цена на дребно на цимента 9.99лв. и торба"MAXTERM" 420л.- 62лв. Поздрави.
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
13-10-2008 - 17:23:51
Я сега този блок за експерименти го залей с някой по-силен разредител и кажи какво се случва. Много ще ми е интересно ...
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
13-10-2008 - 19:23:56
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Я сега този блок за експерименти го залей с някой
> по-силен разредител и кажи какво се случва. Много
> ще ми е интересно ...
С това какво трябва да докажеме. Каква е целта на това занятие

:ami:
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
13-10-2008 - 19:38:44
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------

> С това какво трябва да докажеме. Каква е целта на
> това занятие




spinning smiley sticking its tongue out Добре е човека да знае с какво да трие неприлични надписи от стените на къщата си!Предполагам само....иначе за какво му е? :}
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
13-10-2008 - 22:48:13
avatar
Не вдянах само как скатахте полистирола в дълбочина? confused smiley eye popping smiley confused smiley

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход