Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОЛИСТИРОЛБЕТОН

Публикувано от rejoice 
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
23-09-2008 - 01:21:32



Ето още малко конкретика:



http://www.simprolit.ru/english/simpro1.html]concrete[/url]
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
23-09-2008 - 09:28:25
Ето един Руски сайт.Технологията е Руска.
[www.polistirolbeton.ru]
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
23-09-2008 - 09:58:41
Аз го водях на живо това,става за строене лесно се реже но дори да треснеш блокче в земята не се троши и най важното не поема влага като итонг. Понеже аз ще монтирам разни инсталации в тази сграда няма да имаме проблем с вкопаване на тръби в стените , само ме претеснява че материала няма да държи фишери и скоби и радиатори -ще видим .Много прави блокчета - става за строене по леки са от итонг .
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
23-09-2008 - 10:08:53
[www.maxim.bg]

има и рецепти!
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
23-09-2008 - 10:38:04
Едни съседи си усвояваха терасата с това чудо. Досега си мислех, че сами са си лели блокчетата smiling smiley Разгледах го отблизо и честно казано ми изглежда доста крехко, но щом казвате, че не се троши при изпускане...
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
23-09-2008 - 17:31:06
Един съсед си е построил къщата си с такива бликчета.
Изглежда добре,голяма топло изолазия.Блокчето е с размери 30/25/60,обруща се с широката част навън и по този начин няма нужда от изолазия и мазилка.Само се изолират бетонните части и шпакловаш.(спестяват се много пари за изолазия)
Въпроса ми е дали са достатъчно здрави?
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
23-09-2008 - 19:10:26
Здрасти!
Цитат:Въпроса ми е дали са достатъчно здрави?


Блокчетата имат здравина,изразена с понятието якост в нютони на мм.2
от 0,72 до 0,78 N/мм.2 това е 780 грама тежест упражнена от 1метър за една секунда върху един квадратен милиметър.Представи си ,че удряш с чук,тежък 700-800 грама по блокчето със замах от един метър и то оцелява! Дано съм улучил обяснението за нютон smiling smiley
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
24-09-2008 - 01:04:09
Quote

Нямам намерение да убеждавам човек,който няма нагласа да търси предимствата

Eee Фло, кво да се прави, по начало съм си малко "Тома неверни", въпрос на характер smoking smiley

Виж препратката към максим - по-ми хареса.

Интересувам се главно от практичен аспект. Трябва да дигна нивото на една бъдеща спалня към къщата си с близо 30см. Мисля по-голямата плътност цитирана там (около 800кг/м3) ще ми свърши работа за целта като добро съотношение
здравина/топлопроводимост.
Другия ми вариант беше керамзит, ама нещо чувам много трудно се намирал напоследък.

И все пак - кое е по-доброто (тоест по-трайно) и по за препоръчване според тебе - перлитобетона или този полистиролбетон с ЕПС топчета ?
И кой е по-лесно да се залее по метода "направи си сам" ?, аче едва ли ще се навие някой да бие път с машини за 14-15м2 под.
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
24-09-2008 - 09:00:23
Здрасти!
Топчетата от полистирол на литър струват повече от набъбналия строителен перлит с около 2 стотинки.Ако не те бърка "драматичната" разлика в цените за литър и ако не си работил с перлит,който е много"претенциозен" за работа полистирола е за предпочитане.Ето ти една практична рецепта за "домашна бетонобъркачка":
-5-6 литра вода изливаш в бетонобъркачката,добавяш 9-10 кг.цимент,разбъркваш до гъсто циментово мляко,добавяш 2 кофи топчета,разбъркваш, докато посивеят добре топчетата,хвърляш щипка полипропиленови фибри/900гр-на 1м3/и добавяш 1 кофа пясък или трошен камък/каменно брашно/.Цялата процедура е за 2 минути!
Фибрите ,освен,че армират бетона за здравина,пречат на "изплаването" на топчетата,и пречат на съсъхването.Ако използваш цимент R 42,5 N ,пише го на торбата на другия ден можеш да редиш финишното покритие на пода! smiling smiley
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
24-09-2008 - 10:40:03
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Здрасти!
> Цитат:Въпроса ми е дали са достатъчно здрави?
>
>
> Блокчетата имат здравина,изразена с понятието
> якост в нютони на мм.2
> от 0,72 до 0,78 N/мм.2 това е 780 грама тежест
> упражнена от 1метър за една секунда върху един
> квадратен милиметър.Представи си ,че удряш с
> чук,тежък 700-800 грама по блокчето със замах от
> един метър и то оцелява! Дано съм улучил
> обяснението за нютон

Не си го улучил, пробвай пак :} По твоята логика нютоните на жена ми ще са 2 пъти по-малки от моите нютони :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-24 10:42 от king_for_a_day.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход