Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОЛИСТИРОЛБЕТОН

Публикувано от rejoice 
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
26-09-2008 - 20:32:31
Не много отдавна "разкрих" един едноскатен покрив на къща на възраст 114 години.Стената беше измазана с пръст и слама в такова добро състояние,сякаш са я мазали миналата година.Това ме кара да мисля,че комбинацията от цимент,пясък,вар и талаш ще е с дълъг живот.Сега се сещам,че не съм правил опит със слама и другата седмица се хващам spinning smiley sticking its tongue out Дървобетона въобще не е технологична новост-сламобетона ще е :} :} :} :}
LKK
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
27-09-2008 - 10:24:27
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Не много отдавна "разкрих" един едноскатен покрив
> на къща на възраст 114 години.Стената беше
> измазана с пръст и слама в такова добро
> състояние,сякаш са я мазали миналата година.Това
> ме кара да мисля,че комбинацията от
> цимент,пясък,вар и талаш ще е с дълъг живот.

Истина си е. И на село плевнята на дядо ми, дето е парена от кирпич не е мръднала, а дядо ми отдавна си отиде, Бог да го прости. Лошото е, че масово дървобетон в БГ няма, а оттам липсват и наблюдения за качествата му с течение на времето.
Abu
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
27-09-2008 - 13:15:17
"...комбинацията от цимент,пясък,вар и талаш..."

Ще си позволя един скромен съвет - не използвайте вар, където би имала досег с дървения! Случва се да не е добре гасена и се получава един много кофти процес на изгниване (или изгаряне) на дървото, което е в контакт с такъв разтвор. Мисля, че не трябва да се допуска и контакт с евентуалната арматура или други метални повърхности, но чак толкова не ми се задълбава. Просто избягвайте комбинацията вар и дърво!

Импрегниране на сламени бали с цимент имаше някъде по линковете в темата за сламените къщи. Май в постовете на partzalev (ако на някого му се рови)...
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
27-09-2008 - 14:42:58
Abu ,да не откажеш хората,решили да си варосат дърветата!Гасената вар ,вероятно е най-стария дезинфектант ,познат на човечеството.Именно въздействието и върху бактерии,плесени и гъби предпазва от хидролиза целулозата,която иначе се предизвиква от тях !Количеството ,което съм имал впредвид е точно за дезинфекция,като после варта започва един процес наречен калцификация/вкаменяване/което е и причина да се ползва от хилядолетия в мазилките smiling smiley
Abu
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
28-09-2008 - 10:00:44
Ама казвай, че е само за дезинфекция! То варовият разтвор и варосването на дръвчетата май не са едно и също. Пробвал ли е някой да измаже живо дърво, щото, струва ми се, ще поизгори и то.
Аз само казвам да се внимава с варовия разтвор, пък който както иска да го отчита.
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
28-09-2008 - 10:50:54
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
28-09-2008 - 15:42:28
Кажете нещо за ПОЛИСТИРОЛБЕТОНА Много се измести темата.
Abu
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
28-09-2008 - 15:49:34
Кво да ти кажа? Безнадежден случай си! Правиш ли разлика между варно мляко и варов разтвор на мазилка 3-5 и повече см??? В разтвора за овошките и да има недоугасена вар, бързо ще се неутрализира от водата; в строителния разтвор, особено като ти го карат недообъркан, въобще не знаеш какво е положението.
Бе, кво съм тръгнал да ти обяснявам - то всеки може да провери какъв процес е калцирането, как CaO3 става СаО, какво се отделя и с кои строителни материали би могло да взаимодейства...
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
28-09-2008 - 16:20:54
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Бе, кво съм тръгнал да ти обяснявам - то всеки
> може да провери какъв процес е калцирането, как
> CaO3 става СаО, какво се отделя и с кои строителни
> материали би могло да взаимодейства...

Abu , Abu , Abu , по-добре не обяснявай!Карай за полистиробетона!
Re: ПОЛИСТИРОЛБЕТОН
28-09-2008 - 16:34:50
За какво всъщност ставаше на въпрос, че изпуснах края на миналата серия :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход