Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вътрешна изолация

Публикувано от Ivich 
Вътрешна изолация
06-08-2008 - 13:41:48
Привет на всички съфорумци,

Доста мислих и четох преди да пусна темата, но най-накрая реших да се допитам до вас по следния въпрос: Заслужава ли си да се прави и вътрешна изолация на къща при условие, че има външна топлоизолация(Neopor 5 см.) и каква да бъде тя?

Благодаря предварително за всички мнения smiling smiley
Пожелавам лек и спорен ден

P.S. Идеята ми е да сложа и от вътре Neopor 3 см. и да шпакловам.
Ще има ли някакви странични ефекти? confused smiley
Re: Вътрешна изолация
06-08-2008 - 14:04:39
Като общо подобрение допълнителният ефектът ще е по-малък от вече направеното - може да се сметне, ако кажеш стената.
Не очаквам отрицателни "странични" ефекти - освен финансови, но може и да не е така, ако:

- с това решаваш накои интерорни довършит. работи по-лесно.
- очакваш периодично топлене - по-бързо ще затопляш студените помещения.

Къщата нова ли е? Строителна влага?
Re: Вътрешна изолация
06-08-2008 - 14:45:55
ами няма нищо лошо да сложиж и вътре... става тип сандвич.. както каза колегата ефекта няма да е двоино по добър при положение че вънка имаш но ще има пак ефект 100% макар и минимален... 1-2 градуса да дигнеш у стаята е се фаида през зимния период smiling smiley ако имаш излишен лев бухаи smiling smiley
Re: Вътрешна изолация
06-08-2008 - 18:20:26
avatar
Привет!
Такова понятие просто не съществува като вътрешна топлоизолация,но щом искате съвет ще ви го дам доколкото аз мога....
Освен финансов въпросът е и какво точно очаквате от направеното?Няма да ви бъде по топло,рискувате и със сериозен конденз....
Що да си разваляте рахатлъка още?Мое мнение е че просто няма да си избиете скоро разходите,но вие си знаете все пак...! :]

Чест и почитание
Re: Вътрешна изолация
06-08-2008 - 19:14:44
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Такова понятие просто не съществува като вътрешна
> топлоизолация
,но щом искате съвет ще ви го дам
> доколкото аз мога....

Чест и почитания г-н Гогол.
Според един друг мой познат - г-н Гугъл ситуацията е такава към днешна дата:

Results 1 - 10 of about 26,300 Bulgarian pages for "вътрешна изолация". (0.26 seconds)
Кой е по-умен аз не знам, но единият определено не е прав и започва да ме дразни.:g:
Предлагам да се срещнете и изясните помежду си въпроса. smiling smiley
Re: Вътрешна изолация
06-08-2008 - 21:19:27
avatar
Ми дразни си се....
Ти ще гъбясваш после....
Привет от патил - не от Гугъл....!
Пък и прочети учебници малко - там провери и после ме поправяйте...!
То иначе технологии всякакви - аз после ги оправям.... :} :} :} winking smiley

Чест и почитание
Re: Вътрешна изолация
06-08-2008 - 21:37:55
според мен няма да има проблеми с конденз smiling smiley единствено може би по дограмата... но ако трябва да съм честен... досега пвц и алумин без конденз не съм виждал ако ще и 10 камери и тнт да има... вънка кат е - 10 вътре +20..25.. чакаи да няма конденз.. smiling smiley
но като цяло според мен няма лошо да си сложи и вътре тип сандвич става както казах.
някои клиенти ни го искат с хпс и остават мн доволни. Поне до момента... а минаха години вече .
др е въпроса ако не се направи както трябва.

Гоголе има и такива варианти дет викаш да им оправяш бакиите но според мен е така щот не всички работят качествено... бачкат ден за ден - ден да мине друг да доиде.. вместо да спечелят клиента с качество smiling smiley
Re: Вътрешна изолация
06-08-2008 - 23:12:32
avatar
след като имаш външна - няма смисъл от вътрешна. помисли ако искаш да окачиш нещо на стената каква ще е картинката от статична гледна точка - ще имаш конзола с рамо 3 см и момент, зависещ от тежестта на окаченото... Не Гугъл, а Съпромат...
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 00:59:54
Не съм от компетентните тук, но все пак ще споделя свои наблюдения по горният въпрос. Тук в северна Америка топло-изолацията в повечето случай се слага вътрешно и почти никога само външно spinning smiley sticking its tongue out И уверявам ви, за никакъв конденз или мухъл (опазил Бог) и дума не може да стане :!: Колкото до двойната изолация: вън-вътре, който може да си го позволи няма лошо има и такива технологий smiling smiley

Поздрав,
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 01:32:44
Да не се получи само обратен ефект-лятото да палиш печка,а зимата климатик..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход