Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апартамент или къща ???

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Апартамент или къща ???
31-05-2008 - 22:28:04
avatar
Чакам си офертата...
почит :]

Чест и почитание
Re: Апартамент или къща ???
31-05-2008 - 22:52:39
В апартамент е доста по икономично да живееш - къщата има много повече разходи, а и други странични разходи покрай нея. Не на последно място е важно къде е разположена - има разлика дали е в някакво затънтено село на 30-40 км от София примерно или на 3-4 км извън София.
Re: Апартамент или къща ???
31-05-2008 - 23:14:08
avatar
Peter_K Написал:
-------------------------------------------------------
> Напълно съм съгласен с мнението на Petar каква
> къща трябва да се търси. И като сме отворили тази
> тема, да ви попитам: кои са населените места да
> 40-45 км от София с добри училища, малко цигани и
> чист въздух ?


Всъщност има доста такива и понеже в тази тема е важно да споменем и кое, къде, и колко струва. Според мен цената на един "просторен" тристаен апартамент в някои от тези квартали: [forum.imoti.net] е достатъчна за да можем вместо един такъв имот да се сдобием с по-голям такъв като чисто РЗП и да добавим едни 500, 1000 или 2000кв.м земя, която ще си бъде само наша, но не и в рамките на София.
Растежа на цените на апартаментите може да достигне още по-невиждани висоти и едно от нещата, което може да го забави е ако хората насочат средствата си към околоните села и градове това според мен няма да бъде крачка назад в никакъв случай.
Който може да си позволи да има и двете е цар - апартамент в големия град и къща близо до него, но на чист въздух. Все си мисля, че повечето хора не могат да си го позволят и за това дискусията е интересна. Всеки си изказва болежките - един се плаши от пътя до града, а друг не може да си понася съседите и се прави, че си рови в жабката на колата докато те се качат с асаньора на горе само и само да не се засекат...

Един бяга от топлофикация, софийска вода, кучето на съседа от долния етаж и музиката на пубера на горния етаж, а друг пресмята километрите от къщата на село до града където работи и се чуди на метан ли да мине или просто да се съгласи с жена си която обича да ходи на маникюр рано сутрин и не иска и да чуе за къща извън градаsmiling smiley

Всеки си има болежки. smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Апартамент или къща ???
31-05-2008 - 23:27:07
Quote

В апартамент е доста по икономично да живееш

Голяма заблуда!!!
А кажи ми брат ми като е на 5 етаж и има 3 над него къде ще си сложи соларка за да
спестява от топла вода и да се къпе на воля ?

Или как (и къде) ще си складира 10м3 дърва ( доказано най евтиното отопление) на сезон ?
Защо тогава зимата у тях е 20-21 С и сметките му са по-големи от мойте, а при мойта (неизолирана) сега къща жена ми като падне до 24-25 С и ме кара да слагам дърва в камината че и е студено............
Re: Апартамент или къща ???
01-06-2008 - 02:29:00
Така е, с къщата има и мн. благинки. Ето на, в апартамента къде зимаска ще си сложиш зеленцето, на терасатаsmiling smiley?
Иначе около Софето има толко хубави и китни селца ама на winking smiley как така ще се "забиеме" на село winking smiley
Abu
Re: Апартамент или къща ???
01-06-2008 - 05:22:39
gogol,
не съм сигурен дали точно на мен отговаряш, но... ако ще си вдигаш сарай, ще те спрат съседите (парцелът е съсобственост, къщата - не). Пробвахме да се включим в кооперация, но пак заради съсобствениците на земята нищо не стана. Не сме обсъждали сериозно вариант за продажба само на къщата, макар че очевидно там няма да се строи друго. Съзнавам колко е субективно мнението ми, ама просто не мога да си представя някой да иска да живее в къща в града. И понеже не отворих приказка за да я пробутвам на някого, чистосърдечно ще си призная, че в градската къща виждам само негативите - тежка поддръжка, почти никакъв двор, задушаващи сгради в съседство, а за чудесните ни отношения със съсобствениците на парцела да не говорим... Честно казано, в момента освен разходи и главоболия с наематели, друго не ни носи тая къща.
Re: Апартамент или къща ???
01-06-2008 - 05:36:27
Тези главоболия със съседите трябва да имат някакво парично изражение иначе ще е нетърпимо winking smiley
Re: Апартамент или къща ???
01-06-2008 - 08:48:50
avatar

АБУ,
Тежа 136 кг,191 см съм висок и честно да си кажа нямам проблеми със съседите...
Не могат и да ме спрат да строя-не съм мутра ,напротив - честно и почтенно съм изкарал всеки един лев през живота си,но съм търговец и знам как да играя играта и да продавам и купувам....Зная също и кога да спра ,ако това се изисква....
Често отчитаме само негативите -щото само главоболия са били с тоя или оня имот,но къща в центъра си е най голямата гъзария...
Особено ако си запознат със градоустройствения план на града за след години!
Оферта не чакам - щото си строя и ще имам 2 апартамента кукли в тих и готин квартал....Мое произведение!Но лично аз ти съчувствам и искам да разбереш на каква златна мина стоиш....
Къщата се изолира и мага да направя така че да се живее сносно и икономично,след ремонт гарантирам ,че поне 10 години нищо няма да правя по нея,и ще се отоплявам на газ - щото ми писна да мъкна дърва през зимата....
Никой не отчита мъкненето,а само за икономии говорят....
Че каква по голяма икономия от това да не си съсипваш здравенцето сам?
Все пак дай да се чуем и да постегнем къщето -току виж че ти харесало и заживееш в него!
Чест и почитание :]

Чест и почитание
Re: Апартамент или къща ???
01-06-2008 - 10:36:16
Благодаря Продавач,

Но дай по-конкретни имена (според теб)
Re: Апартамент или къща ???
02-06-2008 - 07:56:40
avatar
Peter_K Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря Продавач,
>
> Но дай по-конкретни имена (според теб)


Ако не се плашиш от завоите по любимото ми дефиле от Владо Тричков до Своге супер цени, супер природа, без цветнокожи. За мен това е най-добрия район за инвестиция в къща на 30-40км от София. Все още доста подценен район и за щастие де.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход