Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апартамент или къща ???

Публикувано от n.nikoloff 
Апартамент или къща ???
29-05-2008 - 17:10:35
avatar
В какво живеете и най-вече в какво предпочитате да живеете - в апартамент или къща - с плюсовете и минусите... сега, дето се вика - микрофона е ваш...
Re: Апартамент или къща ???
29-05-2008 - 17:18:48
В къща. Освен свободата и простора, двора и факта че българинът не е дорасъл за кооператорско съжителство.
Re: Апартамент или къща ???
29-05-2008 - 17:23:22
avatar
Това е много интересна тема мисля, че сме я коментирали и друг път ето вижте интересни мнения от преди 2 години още: [forum.imoti.net]

Както и тази обширна тема за инвестициите: [forum.imoti.net]

Аз както и преди две години съм на мнение, че къщата е в пъти по-добрата инвестиция ако се разглежда предимно като инвестиция. Ако става въпрос за живеене за 2-3 или 5 години може за някой човек да е по-добре да е в апартамент, но всичко е според зависи от желанието за ползване.

На едни им е нужно спокойствието и добрата инвестиция на парите, а за други е най-важна локацията да са близо до местоработата и до детската градина или училището на децата им и тогава варианта с апартамент изглежда по-смислен.

За мен къщата е МНОГО по-добрата инвестиция!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Апартамент или къща ???
29-05-2008 - 17:31:14
Хората в нормалните страни отдавна са стигнали до сътветните изводи.
Само офисите и бедните живеят в бетонни многоетажни "чудовища", в кавички щото спрямо нашите панелки изглеждат все пак много по-прилично.
Re: Апартамент или къща ???
29-05-2008 - 17:37:58
avatar
Точно така разликата е обаче, че там хората са оценили предимствата на това да живееш в къща и не се притесняват, че къщата може да е в с.Горно нанадолнище, а тук хората имат комплекси още от социализма, че видите ли ако си живееш на село ще си селянин, а ако живееш в панелка на "центърО" си голЕм софиянецsmiling smiley))
Аз съм роден и живея в София, но ще се изнеса някой ден в къща на 30-40 минути от София. Защото нямам комплексиsmiling smiley А освен това "селянин" не е географско понятие за мен, а начин на живот, поведени и т.н.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-29 17:44 от Продавач.
Re: Апартамент или къща ???
29-05-2008 - 17:43:19
Ако трябва да се перефразира вица отговорът е " И вила, Николов, и вила."
И двете неща си имат предимстствата. Знам хора с къща в Драгалевци и апартамент на ъгъла на Оборище и Сан Стефано. Има и хора с апартамент в Банишора и не си спомням къде точно им беше къщата, но някъде в селата около Костинброд, което е значително по-бюджетен вариант.
Новият аспект на тази тема е непрекъснато растящата цена на петрола. Не е все едно дали ще пътуваш от 20 до 50-60 км при 1.50 и 2.50 лв за литър гориво. И най-вече какви ще са тендециите в следващите години, защото домът, бил той къща или апартамент, е дългосрочна инвестиция.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-29 17:46 от dragula.
Re: Апартамент или къща ???
29-05-2008 - 17:49:19
avatar
Колега мани го петрола кой кара у нас на бензин...вярно дизела стана ужасяващ ама има газ има и метанsmiling smiley Аз карам на газ, защото навъртам големи километри...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Апартамент или къща ???
29-05-2008 - 18:02:13
Най-добре е през работните дни да си в "апартамент" от 08:00-17:00, а след това и през почивните дни, да си на двора, защото той има нужда от теб!
Re: Апартамент или къща ???
29-05-2008 - 18:24:18
къща е много по-добре ...
Re: Апартамент или къща ???
29-05-2008 - 19:28:15
Още по-добре е две къщи - лятна и зимна, и да се издържат от рентата на няколко магазина на топ търговски улици!
Простирай се сподер чергата си!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход