Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?

Публикувано от Продавач 
Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
24-02-2008 - 16:36:59
avatar
За другите квартали друг път сега гласуваме ако избора ви е ограничен до тези локации, коя бихте избрали за покупка. Който няма мнение, моля да не гласуваsmiling smiley но пък може да коментираsmiling smiley

Някои квартали граничещи с околовръстното шосе на София умишлено съм ги пропуснал, защото влизат в много по-различна ценова категория... Моля след като гласувате коментирайте и защо избирате съответния квартал. Било заради цена, местоположение близко до работата ви, било защото там сте сте израстнали или по ред други причини. Анкетата е отворена за коментари и според мен може да се получи интересна дискусия. Очаквам много включвания с коментари за огромни разлики в цените между един краен квартал и друг и обяснения, защо се получава така. А гласуването също може да ни отговори до известна степен кой е най-търсения квартал, но повече разчитам на коментарите под гласуванетоsmiling smiley

В други теми и анкети ще обсъждаме широкия център на София и самия център, но "спалните" на София са всъщност са най-интересни и най-достъпни за повечето хора.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-24 16:38 от Продавач.
Продавач,
Подобни анкети има и в други форуми, свързани с НИ. Там има доста мнения.
Основната ти грешка е, че наричаш всички тези квартали, които си избрил - КРАЙНИ!
Това няма нищо общо с пончтието "КРАЕН"....!
Какво карайно виждаш в Младостите, та там си става втори център!
И защо наричаш Люлинци - краен квартал?
Ами Свобода и Надежда - та те са на 10 мин. от Нардония театър!
Аз още като юноша, през 1977 г., кръстосвах от с.Локорско до Бояна с колелото, а вие сега ги наричате "Крайни"!?!
Е кое на София му е ЦЕНТРАЛНО? Да не би 6-7км. да ви плашат?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-24 22:49 от partzalev.
София е квартал на Младост.
Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
24-02-2008 - 22:54:54
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач,
> Подобни анкети има и в други форуми, свързани с
> НИ. Там има доста мнения.
> Основната ти грешка е, че наричаш всички тези
> квартали, които си избрил - КРАЙНИ!
> Това няма нищо общо с пончтието "КРАЕН"....!
> Какво карайно виждаш в Младостите, та там си става
> втори център!
> И защо наричаш Люлинци - краен квартал?
> Ами Свобода и Надежда - та те са на 10 мин. от
> Нардония театър!
> Аз още като юноша, през 1977 г., кръстосвах от
> с.Локорско до Бояна с колелото, а вие сега ги
> наричате "Крайни"!?!
> Е кое на София му е ЦЕНТРАЛНО? Да не би 6-7км. да
> ви плашат?
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 02/24/08
> 10:49PM от partzalev.


Съвсем правилно. Всеки който е бил в някой американски град с подобно население, вижда колко нищожни са разстоянията в София. То и затова е толкоз задръстен и пренаселен. Така че на 10 мин. от Народния театър/НДК и прочие днешно време не значи нищо - това че е на 2-3 км само, не значи че ще стигнеш за 10 мин. smiling smiley
Иначе радиусът на града е около 7-8 км., нищожно, но трудно преодолимо разстояние. smiling smiley
Boby,
в Софи има една шепа новобогатши и всички искат да минат в новите си коли по "Витошка"....нещо като на село, ама малко по-големо! А "крайния" квартал за тях е малко по- далеч, но не на село! Та този "продавач" дето е пуснал тази тема, си е подписал произхода!!!!
Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
24-02-2008 - 23:48:45
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Boby,
> в Софи има една шепа новобогатши и всички искат да
> минат в новите си коли по "Витошка"....нещо като
> на село, ама малко по-големо! А "крайния" квартал
> за тях е малко по- далеч, но не на село! Та този
> "продавач" дето е пуснал тази тема, си е подписал
> произхода!!!!


Продавач,
Подобни анкети има и в други форуми, свързани с НИ. Там има доста мнения.
Основната ти грешка е, че наричаш всички тези квартали, които си избрил - КРАЙНИ!
Това няма нищо общо с пончтието "КРАЕН"....!
Какво карайно виждаш в Младостите, та там си става втори център!
И защо наричаш Люлинци - краен квартал?
Ами Свобода и Надежда - та те са на 10 мин. от Нардония театър!
Аз още като юноша, през 1977 г., кръстосвах от с.Локорско до Бояна с колелото, а вие сега ги наричате "Крайни"!?!
Е кое на София му е ЦЕНТРАЛНО? Да не би 6-7км. да ви плашат?

------------------------------------------

Крайни квартали аз наричам тези, които граничат с околовръстното и които за страшно много хора все още се водят крайни квартали в което не виждам нищо лошо... Втори център Парцалев няма и още по-малко той е Младост:] ако беше втори център сутрин задръстванията от младостите към центъра щяха да са по-малки. Наистина Банкя и Лозен вече се водят квартали на София и е далеч по-логично тях да наречем крайните квартали, но още си се възприемат по старому. Това разбира се скоро ще се промени, но поне за сега всичко е така на повечето хора Младост 4 им се вижда края на света, а на други Люлин 5 им се вижда в 11-та глуха. Аз харесвам много от тези квартали най-малкото, защото шанса ми да паркирам се увеличава в пъти. Не ме бъркай с някого който си мисли, че тепърва ще се развива центъра, а не крайните квартали напротив точно обратното мисля.
Но тъй като ежедневно се срещам с хора, които още дълго време ще смятат, че всичко се върти около "центъро" и знам как се приемат тези квартали. Младост определено е най-обичания от тях, но аз искам с тази анкета да видя дали наистина е така и кой всъщност е фаворита из между тези ок...централни квартали не граничещи с околовръстното шосеsmiling smiley

Парцалев колкото до бул.Витоша незнам дали знаеш, но той сега е пешеходна зона и по него комплексарите отдавна не могат да си показват лимузините и да се пъчат кой по-по-найsmiling smiley Незнам дали съм си подписал произхода, но аз не живея в идеалния център на София, а и не желая winking smiley

Темата и анкетата са създадени както съм написал по-горе: "сега гласуваме ако избора ви е ограничен до тези локации, коя бихте избрали за покупка"



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-24 23:52 от Продавач.
Продавач,
Радвам се, че не се засегна по-дЛИБОКО и затова ще ти отговоря аз къде бих си купил, но при едно условие, че съм младо семейство, без деца с амбиция за кариера!
Това последното го вмъкнах, защото всеки купува според нуждите си и вижданията си, а не само според кварталите (извинявай)!
- ако амбицията ми е "дъражавен служител" ще си купя на в началото на младостите, тъй като знам, че докато стана такъв 4-ти километър (казармите) ще се превърне в административния център на правителството;
- ако амбицията ми е "транспорт, логостика, кетеринг, авиация", ще си купя в Дружбите;
- ако амбицията ми е "спекула с НИ", ще си купя в Малинова долина и Манастирски ливади;
- ако амбицията ми е "производство, логистика, транспорт" - Надежда, Левски
- ако амбицията ми е в сферата на услугите - Люлин, Обеля;
- ако амбицията ми е "технически секретар, офис мениджър, администартор, готвач, сервотьор, охранител, ел. техник, и др. подобни" ще си купя в Орландовци с надеждата да си намря работа в новия комплекс зад Ц. Гара - София;
- ако нямам никакви амбиции, ще си купя във всички останали квартали (стига някой да ми даде пари)!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-25 00:27 от partzalev.
Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
25-02-2008 - 00:23:08
Аз като Филибелия мога ли да си кажа мнението?Ако ще си купувам жилище в някой от кварталите на Пловдив, може би ще избера някоя от Младостите. Хем по бързо ще стигам до центъра....на Пловдив. :}
Re: Анкета: В кой от крайните софийски комплекси бихте живяли и защо бихте го предпочели пред другите?
25-02-2008 - 09:30:57
на който му се струва задръстен и мръсен град София, да отиде в делничен в Тесалоники.
Ами, според мен, от всички варианти "младостите" са най-подходящо място за живеене заради изградената инфраструктура (задръстванията скоро няма да ги има), близостта до Витоша и развитието на Бизнес парка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход