Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

сламена къща

Публикувано от mehudi 
сламена къща
23-09-2007 - 18:11:46
здравейте,

запалил съм се по тема "сламена къща" и, ако се справя с покупката на парцела, който искам, съм ентусиазиран да построя такава за семейството си.

моля за споделян на опит, мнения за проектиране, строителство и разправии с контролните органи. както и за за всичко по темата.

поздрави
Re: сламена къща
23-09-2007 - 18:55:49
Аз също съм фен на такива къщи......!
Пускам ти един линк ТУК , за да се информраш.....! Това е една книга (преведена на руски) , но межеш да си направиш сметката! В САЩ такива къщи са на цена около 50$/кв.м. В Бг е трудно да я реализираш, защотото по "хранителната" верига трябва да участват редица фирми.........! Но не се отчайвай........аз също....!
Re: сламена къща
24-09-2007 - 22:37:15
Понеже наскоро и друг питаше - ето едно препращане:
"Дом из соломы" книги
Преди две години тук имаше една дама - въсторжена фенка на тези къщи.
Поканих я, може да се появи.
Дано не се разсърди, но ето един цитат от нея:
"Аз самата отдавна да съм си направила такава къща, но все още нямам пари – относно гризачите имай предвид, че ако се направи от ръжена слама – те не я ядат. Това е било открито случайно и се използва с успех. Сламата по нивите напълно става за целта, стига да се балира стегнато – ако не е ръжена, обаче, трябва да се измаже много добре с хоросан, след което става като всяка друга стена. Важно е балите да са чисти – да няма много плевели и трева между сламата, защото те като изсъхнат си променят обема и може да окажат влияние на стегнатостта на балата, а оттам и на мазилката, ако се яви много голяма разлика. Но това не е проблем – не са нужни безкраен брой бали и може да се подберат. Една бала сега струва 0.40 стотинки, при размери 50х50х50-до-един метър дължина. На това му викам цена!
Самите гризачи не се заселват в бали, а в междините между бали така, че при укрепването на балите помежду им няма никаква опасност. Освен това, измазана бала издържа на пожар даже по-добре от другите материали – докато е стегната тя не може да гори – нали знаеш, вестника трябва да го разгърнеш и смачкаш, за да гори в печката – същото е и с балата. Това е направо космически материал, само че на някои не им е харесала идеята да минаваме толкова евтино и са измислили други начини. Знаеш, че истински ефективното отопление започва от истински ефективната изолация, а каква по-добра изолация от сламата – съдържа въздух и в сламките и между тях , а въздухът е най-добрия изолатор. "


Успех!
Re: сламена къща
25-09-2007 - 19:51:46
Здравей , ако си добре с английския мисля че този сайт
http://www.solarhaven.org/NewStrawbale.htm
ще ти даде повече информация.
Моето мнение е че основния проблем, който ще имаш е узаконяването.
Ако нещо не ти е ясно пиши.
Re: сламена къща
25-09-2007 - 19:56:50
Здравей , ако си добре с английския мисля че този сайт
StrawBale
ще ти даде повече информация.
Моето мнение е че основния проблем, който ще имаш е узаконяването.
Ако нещо не ти е ясно пиши.
Re: сламена къща
25-09-2007 - 22:00:29
А има ли реално узаконена такава постройка? Някой знае ли за такава?
inj
Re: сламена къща
25-09-2007 - 23:30:15
Първи пожарникарите ще писнат, после ти, като не можеш да сложиш един бойлер

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: сламена къща
26-09-2007 - 07:37:32
inj Написал:
-------------------------------------------------------
> Първи пожарникарите ще писнат, после ти, като не
> можеш да сложиш един бойлер
>
> e-mail:
> inj@inje
> 10;er.net
> ICQ: 46741990

ами като си мисля само узаконяването е мъката. за бойлера не виждам причина да се притеснявам - може да се сложи стоящ на пода в отделно помещение, приемерно, може да се сложи проточен, и най-накрая - аз си представям къщата едноетажна, с дървена конструкция, като стените са от бали. е може да се сложи бойлера в подпокривната ниша върху дървената конструкция, примерно.
Re: сламена къща
26-09-2007 - 09:11:06
Поздрави за ентусиазма и успех !! smiling smiley
Re: сламена къща
26-09-2007 - 10:42:18
ПОЗДРАВЛЕНИЯ !

Тука може да се впрегне темата за екологична къща и преференциите ползвани в тази насока

аз лично мисля, че една дървена носеща конструкция е напълно достатъчна.

относно озаконяването може да мине в графата - врменна постройка /павилион/ smiling smiley

за сега доста търговски обекти ползват тази вратичка в закона
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход